pop-up restauracja ze smakami Jadłonomii

21 maja
12:00
Kuchnia
pop-up restauracja ze smakami Jadłonomii
Warszawa
Teatr Powszechny – Ogród Powszechny

Jedyna pop-up restauracja ze smakami Jadłonomii

Smaki jednej z najpopularniejszych i najmodniejszych blogerek kulinarnych w Polsce zostaną odkryte podczas Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Jedyna restauracja z potrawami z najnowszej książki Marty Dymek ruszy już 19 maja w klubie festiwalowym w Ogrodzie Powszechnym w Warszawie. 

W klubie festiwalowym powstanie pop-up restauracja serwująca dania roślinne z całego świata – będzie to niepowtarzalna okazja do spróbowania smaków Jadłonomii. Marta Dymek, wyjątkowo na tę okazję stworzy menu z propozycjami ze swojej nowej książki „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” (Wydawnictwo Marginesy). To druga książka kucharska popularyzatorki roślinnej diety. – Zwiedziłam kilkadziesiąt krajów, przejechałam kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i próbowałam wegańskich potraw, przypraw oraz składników z niemal każdej szerokości geograficznej. A wszystko po to, aby dowiedzieć się, co jedzą roślinożercy na całym świecie, odkryć nowe inspirujące przepisy i wreszcie, by móc te najpyszniejsze umieścić w tej książce – mówi Marta Dymek, dzięki której wielu zażartych mięsożerców wprowadziło roślinne potrawy do jadłospisów.

Restauracja stworzona we współpracy ze Stołem Powszechnym i Wydawnictwem Marginesy otworzy się 19 maja o godz. 16:00. Będzie można ją odwiedzać do końca trwania festiwalu od 12:00 do 22:00 w klubie festiwalowym w Ogrodzie Powszechnym w Warszawie. A 20 maja o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z Martą Dymek.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów. Kuratorem tegorocznej edycji jest Szczepan Twardoch. Na licznych dyskusjach i spotkaniach autorskich pojawią się gwiazdy polskiej i światowej literatury, m.in. David Lagercrantz, Hanna Krall, Charlotte Link, Dorota Masłowska, Jakub Żulczyk, Erling Kagge, Michał Rusinek, Graham Masterton i Katja Kettu. Odbędą się także koncerty i spektakle teatru improwizowanego Klancyk. Wszystkie wydarzenia w ramach Apostrofu są bezpłatne.

 

Spotkanie z Martą Dymek

20 maja, 12:00, Ogród Powszechny w Warszawie, prow. Sylwia Chutnik

Pop-up restauracja Smaki Jadłonomii, klub festiwalowy w Ogrodzie Powszechnym w Warszawie

19 maja, 16:00 – 22:00

20 maja, 12:00 – 22:00

21 maja, 12:00 – 22:00

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

15-21 maja 2017 roku

Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice i Szczecin

Organizator: Empik

Partnerzy pop-up restauracji: Stół Powszechny, Wydawnictwo Marginesy

 

Komentarze