Edward wysiadł z auta równo ze mną. Podszedł do mnie i wziął ode mnie torbę. Nie było w tym nic zaskakującego, bo często wyręczał mnie w dźwiganiu. Zdziwiło mnie dopiero to, że odłożył ją na siedzenie.
- Chodźmy się przejść - zaproponował wypranym z emocji tonem, biorąc mnie za rękę.
Chciałam zaprotestować, ale nie wiedziałam jak. Byłam zagubiona i oszołomiona. Nie miałam pojęcia, co jest grane - wyczuwałam jedynie, że może być tylko gorzej.
Edward nie potrzebował mojego ustnego przyzwolenia. Pociągnął mnie za sobą przez podwórko w stronę lasu. Poddałam mu się z oporami. Wzbierająca we mnie panika gmatwała mi myśli. Czego tak się bałam? Przecież oto nadarzała się okazja do przeprowadzenia owej planowanej przeze mnie ,poważnej rozmowy\”.
Nie zaszliśmy daleko. Kiedy Edward się zatrzymał, zza drzew prześwitywała wciąż ściana domu.
Też mi spacer.
Edward oparł się o pień drzewa i spojrzał na mnie nieodgadnionym wzrokiem.
- Okej, porozmawiajmy - zgodziłam się na jego niemą propozycję z udawanym luzem.
Teraz to on wziął głęboki wdech.
- Wynosimy się z Forks, Bello.
Spokojnie, tylko spokojnie. Przecież brałaś tę opcję pod uwagę. Zaakceptowałaś ją. A może, mimo wszystko, warto było spróbować się potargować?
- Dlaczego tak nagle? Kiedy rok szkolny…
- Bello, już najwyższy czas. Carlisle wygląda góra na trzydzieści lat, a twierdzi, że ma trzydzieści trzy. Jak długo jeszcze kłamstwa uchodziłyby nam tu na sucho? I tak musielibyśmy niedługo zacząć gdzieś wszystko od nowa.
Zgłupiałam. Sądziłam, że wyjeżdżamy właśnie po to, żeby nie wchodzić w paradę pozostałym członkom jego rodziny, więc skąd ta wzmianka o Carlisle\’u? Czemu mieliśmy opuścić Forks, skoro wyprowadzali się pozostali Cullenowie?
Odpowiedzi na te pytania udzieliły mi oczy Edwarda. Ziały chłodem.
Zrobiło mi się niedobrze. Uświadomiłam sobie, że opacznie go zrozumiałam.
- Mówiąc ,wynosimy się\” - wyszeptałam - masz na myśli…
- Siebie i swoją rodzinę - dokończył, akcentując dobitnie każde słowo.
Odruchowo pokręciłam z niedowierzaniem głową, jakbym pragnęła wymazać z pamięci to, co usłyszałam. Edward czekał, co powiem, nie okazując cienia zniecierpliwienia. Musiało minąć kilka minut, zanim odzyskałam mowę.
- Nie ma sprawy - oświadczyłam. - Pojadę z wami.
- Nie możesz, Bello. Tam, dokąd się wybieramy… To nieodpowiednie miejsce dla ciebie.
- Każde miejsce, w którym przebywasz, jest dla mnie odpowiednie.
- Ja sam nie jestem kimś odpowiednim dla ciebie.
- Nie bądź śmieszny. - Niestety, nie zabrzmiało to nonszalancko, tylko błagalnie. - Jesteś najwspanialszą rzeczą, jaka mi się przydarzyła w życiu.
- Nie powinnaś mieć wstępu do mojego świata - stwierdził Edward ponuro.
- Słuchaj, po co tak się przejmować tą historią z Jasperem? To był wypadek. Nic takiego.
- Masz rację - przyznał. - Nic, czego nie należało się spodziewać.
- Obiecałeś! W Phoenix przyrzekłeś mi, że zostaniesz ze mną na zawsze.
- Nie na zawsze, tylko tak długo, jak długo swoją obecnością nie będę narażał ciebie na niebezpieczeństwo - poprawił.
- Jakie niebezpieczeństwo? - wybuchłam. - Wiem, tu chodzi o moją duszę, prawda? Carlisle o wszystkim mi opowiedział, ale dla mnie nie ma to znaczenia. - Krzykiem żebrałam o litość. - To nie ma dla mnie znaczenia, Edwardzie! Możesz sobie wziąć moją duszę! Na co mi dusza po twoim odejściu? I tak już należy do ciebie.
Przez dłuższą chwilę stał ze wzrokiem wbitym w ziemię. W jego twarzy nie drgnął żaden nerw, może prócz kącika ust, ale kiedy w końcu podniósł głowę, miał odmienione oczy. Płynne złoto ich tęczówek zamarzło na kamień.
- Bello - odezwał się, cyzelując każde słowo z precyzją robota - nie chcę cię brać ze sobą.
Powtórzyłam sobie to zdanie kilkakrotnie w myślach, bo za pierwszym razem nie dotarło do mnie, co Edward stara mi się przekazać. Przyglądał się, jak stopniowo zyskuję pewność.
- Nie… chcesz… mnie? - Ten fragment najtrudniej było mi przełknąć. Czy naprawdę można było ustawić te trzy słowa w tej kolejności?
- Nie - potwierdził bezlitośnie.
Wpatrywałam się w niego osłupiała. Jego oczy były jak topazy - twarde, przejrzyste, nieskończone topazowe pokłady. Czułam, że mogłabym wejrzeć w nie na kilka kilometrów w głąb, ale i tak nie znalazłabym w tych niezmierzonych czeluściach dowodu na to, że Edward kłamie.
- Hm. To zmienia postać rzeczy.
Zaskoczył mnie spokojny ton własnego głosu. Był to raczej efekt oszołomienia niż hartu ducha. Edward mnie nie chce? Nie, to nie miało najmniejszego sensu. Rozumiałam, co powiedział, i nie rozumiałam zarazem.
Spojrzał w bok.
- Oczywiście zawsze będę cię kochał… w pewien sposób. Ale tamtego feralnego wieczoru uzmysłowiłem sobie, że czas na zmianę dekoracji. Widzisz, zmęczyło mnie już udawanie kogoś, kim nie jestem. Bo ja nie jestem przedstawicielem twojej rasy.
Zerknął na mnie. Tak, ta twarz nie należała do człowieka.
- Przepraszam za to, że nie wpadłem na to prędzej.
- Przestań - wykrztusiłam. Świadomość tego, co się dzieje, rozlewała się po moich żyłach niczym jad, paraliżując mi struny głosowe. - Nie rób tego. Może być tak, jak dawniej.
Z jego miny wyczytałam, że już za późno na protesty. Klamka zapadła.
- Nie jesteś kimś dla mnie odpowiednim, Bello.
Przekręcając swoją własną wypowiedź sprzed kilku minut, wytrącił mi z ręki kolejny argument. Wiedziałam aż za dobrze, że nie sięgam mu do pięt.
Otworzyłam usta, żeby coś powiedzieć, ale szybko je zamknęłam. Edward mnie nie popędzał. Po prostu stał i milczał, jak posąg.
- Skoro tak uważasz - skapitulowałam.
- Tak właśnie uważam.
Straciłam kontakt z własnym ciałem. Od szyi w dół byłam jak sparaliżowana.
- Chciałbym cię prosić o wyświadczenie mi przysługi, jeśli to nie za wiele.
Ciekawe, co dostrzegł w mojej twarzy, bo w odpowiedzi na ułamek sekundy zmienił wyraz swojej - opanował się jednak, nim domyśliłam się, co poczuł. Znów miałam przed sobą nieludzką istotę w porcelanowej masce.
- Zgodzę się na wszystko - zadeklarowałam nieco głośniejszym szeptem.
Nagle złoto w oczach Edwarda zaczęło topnieć, stając się na powrót płynne i gorące. Mógł mnie teraz zmusić do złożenia przysięgi samą siłą swojego spojrzenia.
- Pod żadnym pozorem nie postępuj pochopnie - rozkazał mi z uczuciem. - Żadnych głupich wyskoków! Wiesz, co mam na myśli?
Kiwnęłam głową.
Edward wrócił do swojej poprzedniej postaci.
- Proszę cię o to przez wzgląd na Charliego. Bardzo cię potrzebuje. Uważaj na siebie choćby tylko dla niego.
- Obiecuję.
Chyba przyjął z ulgą to, że się nie stawiam.
- Przyrzeknę ci coś w zamian - oświadczył. - Przyrzekam, Bello, że dziś widzisz mnie po raz ostatni. Nie wrócę już do Forks. Nie będę więcej cię na nic narażał. Możesz żyć dalej, nie obawiając się, że niespodziewanie się pojawię. Będzie tak, jakbyśmy nigdy się nie poznali.
Musiały zacząć mi drżeć kolana, których nadal nie czułam, bo otaczające nas drzewa zadygotały. W uszach zaszumiała mi krew. Głos Edwarda zdawał się dobiegać z coraz większej odległości. Edward uśmiechnął się delikatnie.
- Nie martw się. Jesteś człowiekiem. Wasza pamięć jest jak sito. Czas leczy wszelkie wasze rany.
- A co z twoimi wspomnieniami? - spytałam. Zabrzmiało to tak, jakbym miała coś w gardle, jakbym się dławiła.
- Cóż… - zawahał się na moment. - Niczego nie zapomnę. Ale nam… nam łatwo skupić uwagę na czymś zupełnie innym.
Znów się uśmiechnął. Był to pogodny uśmiech, który nie sięgał jego oczu.
Cofnął się o krok.
- To już chyba wszystko. Nie będziemy cię więcej niepokoić.
Nie będziemy… Zauważyłam, że użył liczby mnogiej, dziwiąc się jednocześnie, że mój mózg kojarzy jeszcze jakieś fakty. Miałam zatem nie zobaczyć już nigdy nie tylko Edwarda, ale i Alice. Alice wyjechała na dobre…
Chyba nie powiedziałam tego na głos, ale Edward i tak wiedział. Pokiwał wolno głową.
- Tak. Wszyscy już wyjechali. Tylko ja zostałem się pożegnać.
- Alice wyjechała na dobre… - powtórzyłam tępo.
- Chciała się z tobą spotkać, ale przekonałem ją, że będzie dla ciebie lepiej, jeśli odetniemy się od ciebie za jednym zamachem.
Pomyślałam, że zaraz zemdleję. Przed oczami stanęła mi scena z pobytu w szpitalu. Pokazując mi zdjęcia rentgenowskie mojej nogi, lekarz skomentował: ,Tak zwane złamanie proste, jakby przeciąć kość siekierą. To dobrze. Takie złamania zrastają się szybciej i bez komplikacji\”. Próbowałam oddychać w normalnym tempie. Musiałam się skupić, musiałam wpaść na to, jak wyrwać się z tego koszmaru.
- Żegnaj, Bello - powiedział Edward łagodnie.
- Zaczekaj! - wykrztusiłam, wyciągając ku niemu ręce.
Podszedł bliżej, ale tylko po to, żeby chwycić mnie za nadgarstki i przycisnąć moje dłonie do tułowia. Nachyliwszy się nade mną, musnął wargami moje czoło. Odruchowo przymknęłam powieki.
- Uważaj na siebie - szepnął. Od jego skóry bił chłód.

