„Ogródek na twoim oknie” – recenzja książki

Drenaż, torf, sadzonka, szklarnia, szkodniki – to słowa, które w dziecięcym słowniku nie pojawiają się zbyt często, choć w sumie nie wiadomo, dlaczego. Przecież czas spędzony wspólnie na pracach w ogródku lub przy zastawionym roślinami parapecie, przynosi wiele korzyści – zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Najlepszy czas na sianie i sadzenie to wiosna, jednak uprawy prowadzone w domu, w doniczkach, rządzą się nieco innymi prawami. Dlatego też książka pt. „Ogródek na twoim oknie” sprawdzi się przez cały rok.

Dla początkujących przygotowana została informacja o tym, jak zacząć tę niezwykłą, przyrodniczą przygodę. Na kolejnych stronach znajdziemy wskazówki dotyczące poszczególnych gatunków, takich jak amarylis, awokado, trawa ozdobna czy słonecznik. Mali ogrodnicy dowiedzą się, jak sadzić/siać, jaka gleba jest potrzebna, w jakich warunkach dana roślina najlepiej się czuje, co lubi, a czego nie.

Ta niegruba, dwukolorowa książka (czarno-zielona) to dobre preludium do przygody z własną uprawą roślin, która być może w przyszłości przeniesie się do ogrodu.

Ogródek na twoim oknie. Nasiona, cebulki, sadzonki, pestki

Pia Beckman, Ralf Efraimsson
wyd. WAM, 2018
wiek: 5+

http://www.empik.com/ogrodek-na-oknie-beckman-pia-efraimsson-ralf,p1183769120,ksiazka-p

Zobacz także

Komentarze