Wsparcie dla bibliotek

Wsparcie dla bibliotek

Prezentujemy wyniki pierwszej edycji konkursu „Wsparcie dla bibliotek” organizowanego przez empik. Zgłosiło się ponad 300 szkół. Przez miesiąc trwania akcji ponad 100 tysięcy osób oddało blisko 400 tysięcy głosów.

Poniższy ranking przedstawia 10 zwycięskich szkół, które uzyskały najwięcej głosów oddanych zgodnie z regulaminem. Każda z placówek otrzyma po 1 000 wybranych przez siebie książek. Gratulujemy!

Dziękujemy i gratulujemy także pozostałym szkołom, które wzięły udział w konkursie. Wiemy, że głosowanie budziło wielkie emocje i zaktywizowało wiele osób: nauczycieli, uczniów, rodziców oraz lokalne społeczności. Dziękujemy za zaangażowanie! Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji, którą ogłosimy w 2017 roku.

Dziękujemy także klientom empiku, którzy należą do naszego programu lojalnościowego Mój empik. To dzięki nim możemy pomagać szkolnym bibliotekom. Część kwoty z każdej transakcji z kartą Mój empik przeznaczona zostanie na zakup książek w naszym konkursie.

 

 

17382
ul. Stroma 19, 80-012 Gdańsk
Zdjęcie jest ilustracją codziennego dnia w naszej bibliotece. Uczniowie chętnie spędzają tu swój wolny czas. Aktywnie włączają się w promocję czytelnictwa w naszej szkole, organizując różnego rodzaju pomysłowe akcje.
17086
ul. ZWM 10, 02-786 Warszawa
Praca stworzona przez dzieci przebywające w świetlicy i czytelni szkolnej przedstawia świat w jaki przenosi nas książka. Możemy dzięki niej podróżować do odległych krain, zaczarowanych miejsc, a granicą jest tylko nasza wyobraźnia.
17084
Obrońców Westerplatte 1a, 73-200 Choszczno
Zdjęcie w formie plakatu, na którym wystąpili uczniowie klas szóstych naszej szkoły.
17078
ul. Strumykowa 21a, 03-138 Warszawa
Wiecie jaka książka jest najfajniejsza? Może przygodowa? A może obyczajowa albo przyrodnicza? My uważamy, że najfajniejsza - wiecie - taka, która wszystkim przypadnie do gustu i do tego najsmaczniejsza dla takich moli książkowych jak my jest książka kucharska. I kropka. Takie książki wykonaliśmy więc sami, własnymi rękoma. A to tylko jedna z nich. A możecie wierzyć - inne też są cudne ... i kropka !
17077
ul. Traugutta 14, 05 - 870 Błonie
Książki w naszej szkole są bardzo cenne, ale oprócz czytania, uczniowie uwielbiają je także pisać. Zdjęcie konkursowe przedstawia uczniów podczas radosnego tworzenia własnych książek. Klasa I koncentruje się bardziej nad oprawą graficzną własnych dzieł, jednak klasy II i III, skupiają się nad treścią w nich zawartych.
17069
ul. Toruńska 23, 03 - 226 Warszawa
"Książka otwarta zabiera nas do świata wiedzy i wartości, małe książeczki sa jak satelity krążące wokół kropek - planet ze świata marzeń i wyobraźni. Fajnie jest sięgać po książki, bo dostarczają nam niezwykłych, kosmicznych doświadczeń."
17057
ul. Kościelna 2, 05-091 Ząbki
Plakat przedstawia ulubionych książkowych bohaterów uczniów klasy 3b.
17052
ul. Mickiewicza 126, 17-100 Bielsk Podlaski
Kiedy byłem mały, ciekawy świata Wieczorem czytali mi mama i tata. Rzecz ważna niesłychanie – polubiłem czytanie! A teraz jestem uczniem w tej szkole. Czytać sam wolę A żeby czytać muszę mieć nowe książeczki ciekawe i kolorowe W szkole działamy, coś wymyślamy i do czytania innych zachęcamy A czytać warto – każdy to wie więc szybko głosuj i nie leń się! Włącz się do akcji, kliknij, zagłosuj bo… KSIĄŻKI SĄ FAJNE I KROPKA!!!
16758
ul. Żbikowska 25, 05-820 Piastów
W sesji zdjęciowej uczestniczyli uczniowie klasy 2b, przebrani za postacie ze znanych książek. Pojawiły się między innymi: Pippi Pończoszanka, Nela mała reporterka, Czerwony Kapturek, Księżniczniki, Smok, Harry Potter i Pan Kleks. Dzięki wyobraźni możemy przemienić się w bohaterów książek i przeżyć niesamowite przygody!
16485
Góra 4, 88-101 Inowrocław
Prezentacja działań dzieci naszej szkoły (Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze) związanych z akcjami organizowanymi przez bibliotekę szkolną: projekt Poznajemy twórczość Grzegorza Kasdepke, konkursy plastyczne, udział w spotkaniach i konkursach Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaksicach, udział w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników, organizacja Gminnego Konkursu Polonistycznego dla klas II i III, udział w projekcie Książki Naszych Marzeń. Codzienna działalność promująca czytelnictwo to: czytająca świetlica, uczniowie czytają przedszkolakom, rodzice czytają uczniom.