Księżyc w nowiu

(okładka miękka)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Data premiery: 2007-10-19
Ilość stron: 476
Inne wydania: Cena:
okładka miękka 27,49 zł
audiobook CD 31,99 zł
Ilość: szt.
Cena: 27,49 zł
29,90 zł
Oszczędzasz: 2,41 zł (8%)
lub Zaloguj się i kup teraz
Wysyłamy w 24h
Produkt u dostawcy
DARMOWA DOSTAWA
do salonów empik
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Na Księżyc w nowiu, dalszy ciąg bestsellerowego Zmierzchu, czekały z niecierpliwością tysiące czytelników z kilkudziesięciu krajów świata. Od wielu miesięcy obie powieści znajdują się w czołówce listy bestsellerów "New York Timesa”, a nakład trzeciej z cyklu osiągnął w USA milion egzemplarzy. Podobnie jak pierwsza powieść o nastoletniej Isabelli Swan Księżyc w nowiu jest połączeniem romansu z trzymającym w napięciu horrorem, w którym rozterki zakochanej dziewczyny przeplatają się z opisami mrożących krew w żyłach niesamowitych wydarzeń. Sądząc po popularności wszystkich tomów sagi, nie tylko jej bohaterka, ale i sama autorka ma duże szanse na nieśmiertelność. Edward Cullen to wciąż dla Belli najważniejsza osoba pod słońcem. Są parą i jest im razem cudownie. Gdyby tylko chłopak nie był wampirem! Niestety, ten fakt wszystko komplikuje, także z pozoru niewinną zażyłość dziewczyny z przyjacielem z dzieciństwa Jacobem. Wiosną Edward musiał bronić ukochanej przed swoim krwiożerczym pobratymcem, jesienią zakochani uświadamiają sobie, że był to dopiero początek ich kłopotów…

 • Dane szczegółowe
 • do góry

  Dane szczegółowe

  Tytuł: Księżyc w nowiu
  Autor: Meyer Stephenie
  Tłumaczenie: Urban Joanna
  Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
  Język wydania: polski
  Język oryginału: angielski
  Ilość stron: 476
  Numer wydania: IV
  Data premiery: 2007-10-19
  Rok wydania: 2007
  Forma: książka
  Wymiary produktu [mm]: 209 x 47 x 132
  Indeks: 69893544
  do góry

