Spotkanie z Wojtkiem Miłoszewskim, premiera książki „Inwazja” z udziałem Zygmunta Miłoszewskiego, prow. Marcin Meller

21 maja
14:00
Spotkanie autorskie
Spotkanie z Wojtkiem Miłoszewskim, premiera książki „Inwazja” z udziałem Zygmunta Miłoszewskiego, prow. Marcin Meller
Warszawa
Teatr Powszechny – Duża scena
fot. Marcin Łobaczewski

Przyjdź i poznaj Wojtka Miłoszewskiego i jego sensacyjną powieść „Inwazja”. Dowiedz się czy „Inwazja” to tylko literacka fantazja, czy niepokojąca wizja przyszłości…
Spotkanie poprowadzi Marcin Meller ze specjalnym udziałem Zygmunta Miłoszewskiego.

Książka już od 24 maja tylko w empiku: http://bit.ly/2qRVSVk, wyjątkowo podczas spotkania dostępna także w księgarni festiwalowej.
————————–————————–————————–———–
Szukacie mocnej, wartkiej akcji? Czujecie się zbyt pewnie i bezpiecznie? Potrzebna Wam spora dawka adrenaliny? W Inwazji znajdziecie to wszystko i jeszcze więcej… Wojtek Miłoszewski, wykorzystując swoje doświadczenie scenarzysty, znakomicie łączy elementy sensacyjne, militarne, romansowe i futurologiczne. Książka wiernie oddaje współczesny klimat – pełnokrwiści bohaterowie, plastyczne sceny bitewne i dobrze wszystkich znani przedstawiciele wielkich mocarstw – pobudzają wyobraźnię czytelnika, uderzając w ukryte pokłady emocji. Tu nie sposób się nudzić. Walka o przetrwanie, pożądanie i wielkie pieniądze, wszystko to można znaleźć w Inwazji – debiucie literackim Wojtka Miłoszewskiego.

Autor (znany wcześniej jako scenarzysta seriali Wataha, Prokurator oraz Policjantki i Policjanci), pokazuje przerażającą wizję Polski w alternatywnej rzeczywistości. Inwazja to epicka opowieść, w której – zgodnie z wielką tradycją gatunku – zwykli ludzie zostają wrzuceni w tryby bezlitosnej historii. Tylko tym razem historia rozgrywa się tu i teraz, w czasach supermarketów i telefonów komórkowych. W czasach, które już na zawsze miały pozostać spokojne. Jest 2017 rok – Europa siedzi na beczce prochu, podobnie jak w 1914 i 1939. Rosja na skutek nałożonych na nią sankcji pogrąża się w kryzysie a Władimir Putin chwyci się każdego sposobu, by utrzymać się przy władzy. Do rozpoczęcia konfliktu potrzeba jest tylko iskra.

Codzienność zwykłego europejskiego kraju. Polska, w której żyją: Roman, były żołnierz wojsk specjalnych i uczestnik wielu zagranicznych misji, Danuta – kobieta kochająca luksus, ciężko pracująca i całkowicie uzależniona od ojca tyrana oraz Michał, bezrobotny historyk z żoną i dwójką dzieci. Tych bohaterów nic nie łączy do momentu, kiedy ich życie nie ulega drastycznej zmianie – kraj, w którym żyją, znajdzie się w stanie wojny.

Wojska rosyjskie wchodzą na terytorium Polski, a Roman, Danuta i Michał zostają zmuszeni do całkowitej zmiany swojego dotychczasowego życia. Roman wrócił do służby i dowodzi oddziałem w nierównej walce z Rosjanami, Danuta dojrzewa do buntu przeciw ojcu, który prowadzi ciemne interesy, a Michał postanawia uciekać z rodziną ze zniszczonego miasta, zajętego przez Rosjan.

Inwazja niepokoi, czasem zmusza do śmiechu przez łzy, budzi lęk i bez wątpienia zachęca do myślenia. To opowieść o wielkiej podłości i niewyobrażalnym okrucieństwie, ale także o potężnej sile miłości i walce o zachowanie resztek optymizmu i człowieczeństwa. Doskonałe dialogi i wartka akcja sprawiają, że Wojtek Miłoszewski to nowa gwiazda literatury sensacyjnej!

Już teraz wiemy, że Inwazja to dopiero początek i że ciąg dalszy nastąpi…

Polecane książki

Komentarze