Ilość: szt.
Cena:
210,99 zł
U dostawcy
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: LexisNexis Polska
Okładka: twarda
Data premiery: 2010-05-21
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Kryminalistyka to nauka praktyczna. Nie oznacza jednak, że jest ona pozbawiona zagadnień teoretycznych. Przykłady stanowią pewne prawa ogólne bądź też hipotetyczne. Prawa ogólne to m.in. naukowo stwierdzone zjawisko indywidualności obrazu linii papilarnych człowieka, cech pisma ręcznego czy głosu, które pozwalają na przeprowadzenie badań identyfikacyjnych. Prawem hipotetycznym jest na przykład przekonanie, iż każde działanie pozo-stawia ślady.

  Kryminalistyka nie jest nauką hermetyczną. Jej cele sprawiają, że pewne działy tej nauki powinny być szeroko udostępnione społeczeństwu, aby mogło ono skutecznie bronić się przed przestępstwami, sprawcom zaś po to, aby zniechęcać ich do podejmowania działalności przestępnej.

  Dwunaste wydanie Kryminalistyki zostało zmienione i uaktualnione. Uwzględniono w nim wiele zagadnień wskazujących na nowe możliwości identyfikacji osób i rzeczy, a także pro-blemy o charakterze międzynarodowym, które pojawiły się m.in. w związku z naszym człon-kostwem w Unii Europejskiej.

  Nowoczesny podręcznik, jakim jest Kryminalistyka, analizuje nie tylko bieżące zmiany w zakresie metod śledztwa, lecz także inspiruje nowe koncepcje dotyczące represji i profilaktyki.

  Uzupełnieniem treści wykładu są okienka problemowe, które ilustrują aktualne problemy kryminalistyki.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 1
 • Recenzje Napisz recenzję
 • książka- rewelacja, ale...
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  magducha 14 kwietnia 2014
  cena jakaś totalnie zawrotna!!!nieadekwatna do cen ustalonych w innych księgarniach, gdzie oscyluje pomiędzy 180 a 190 zł
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Kryminalistyka - Hołyst Brunon
  Właśnie zrecenzowałem: Kryminalistyka
  Kryminalistyka to nauka praktyczna. Nie oznacza jednak, że jest ona pozbawiona zagadnień teoretycznych. Przykłady stanowią pewne prawa ogólne bądź też hipotetyczne. Prawa ogólne to m.in. naukowo stwierdzone zjawisko indywidualności obrazu linii papilarnych człowieka, cech pisma ręcznego czy głosu, ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Kryminalistyka
  Autor:
  Wydawca: LexisNexis Polska
  Numer wydania: XII
  Data premiery: 2010-05-21
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 1472
  Rok wydania: 2010
  Forma: książka
  Indeks: 65853801