  Recenzje

 • Recenzje Napisz recenzję
 • Średnia ocena: 4,3

  5 gwiazdek
  44
  4 gwiazdki
  9
  3 gwiazdki
  6
  2 gwiazdki
  0
  1 gwiazdka
  6
  Kup, zrecenzuj i wygraj

  Napisz recenzję i oceń produkt

  Oceń produkt:
  Tytuł: *pole wymagane
  Recenzja: **minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane, ** minimum 50 znaków
  Publikuj ›
  Dodano: 95 recenzji.
  Dodano 25.10.2015
  • 5
  5/5
  Książyc w nowiu
  Wszystko zaczyna się od zwykłego przyjęcia ,w którym Bella przez swoją niezdarność ,gdy otwiera prezent kaleczy się w palec i Jasper chce ją zabić ale to tego nie dochodzi lecz Edward wyjeżdża.
  Tak zaczyna się kolejna część Sagi.
  Jest to pierwsza książka ,którą przeczytałam bez obowiązku.
  To książka ,która trzyma emocje aż do końca.
  Polecam ludziom ,którzy lubią i nie lubią czytać ci drudzy na pewno w końcu zaczną jak ja ;).
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 14.07.2015
  • 5
  5/5
  genialna!!!
  Stephenie Meyer jest po prostu niesamowita! Przy tej książce płakałam i się śmiałam. Trzyma i w napięciu i nie można się od niej oderwać. Cała saga jest niezastąpiona, każdy kto przeczyta 2 pierwsze części od razu będzie pragnął następnych i przeczyta je nie tylko raz. POLECAM WSZYSTKIM DZIEWCZYNOM ! (chociaż chłopakom też)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 13.07.2015
  • 5
  5/5
  Książka
  Zgodnie z opisem, bez problemów. Gorąco polecam, wielki pozytyw !!!!!!!!!!!!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 17.01.2015
  • 5
  5/5
  IDEALNA
  KSIĘŻYC W NOWIU to cudowna i wzruszająca powieść. Kilka razy miałam w oczach łzy... To co przeżywa główna bohaterka udziela się czytelnikowi. Niespodziewane zdarzenia i zwroty akcji trzymają w napięciu i nie pozwalają oderwać się od książki. Polecam ją zarówno osobą, które od dłuższego czasu fascynują się romansami, jak i tym, którzy niedawno zaczęli przygodę z tego typu książkami. O jej treści i bohaterach nie można długo zapomnieć. Nic dodać, nic ująć - WSPANIAŁA !!!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 17.01.2015
  • 5
  5/5
  NIESAMOWITA
  KSIĘŻYC W NOWIU to cudowna i wzruszająca powieść. Kilka razy miałam w oczach łzy... To co przeżywa główna bohaterka udziela się czytelnikowi. Niespodziewane zdarzenia i zwroty akcji trzymają w napięciu i nie pozwalają oderwać się od książki. Polecam ją zarówno osobą, które od dłuższego czasu fascynują się romansami, jak i tym, którzy niedawno zaczęli przygodę z tego typu książkami. O jej treści i bohaterach nie można długo zapomnieć. Nic dodać, nic ująć - WSPANIAŁA !!!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 05.12.2014
  Znakomita
  Znakomita saga. Wszystkie części super.Nie można się oderwać, tak nie można się doczekać co dalej i dalej... Polecam
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 05.05.2014
  • 5
  5/5
  Wzruszjąca
  Księżyc w nowiu tak jak poprzedni tom jest świetną powieścią . Niektóre opisane przez Meyer Stephenie fragmenty głęboko wzruszają .
  Polecam !!!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 23.07.2012
  • 4
  4/5
  Lekka i przyjemna książka młodzieżowa:)
  Trudno oceniać tę książkę obiektywnie ponieważ mnóstwo jest opinii zarówno przesłodzonych, jak i skrajnie negujących ową powieść. Gdyby cała sprawa nie była tak nagłośniona, myślę że więcej byłoby wypośrodkowanych ocen a nie skrajnie różnych, co ma miejsce obecnie. Mimo to, starałam się ocenić ją jak bezstronnie.Sam pomysł na fabułę uważam za naprawdę ciekawy i warty poznania.Owszem, nie jest to literatura szalenie ambitna, ale z pewnością swoją rolę rozrywkową i relaksacyjną spełnia należycie, przynajmniej w moim przypadku. W końcu ile można czytać książek z najwyższej półki bądź klasykę? Jestem pewna, że każdy z nas czasami sięga po coś lżejszego, łatwego,co pozwoli nam w miłej atmosferze spędzić wolne popołudnie. I właśnie taka jest seria Zmierzch. Czytając „Księżyc w nowiu” dość szybko wciągnęłam się w zmagania Belli, próby pozbierania się po odejściu ukochanego i ciągłe przemyślenia nad życiem i jego celowością. Wszystko to opisane prostym językiem ze szczyptą romantyzmu i magii:)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 18.02.2012
  Lubię.
  Lubię to książkę, choć moim zdaniem to całe gadanie Belli o tym, jak to ona tęskni jest nudne. Jedynymi wadami tej książki jest zachowanie Belli i jej paplanie. Edziu też dał plamę, moim zdaniem.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 16.07.2011
  • 5
  5/5
  fajna
  też uważam, że książka jest super, cała ta saga jest fajna i według mnie lepsza niż Harry Potter. polecam, zwłaszcza na nudne wakacyjne dni.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 02.07.2011
  Supre książka
  Emocje niesamowite: np. kiedy Bella stała z Jackobem (nie lubię go) i myślała coś w tym stylu: Księżkiczk, twój książe nie wróci. Romans stulecia dobiegł końca. Książe nie przyjedzie i nie wyrwie cię pocałunkiem ze złego snu. Bądź z Jakiem.
  To już pogryzła książkę i chciałam ją wyrzucić przez okno (mieszkam na 3 piętrze), i zrobiła bym tak, gdybym była sama w pokoju. ;)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 24.06.2011
  • 5
  5/5
  Ciekawa:)
  Bardzo ciekawa książka, kiedy ja czytałam nie myślałam że będzie w niej taki zwrot akcji:)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 21.05.2011
  KwN
  Świetna książka, uważam jedak, że jest najgorsza z całej sagi. Mimo to wciąga. Pani Meyer miałą wene jak to pisała ;p
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 11.04.2011
  • 5
  5/5
  Rewelacyjna
  Całą sagę przeczytałam jednym tchem ponad rok temu i później uwierzcie mi bałam się czytać inne książki...
  Bałam się bo, nie wierzyłam, że jeszcze cokolwiek może mi się spodobać. Przez co przez rok nie przeczytałam niczego! :(
  Książka jest fantastyczna, rewelacyjna, boska, jednym słowem idealna. Pierwsza część jest najwspanialsza, najgorszą częścią jest część 4.
  Później oczywiście obejrzałam film i byłam szczerze zawiedziona i rozczarowana... Edward zbyt brzydki, Bella zbyt ładna. Film płytki - nie oddaje tego czegoś magicznego co jest w książce. Jeśli nie oglądałaś jeszcze filmu to koniecznie zacznij od książki.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 18.01.2011
  • 5
  5/5
  Księżyc w nowiu
  Druga z serii. Przedstawia kolejne, zaskakujące wydarzenia w życiu bohaterów. Książkę pochłania się jednym tchem. Moim zdaniem najlepsza ze wszystkich czterech części. Polecam ;d
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 12.10.2010
  :)
  ogólnie uwielbiam książki Stephanie Mayer! filmy są o wiele gorsze. w filmie to Jake robi za większe "ciacho" niż Edward ,a powinno być na odwrót :D książka ciekawa gdy czyta się ją jest się jakby w innym świecie (tak przynajmniej było ze mną. Wogle nie dało sie mnie zaówarzyć w domu ^^) uwielbiam całą sage a ta część (według mnie) jest najbardziej wciągająca. Mam nadzieje że Wam spodoba się równie mocno jak mnie. Pozdrawiam Was xD
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 22.09.2010
  • 5
  5/5
  ;)
  Książka może nie jest jakoś szczególnie zaskakująca itd. ale czyta się ją lekko i przyjemnie . Polecam ;]
  Od razu mówię że osobiście filmów nie lubię..
  ale o gustach się nie dyskutuje..
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 24.08.2010
  Lepsza od poprzedniej.
  Ciekawsza fabuła. Nie jest tak naciągana, jak pierwsza część.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 19.08.2010
  Rewelacja!!!
  Księżyc w nowiu jest jeszcze lepszy od pierwszej części. Wciąga od samego początku. Książka jest niesamowita cala saga zaś należy do mojej "złotej kolekcji". Warto wspomnieć, że film nie oddaje nawet w połowie tego co ukazuję książka moim zdaniem to najlepsza część sagi. Bardzo gorąco polecam!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 10.08.2010
  • 5
  5/5
  Wielkie Y xD
  Według mnie kwn jest takie sobie.
  Po Zmierzchu liczyłam na cos o wiele fascynujacego,ale moge stwierdzic ze kiedy czytałam
  za pierwszym razem plakalam na ich rozstaniu i kiedy sie zeszli.
  nie jest swietna jak 1 cz. lecz i tak polecę ją poniewaz jestem zagorzałą fanką pani Meyer :)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 29.06.2010
  • 3
  3/5
  Średnio na jeża
  Książka według mnie nie jest fantastyczna. Najgorsza z całej serii. Mimo, że uwielbiam Jacoba, nie zawsze czytałam ją z zapartym tchem jak inne części. Mimo to, da się przeczytać z zaciekawieniem. Polecam.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 16.06.2010
  bomba
  Książka Stephanie Meyer jak zwykle genialna. Jest na drugim miejscu moich ulubionych książek(zaraz po "Zmierzchu"). Jest trochę przygnębiająca, lecz doskonale oddaje nastrój Belli. Mimo, że Bella została zostawiona przez Edwarda, w książce cały czas pojawiaja się on we wspomnieniach Belli. Gorąco polecam zarówno książkę jak i film. Zajwiskowe, Niespotykane, Cudowne, Niesamowite!!!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 13.03.2010
  ...
  Oczywiście od dawna polecam : )
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 19.02.2010
  :):)
  Moim zdaniem księżyc w nowiu jest najlepszą częścią z całej sago Zmierzchu, po prostu jest najciekawsza, taka uczuciowa opowieść trafia w samo serce ;) Bella ma dylemat - być z Jacobem czy jednak wrócić do Edwarda...wiadomo co wybierze ;) Ale naprawdę gorąco polecam tę część, choć wszystkie są rewelacyjne. Dzięki sadze Zmierzch pokochałam książki o tej tematyce ;)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 11.02.2010
  phi
  a dla mnie najnudniejsza ze wszystkich, ale to moje zdanie
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (2)
  Dodano 31.01.2010
  :D:D
  Dla mnie najlepsza z całej serii ... Lubie Jackoba bo jest taki ludzki ... nierozumiem czemu wszyscy sie podniecają tym Edziem ... Polecam :D
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 30.01.2010
  ...
  Część najlepsza z całej sagi. Szkoda, że ten cykl stał się tak uwielbiany przez niedojrzałych czytelników . :]
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 25.01.2010
  : ]
  Osobiscie bardzo lubię tę część ale na SZCZĘŚCIE czytałam tę książkę kiedy nie wszyscy ją tak wielbili. : ) Nie ma tu tak dużo Edka, bo poznajemy Jacoba i to mi się podoba. ( Teraz pewnie narażę się wiernym fanom sagi i pana wampira xD ) Edward jest przez "prawie" całą sagę bez wad. Jego jedyną wadą ( niby ) jest egoizm. W tej części tak jakby Edward jest usprawiedliwiony dlaczego zostawił Belle i znowu jest bez wad. : D Dlatego wolę Jacoba, jest bardziej realny.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 25.01.2010
  zuzia
  glupie.nie polecam
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 24.01.2010
  ;p
  trochę zabrakło mi Edwarda. .
  ale i tak świetna
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 24.01.2010
  Ludzie... take it easy.
  Nie rozumiem dlaczego ludzie tak się stresują z powodu tej sagi... (bądź co bądź, to tylko książka) Ci z was, którzy twierdzą, że książka jest beznadziejna, tandeta, głupia nie ma do końca racji. Gdybyście przeczytali tą książkę o wiele, wiele wcześniej, gdyby nie było wokół niej tego szumu, to byście również dostrzegli jej pozytywy. Według mnie książka na pewno nie jest tandetna gdyż jest to oryginalna historia i ciekawi bohaterowie oraz sama akcja. Fakt, że jest napisana dosyć prostym językiem, dlatego może zniechęcać 'smakoszy' książek ale może być prosta w odbiorze dla innych osób, którzy nie mieli w ręku żadnej książki i zachęcić ich do kontynuowania czytania innych książek. Ja ją przeczytałam na gruuuubo, przed tym jak w ogóle była mowa o produkcji filmu i byłam zachwycona oryginalnością jak i samymi bohaterami. Akcja wciągnęła. Przyznam, że sama przygoda z tą książką była fajna.
  Podsumowując - wyluzujcie...
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 15.01.2010
  Cudo !
  nie mogłam sie odniej oderwać przeczytałam jednym them tylko szkoda że Edwarda takmało było :) :(
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 07.12.2009
  Przyjaźń.
  Nie każdy lubi tę część, ponieważ jest w niej mało Edwarda, a dużo Jacoba. Przyznaję, ja gdy czytałam książkę za pierwszym razem nie byłam z tego faktu zadowolona. Potem zmieniłam zdanie - dlaczego. ? ponieważ książka ukazuje prawdziwą przyjaźń, Jake nie jest taki zły (jak twierdzi większość). To on pomaga Belli, to dzięki niemu Bella odzyskuje chęć życia.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 27.09.2009
  tragedia
  nudne jak flaki z olejem!!!!telenowela dla nastolatek,jak mozna przeczytac kilka tomow tego belkotu!!!ja zrezygnowalem po 30 minutach. Jak taki szmatlawiec dostal sie do pierwszej dziesiatki!!???chcecie wampiry?przeczytajcie nekroskop,a nie ten shit!!!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 18.09.2009
  wszyscy uważają że..
  ta część jest nudna bo nie ma w niej Edwarda...ja jestem innego zdania bo wszyscy fani uważają zmierzch = Edward ja jestem innego zdania zmierzch = cała saga . Pozdrawiam i polecam
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (1)
  Dodano 28.08.2009
  wolę pozostałe części sagi ale ta ma też plusy
  W tej części bardzo polubiłam Jacoba ale jak dla mnie (poszukującej ideału :)) było za mało Edwarda.
  Radze czytać wszystkie tomy po kolei bo naprawdę warto :)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 28.08.2009
  Sequel na 5.
  Skoro to kontynuacja to trzeba ją przeczytać... Z takim podejściem zabrałam się za lekturę "Księżyca w nowiu". O dziwo - druga część wampirzej trylogii okazała się ciekawsza i bardziej wciągająca od pierwszej. Polecam, zwłaszcza tym których rozczarował "Zmierzch".
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 18.08.2009
  Film zawsze gorszy od książki.
  Według mnie to najlepsza częśc całej sagi. Trzyma w napięciu, wzrusza, wywołuje w nas emocje, co jest jedną z celów literatury. Niestety nie każda książka, którą przeczytamy wzbudza w nas prawdziwe uczucia. Czytając książkę w pewnych fragmentach prawie płakałam ze wzruszenia. Polecam ją każdemu, ale dopiero po przeczytaniu części pierwszej sagi - Zmierzchu. Jestem tez ciekawa, czy film, który ukażę się w listipadzie na ekranach kin, będzie równie dobry jak książka. Sądządz po ekranizacji części pierwszej, raczej marne szanse na tak nagłą poprawę jakości filmu.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 28.07.2009
  ..
  Mi się ta książka bardzo podobała, prawie tak samo jak Zmierzch .
  W tej części Sagi polubiłam Jacoba, którego w Zmierzchu wręcz nie lubiłam .
  Bardzo wciągającaa. ;]
  Polecam ją , godna przeczytania . ; ))
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 24.07.2009
  Tragedia
  Przebrnięcie przez większość tej książki była dla mnie męczarnią. Dopiero misja ratunkowa jakoś rozśżwietliła mi tą książkę. Bol Belli był w jakiś sposób ciekawie opisany, wrecz mi sie podobal. Zawiodlam sie, liczylam, ze ta czesc bedzie tak samo wciagajaca jak pierwsza, niestety sie przeliczylam. Postacie tutaj jeszcze az tak bardzo mnie nie irytowaly pod tym wzgledem najgorsze jewst zacmienie. Nie polecam, mozna sie naprawde zadowolic tylko czescia pierwsza, bo kazda kolejna psuje to co zaczelam, autorka, a szkoda, bo zapowiadalo sie ciekawie
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (3)
  Dodano 23.07.2009
  ...
  Kontynuacja bardzo zaskakująca. Sądzę, że odważnym krokiem było usunięcie z powieści postaci Edwarda. Rozterki Belli są bardzo dobrze opisane, ale czasami wręcz wyolbrzymione. Bella co mnie trochę zaskoczyło przechodzi na stronę wroga swoich przyjaciół, opowida Jacobowi prawie wszystko co wie na temat Cullenów. Jest to trochę nie fair, ale zarazem przecież Bella sprzymierza się z innymi wilkołakami. Nie dziwie się, że Bella dostaje bzika. Końcowa akcja z ratowaniem Edwarda jest trochę no cóż... Kojarzy mi się naprawdę przerażająco z "Kroniką Wampirów". Książka może i fajna, typowa dla nastolatek. Polecam na wolną chwilę.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 19.07.2009
  :) c.d.
  Bałam się że drugi tom jak to często bywa będzie przynudny jednak miła niespodzianka, jest równie dobry jak pierwszy. Aż szkoda odrywać od niej oczu :) POLECAM może to nie dzieło wielkiego pisarza ale stratą byłoby nie poznać losów Belli jej ukochanego wampira i przyjaciela wilkołaka :)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 17.07.2009
  Ciekawa i jednocześnie troszkę smutna
  Przebieg wydarzeń i samopoczucie głównej bohaterki daje się odczuć czytelnikowi, ona jest przygnębiona i smutna, a potem w pewnych momentach akcji czuje się niepewność czy bohaterom uda się stawić czoła wyzwaniom. Uważam, że książka ma trzy punkty kulminacyjne, wokół których kręci się cała książka: Rozstanie Belli i Edwarda, Volturi i Bitwa z Victorią. Książka jest zdecydowanie ciekawsza i jednocześnie trochę smutniejsza niż pierwsza część. Koniec książki oczywiście zachęca do sięgnięcia trzeciej części. Polecam! Film dosyć dobrze został zrobiony, dosyć wiernie i to jest zaletą filmu, można obejrzeć przed i po czytaniu, to nie wpłynie na nic, ponieważ treściowo są do siebie podobne.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 02.07.2009
  Dobra
  Książ ka jest dosyć dobra ale nie może się równac z pierwszą częścią
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 26.06.2009
  :)
  zdecydowanie polecam , książka ku mojemu zaskoczeniu bardzo mnie ciekawiła , wzbudza wiele emocji - przynajmniej we mnie , co prawda jeśli o mnie chodzi to za dużo w niej Jacoba , ale i tak książka jest świetna , polecam ;))
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 27.05.2009
  Księżyc w nowiu
  Przed przeczytaniem tej książki słyszałam, ze jest gorsza od pierwszej części. Ale zapewniam Was, że tak nie jest!!! Książka trzyma w napięciu przez cały. Zwłaszcza pod koniec kiedy życie zakochanych wisi na włosku. Czytając Księżyc w nowiu wiele razy się wzruszyłam, śmiłam, smuciłam i złościłam (oczywiście nie na to, że coś miałoby być napisane ie tak jak chciałam, ale złościłam się razem z główną bohaterką). Naprawdę gorąco polecam tą jak i reszcze sagi. Warto poświęcić ażdą cenę za taką powieść.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (3) nie (0)
  Dodano 24.05.2009
  Księżyc w nowiu
  Zgadazam się, że w tej ksiązce jest wiecej Jacoba niz Edwarad..Ksiązka jest super aczkolwiek wolałam pierwsza cześć..:)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 10.05.2009
  polecam!
  książka wzbudza masę emocji, jak zresztą cała seria. Warto polecić ją reszcie rzeszy fanów powieści o wampirach a także nastolatkom, które będą ją czytać z wypiekami na twarzach.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (6) nie (0)
  Dodano 06.05.2009
  Gorąco Polecam
  Bardzo dobra książka. Jeżeli spodobał Ci sie Zmierzch to musisz KONIECZNIE przeczytac Ksieżyc w Nowiu ! ; D
  No i nareszcie było też coś o Wilkołakach ;D . Bella jak zawsze ściąga na siebie same Katastrofy xD
  Myślę że Księżyc w Nowiu dorównuje pierwszej części ...a moze jest nawet lepszy ;P
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 12.04.2009
  New moon
  Ta część jest THE BEST i więcej w niej Jacoba a mniej Edwarda jupiii
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 05.04.2009
  :)
  Sporo scen w tej części doprowadzało mnie do dzikiego śmiechu. No, ale przy jednej ze scen sie rozpłakałam.. Kiedy to Edward, wyznał Belli ze odchodzi. No i w sumie wydawało mi sie go potem za mało.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 02.04.2009
  Super.!
  Świetna książka..! Bardzo mi się podobała, były w niej zarówno smutne jak i wesołe czy romantyczne fragmęty.! Polecam tę książkę z całego serca, naprawde warto ją przeczytać.! Pozdrawiam. :-)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 31.03.2009
  Super!
  Ta część najlepsza!!! Rewelacja! Zmierzch najlepszy ale ta też fajna...Akcja,śmieszne sytuacje no po prostu bomba!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 30.03.2009
  New Moon
  ...za mało Edwarda. On jest dopiero pod koniec, a ciagle ten Jacob i Jacob. Ale nie mówię, też jest świetna, bo ma ciekawe zakończenie, no i oczywiście nie można się oderwać... aż do ostatniej kartki :))
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 29.03.2009
  Księżyc w nowiu
  książka taka sobie...wolę zaćmienie.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 23.03.2009
  ...
  W porównaniu z pierwszą częścią sagi, gorsza. Styl ten sam a do tego 200 stron depresji. Gdybym jeszcze potrafiła wytłumaczyć dlaczego znowu nie spałam, próbując jak najszybciej doczytać do końca?
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 17.03.2009
  jeszcze lepsza
  nie można się oderwać, fantastyczna!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 16.03.2009
  Prawda
  Książka opiera się głównie o wampirach.Edward moja ulubiona postać jest wspaniała a jego romans z Bella dawał mi przyjemność i chęć czytania :) polecam część 1 !!! Edward to postać doskonale stworzona ! nie ma sobie równych jego zamyślenia intrygi i uśmieszki były bez 2 zdań trzeba to przyznać......... Jacob nie podoba mi się ;/ wtrąca się w nie swoje sprawy ! jest to nie miłe z jego strony no ale musi być ciąg dalszy nie praw darz ......:)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 07.03.2009
  hmm
  Moim zdaniem ta część była najsłabsza z wszystkich wydanych. Jakoś nie mogę przekonać się do Jacoba .. Ale i tak książka bardzo mi sie podobała i zachęcam do czytania ;>
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 02.03.2009
  Wspaniała
  Ta książka to arcydzieło nigdy nie czytałam lepszej teraz będę zaczynać 3 część. I oczywiście 5/5. Wspaniała
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (1)
  Dodano 01.03.2009
  ...
  "Książyc w nowiu" to moja ulubiona część sagi. Zgadzam się z poprzedniczką, nie rozumiem dlaczego ludzie tak nie lubią Jacoba... W tej części można go lepiej poznać i odpocząć od Edwarda!! Polecam!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (4) nie (1)
  Dodano 28.02.2009
  To moja ulubiona książka ze sagii !!!
  Uważam że ta ksiażka jest najlepsza ze sagii !!! Dlatego że jestem teraz w podobnej sytuacji co Bella i bardzo ja rozumiem ! Rozumiem ile musiała wycierpieć kiedy Edward musiał ja zostawić dla jej dobra ! Ale wracajac do tematu tak książka jest zajefajna !!! Pozdrowienia dla fanów ! :*
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (1)
  Dodano 20.02.2009
  Świetna w dzisiajeszych czasach...
  ...w których pragniemy zapewnień o miłości i ucieczki we własny świat. Rzeczywiście na pewno wiele dziewcząt odnajdzie w Belli siebie i uzna Edwarda za swój ideał. Osobiście stwierdzam, że Zaćmienie i Przed Świtem najlepsze, acz cała 5 - tomowa seria dzięki wielkiej Meyer jest wyjątkowa i warta przeczytania. Szczerze polecam Intruza, którego swoim skromnym zdaniem uważam za arcydzieło tego rodzaju powieści!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 19.02.2009
  księżyc...
  Mi się podobało, przynajmniej od Edzia troche można było odpocząć. Nie wiem czemu tak ludzie nie znoszą tego Jacoba... Ja go zawsze lubiłam, tylko w 4 części trochę zmieniłam zdanie ;p . Część drugą pochłonęłam w jeden wieczór i oczywiście polecam... Zmierzch to taki nowy harry potter ;D Szkoda że tylko 4 części... ;/
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 18.02.2009
  Wyciskacz łez. Kocham to!
  Jak dla mnie to książka jest nawet za bardzo wzruszająca. Za każdym razem, gdy czytałam, zawsze z taką samą intensywnością płakałam. Nigdy nie zetknęłam się z lepszymi książkami. Są one po prostu najlepsze. Uważam jednak, że "Księżyc w Nowiu" jest najbardziej wciągającą powieścią z tej sagi. Już nie mogę doczekać się ostatniej książki!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (3) nie (0)
  Dodano 15.02.2009
  ...
  Byłam na filmie Stephinie Meyer''Zmierzch'', i sądzę że jest to jedna z najwybitniejszych pisarek. A film jest super. No i ten przystojny Edward Cullen i jego rodzinka. Moim zdaniem jest to jeden z najleprzych filmów.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 15.02.2009
  Księżyc w nowiu
  Rewelacja. Ta książka wg. niektórych jest najgorszą częścią sagi ale jest jakże symboliczna. Sam tytuł powinien przemawiać do czytelnika.

  Po wypadku na urodzinach, Edward nie chcąc dłużej narażać Belli na niebezpieczeństwo zostawia ją. Ten cios wyłącza Belle z życia na kilka miesięcy. Z dołku wyprowadza ją przyjaciel Jacob który również skrywa mroczną tajemnicę. Niedługo potem wyznaje on miłość Belli a i ona zaczyna czuć coś innego niż przyjaźń. Ta "pseudo" miłość a może bardziej współczucie nie pozwalają Belli zostawić go jednak wciąż nie może ona zapomnieć o swej życiowej miłość i zaczyna narażać życie byleby tylko usłyszeć choć karcący głos Edwarda który jest dla niej jak księżyc rozświetlający mroki nocy który akurat niestety jest w fazie nowiu. Wkrótce jednak będzie musiała stanąć przed bardzo trudnym zadaniem oraz wyborem...

  Magiczna książka którą można polecić każdemu bez względu na wiek. WCIĄGA!!! :)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (4) nie (0)
  Dodano 13.02.2009
  Twilight
  Racja. Edwarda jest stanowczo za mało;) Czy wie ktoś może kiedy jest premiera "Przed świtem"?
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 12.02.2009
  .
  W sumie to sie zgodze że ' Księżyc w nowiu ' jest najgorszy . Może głownie dlatego że prawie cały czas ' nie ma ' Edwarda ; ]] .
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 10.02.2009
  :)
  Przeczytałam juz "Zmierzch" i przedwczoraj skończyłam "Księzyc w nowiu" w ferie zabieram sie za czytanie "Zaćmienia" a potem czekam na kolejną ostatnia juz część. Ksiązki sa wspaniałe jednak odnosze wrazenie ze "Księzyc w nowiu" jest najsłabsza ksiazka z tej seri. Ale cała saga jest wspaniała. Polecam goraco ;]
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 09.02.2009
  Książka jest dobra
  Już przeczytałam wszystkie trzy części i muszę stwierdzić, że ta jest według mnie najgorsza, co nie oznacza jednak, że jest okropna. Po prostu, coś musi być najgorsze. Ale cała saga jest wspaniała
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 09.02.2009
  All.
  Jak na razie to jestem w połowie czytania :) I powiem szczerze że 1 cz jest lepsza, bo jest dużo romantycznych scen z Edziem :D Ech.. rozmarzyłam się jak to czytałam . Jajlepsza książka jaką kiedykolwiek czytałam! . A przyznam że nie jestem zapaloną czytelniczką ;] bo nie przepadam za czyt. ksiazek, ale ta wyjątkowo mnie wciągnęła.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 08.02.2009
  Księżyc w nowiu
  Przeczytałam trzy części i musze stwierdzić,że ta jest najgorsza. Książka w niektórych momentach jest nudna. Jak dla mnie nie ma porównania co do pierwszej i trzeciej części.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 07.02.2009
  Odpowiedź
  Niestety nie można kupić wersji Edwarda. Słyszałam że ktoś wykradł autorce niedokończoną książkę i opublikował w internecie
  Autorka powiedziała że nie dokończy książki i jej nieopublikuje...:(
  pozostało miec nadzieje że zmieni zdanie
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 01.02.2009
  seria mayer
  moi rodzice obawiali się o wiek . jednak ich rodzice przekonali się do seri ,że to odpowiednie dla WIEKU KAŻDEGO!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 29.01.2009
  Super!!Polecam...
  Kupiłam tą książkę we wtorek i już przeczytałam .Spodobała mi się choć nie bardziej niż "Zmierzch". Bardzo mnie wzruszyła ale kilka rozdziałów czytałam z wymuszeniem ale to nie ma znaczenia bo później się rozkręciło. Już niedługo kupie "Zaćmienie" i mam nadzieje ze znów mnie bardzo wciągnie. Jest to dopiero druga seria która mnie tak wciągnęła , pierwszy był" Harry Potter". Po przeczytaniu całej sagi "Zmierzchu" Będę musiała zastanowić się co będzie na pierwszym miejscu "Harry Potter " czy"Zmierzch". :D
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 22.01.2009
  przed świtem
  Witam wszystkich fanów. Jestem już po lekturze czwartej części i jest super!!! Trochę zaskakująca ale świetna. w prawdzie przeczytałam wersję angielską, w Polsce ukarze się dopiero w marcu. Teraz jestem na etapie czytania " Zmierzchu" z punktu widzenia Edwarda i zapowiada się na prawdę ciekawie. Pozdrawiam Zuza
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 15.01.2009
  super
  książkę przeczytałam jednym tchem w ciagu calego dnia ....nawet pare lez poplynelo...czytajac czekalamna moment spotkania belii z edwardem i naszczescie sie doczekalam (choc mialam juz watpliwosci)czekam na kolejna czesc
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 13.01.2009
  6+
  Moim zdaniem najlepsza część serii ! Wciągająca i poruszająca :) Polecam każdemu !!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (1)
  Dodano 03.01.2009
  Taak..
  Rzeczywiście środek jest był trochę monotonny, ale i tak książka jest super. Pełna pasji, zaangażowania i oddania. Nie mogę się doczekać ,,Przed świtem' !
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 31.12.2008
  wspaniala
  troche gorsza niz zmierzh nie pasuje mi ten środek le koncówka (wczoraj skonczylam) idealna
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 14.12.2008
  Bo ja wiem ...
  W porównaniu do Zmierzchu to ta częśc sagi jest w 3/4 trochę mdła, ciekawie robie się dopiero w ostatniej części. Ale nie wyobrażam sobie nie przeczytac jej ;)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 10.12.2008
  Bardzo dobra książka!
  W prawdzie nie zawiera ona tak dużo romantycznych wątków jak dwie pozostałe części, ale ukazuje typowe zmagania nastolatki z utraconą miłością, pokazuje nowe oblicza bohaterki, jej skłonność do poświęcenia oraz ogromne zaangażowanie uczuciowe, które nie zostało tak dogłębnie ukazane w pozostałych tomach.Jestem zachwycona tymi książkami i nie mogę się doczekac polskiego wydania Breaking Dawn oraz Midnight Sun.Pewnie także są znakomite:)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (3) nie (0)
  Dodano 09.12.2008
  :)
  Całkowicie zgadzam się z Justyną!!!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 01.11.2008
  Księżyc w Nowiu
  Podobnie jak i ,,Zmierzch'' książka od samego początku trzyma w napięciu. Stephenie meyer wspaniale wszystko opisuje.. Kiedy czytałam moment rozstania Edwarda i Belli łzy same cisneły mi się do oczu. Meyer nie zawiodła mnie i tym razem- udowodniła po raz kolejny że umie pisac, wspaniale opisywała uczucia Belli... jakby Ona była nią.
  Wkurzał mnie Jacob, najbardziej w tej książce. Nie wiem czemu. Wydawało mi się, że On ją do czegoś zmusza, naskakuje na nią. Wykorzystuje odejście Edwarda i stan psychiczny i fizyczny Belli do tego, by poczuła do niego to, co On do niej.
  Na początku, po rozstaniu Belli i Edwarda wydawało mi się wszystko nudne. Potem już wszystko wróciło do normy. Pozatym ciesze się, że Stephenie Meyer pokazała, że Rosalie potrafi byc dobra :]
  Ksiązka znakomita, tak jak i ,,Zmierzch''. Polecam.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 03.10.2008
  Coś wspaniałego
  Ja osobiście przeczytałam książki pani Stephani Meyer kilka razy. A niektóre fragmenty to nawet po kilkadziesiąt razy i wciąż nie mam dość.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 16.08.2008
  Dlaczego warto przeczytać ?
  Jest to pewien przełom w życiu Belli, kiedy to z małej dziewczynki wyrasta dojrzała kobieta postawiona przed nie lada łatwą sytuacją . Jesteśmy świadkami podejmowania trudnych decyzji i radzeniu sobie gdy na głowę głównej bohaterki spada cały świat. Książka ukazuje, że życie Edwarda a zarazem Belli bez siebie nawzajem było niczym bezksiężycowe niebo, migające tylko niewielką garstką gwiazd, a jednak powrót drugiej połówki był niczym przecinający niebo meteor i rozjaśniający go na dobre. Jest to najsmutniejsza i najtrudniejsza część sagi Stephenie Meyer, a zarazem tak bardzo realna odzwierciedlająca sytuacje z życia wzięte. Uświadamia czytelnikowi co to stracić miłość swego życia ale nie poddając się walczyć o nią i w końcu ją odzyskać.
  'Księżyc w nowiu' książka na jedną noc, wciągająca i tak bardzo nam znana, że utożsamiamy się z główną bohaterką i razem z nią przeżywamy książkowe wzloty i upadki.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (3) nie (0)
  Dodano 15.08.2008
  co tu dużo pisać...
  książka jest po prostu świetna.Kupiłam ją od razu po przeczytaniu 1 części i oczywiście byłam równie usatysfakcjonowana :-)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 19.07.2008
  .....
  przeczytałam ją w jeden dzień ..........lecz bardzo powoli .........dokładnie wczuwałam się w każde słowo ,każde słowo było jak nuta najpiękniejszej symfonii............
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (1)
  Dodano 22.04.2008
  New Moon
  Książka "Księżyc w nowiu" uważana jest - także przez autorkę - za najsmutniejszą częścią serii. Tytuł nawiązuje do nowiu - nocy bezksiężycowej, czyli mrocznej i niebezpiecznej. Bella traci w tej książce swój księżyc, co doprowadza ją do obłędu, ale nie martwcie się. W końcu jej koszmar mija i księżyc znów ukazuje się na niebie. Jakkolwiek książka bezpośrednio nie doprowadza do płaczu, to co bardziej wrażliwe czytelniczki mogą potrzebować chusteczek. Pomimo wszystko jest to książka, którą każdy - każdy kto przeczytał Zmierzch - musi znać. Nie polecam wam, abyście czytali ją jako pierwszą, lepiej zacząć od Zmierzchu, bo w niektórych momentach możecie zwyczajnie nie załapać.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 10.01.2008
  Mile :)
  ja osobiscie przeczytalam w jezyku oryginalnym i powiem ze to sa najlepsze ksiazki jakie czytalam :):):) teraz z niecierpliwoscia czekam na 4 czesc ktora w nazwie org. bedzie ''Breaking Dawn'' wybaczcie ze napisalam w original tytule ale postanowilam wam to powiedziec w prawdzie jeszcze ta ksiazka jest dopracowywana ale powinna sie ukazac w tym roku a pewnie po przetlumaczeniu to w 2009 albo cos pod koniec tego.Czytalam 3 czesc i uwazam ze jest suuuper tylko najgorsze jest to czekanie :(:(:( ale warto bo jest fajna pozdrawiam.:):):) aaa... i po za tym nie wiedzialam ze w Polsce juz sie ukazala ta ksiazka... jaka ja zacofana jestem i z tego co wiem to bedzie 7 czesci tej ksiazki wiec trzeba tylko czekac...:):):)) wybaczcie ze wam to powiedzialam ale postanowilam sie z wami podzielic ta nowina pozdrawiam :):):):)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (4) nie (1)
  Dodano 10.01.2008
  ksiązka...
  książka po prostu miodzio :) ale mnie tez bardziej wciągnął zmierzch. przygody są niesamowite, wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach i jeżeli się zacznie czytać książke to nie idzie się oderwać.... gorąco polecam.!!! warta przecztania ksiązka :)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 26.12.2007
  Super książka!!!
  Ksiązka poprostu fantastyczna.Nie znam osoby która powiedziałaby ze jest nudna, ponieważ ciagle cos sie tam dzieje.
  Polecam!!!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 07.11.2007
  Jezeli przeczytalas Zmierzch to nie wiem na co jeszcze czekasz--czytaj dalej!!!!
  Zmierzch byl bardziej porywajacy poniewaz dopiero poznawalismy Belle i Edwarda. Druga czesc moze troche zniecierpliwic fanow Edwarda, ale uzbrojcie sie w cierpliwosc. Ksiezyc w Nowiu jest rowniez pelen emocji i akcji. Nie bedziecie zawiedzeni.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (4) nie (1)
  Dodano 29.10.2007
  :) POLECAM
  Czekalam na te ksiazke od sierpnia, i sie nie zawiodlam. W prawdzie "Zmierzch" bardziej mnie wciagnal, ale "Ksiezyc w nowiu" tez jest dobry....i jak sie zacznie czytac to oderwac sie nie mozna. Polecam!!!!!Teraz bede czekac na "Zacmienie" :)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (9) nie (1)
  zobacz więcej recenzji
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Księżyc w nowiu - Meyer Stephenie
  Właśnie zrecenzowałem: Księżyc w nowiu
  Na Księżyc w nowiu, dalszy ciąg bestsellerowego Zmierzchu, czekały z niecierpliwością tysiące czytelników z kilkudziesięciu krajów świata. Od wielu miesięcy obie powieści znajdują się w czołówce listy bestsellerów "New York Timesa”, a nakład trzeciej z cyklu osiągnął w USA milion egzemplarzy. ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  O autorze:
  Stephenie Meyer
  Stephenie Meyer urodziła się w Boże Narodzenie 1973 roku w Hartford. Światową popularność przyniosła jej saga złożona z czterech tomów pod tytułem „Zmierzch”. Sam pomysł na fabułę zrodził się z powodu snu autorki, którego opis jest jednocześnie trzynastym rozdziałem pierwszego tomu. Cała seria została przetłumaczona na kilkanaście języków. Wszystkie części doczekały się również swoich ekranizacji.
  więcej
  Inne tego autora (20)

  Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
  Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

  Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

  Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:


   
  * Pola wymagane
  Wyślij

  Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, nasze CENTRUM WSPARCIA KLIENTA jest specjalnie dla Ciebie – czynne całą dobę*

  pod nr telefonu:

  +48 22 462 72 50

  *oprócz świąt ustawowo wolnych od pracy

  Ostatnio oglądane


  Podobne do ostatnio oglądanych