Katowice - Światowy Tydzień Książki
Katowice - Światowy Tydzień Książki KONRAD STASZEWSKI

15 kwietnia, godz. 18.00

Światowy Tydzień Książki w Katowicach rozpoczyna spotkanie z Konradem Staszewskim, który będzie promował swoją powieść kryminalną "Śmierć na śniegu".

BOGUSŁAWA WAZL-CZYTANIE BAJEK DLA DZIECI


16 kwietnia, godz. 12.00

Na czytanie bajek przez aktorkę Bogusławę Wazl zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.ALEKSANDRA CIEŚLAK

16 kwietnia, godz. 13.00

Gościem empiku będzie znana ilustratorka książek dla dzieci, m.in.: "Powidoki", "Zając", jak również autorka książki "Od 1 do 10".

RYSZARD ĆWIRLEJ

16 kwietnia, godz. 14.30

Autor takich kryminałów jak: "Ręczna Robota", "Trzynasty Dzień Tygodnia" czy też "Upiory spacerują nad Wartą" będzie naszym kolejnym gościem.

ANDRZEJ ZIEMIAŃSKI

16 kwietnia, godz. 16.00

Zapraszamy wszystkich fanów twórczości, autora "Achaja", "Ucieczka z Festung Breslau" oraz  najnowszej "Żołnierze grzechu" na spotkanie autorskie.

MIECZYSŁAW BIENIEK


16 kwietnia, godz. 18.00

"To od niej zaczęła się moja ‘przygoda’ z książkami podróżniczymi. I do teraz nie znalazłem niczego lepszego..." - tak o swojej książce "Hajer jedzie do Dalajlamy" mówi Mieczysław Bieniek, który będzie ją przedstawiał na spotkaniu.

ALICJA HOLEWA-KURS SZYBKIEGO CZYTANIA


17 kwietnia, godz. 12.30

ROBERT TALARCZYK-CZYTANIE BAJEK DLA DZIECI

17 kwietnia, godz. 14.45

Naszym gościem będzie znany polski aktor, reżyser teatralny oraz dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Polskiego w Bielsku - Białej Robert Talarczyk.

BEATA ANDRZEJCZUK

17 kwietnia, godz. 17.00

Zapraszamy młodzież i nie tylko na spotkanie z Beatą Andrzejczuk, autorką kultowych "Pamiętników nastolatki".

ANNA BRZEZIŃSKA

17 kwietnia, godz. 18.00

Zapraszamy fanów fantastyki na spotkanie z autorką „Wiedźmy z Wilżyńskiej Doliny". Pisarka będzie promowała najnowszą książkę „Opowieści z Wilżyńskiej Doliny".

DOROTA GELLNER


18 kwietnia, godz. 11.00 ( zabawy z dziećmi), godz. 15:00 (spotkanie)

Zapraszamy wszystkie dzieci na zabawę a następnie spotkanie z Panią Dorotą Gellner. Pani Dorota, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, jak również słów do takich piosenek jak: "Zuzia - lalka nieduża", "Ogórek" będzie prezentowała swoją najnowszą książkę "Dzieci w ogrodzie".

CONRADO MORENO


18 kwietnia, godz. 16.30

Polak i Hiszpan jednocześnie Conrado Moreno opowie o książce "Mój Madryt" - wspaniałym przewodniku ukazującym m.in.: krajobrazy, zapachy i wydarzenia kulturalne stolicy Hiszpanii.

LECH MAJEWSKI

18 kwietnia, godz. 18.00

Znany polski reżyser i scenarzysta Lech Majewski opowie o swoim najnowszym filmie "Młyn i Krzyż" i uzupełniającym go albumie "Bruegel Młyn i Krzyż".

KATARZYNA ZYSKOWSKA -IGNACIAK

19 kwietnia, godz. 16.00

Spotkanie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak będzie okazją do zapoznania się z jej najnowszą książką "Niebieskie migdały", która jest doskonałą lekturą dla wszystkich kobiet.

GRZEGORZ PŁONKA


19 kwietnia, godz. 17.30

"Na potrzeby tej książki przyjąłem, że małą ojczyzną będzie Ligota, kiedyś odrębna wieś i gmina, dziś dzielnica Katowic. Dla mnie Ligota jest wyjątkowa – ma ciekawą historię, zabytkowe budowle, swoją legendę, są tu urokliwe zakątki. I co najważniejsze, w Ligocie się urodziłem i wychowałem". O swojej najnowszej książce opowie Grzegorz Płonka, autor "Małej (Wielkiej) Ojczyzny".

MAREK BARANIECKI

19 kwietnia, godz. 18.30

Fanów polskiej fantastyki zapraszamy na spotkanie z Markiem Baranieckim, który będzie promował swoja powieść "Głową Kasandry".

RENATA PIĄTKOWSKA


20 kwietnia, godz. 16.00

Autorka takich książek dla najmłodszych jak: „Opowiadania z piaskownicy", „Na wszystko jest sposób" (nagroda w pierwszej edycji ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren), będzie opowiadał na spotkaniu o swoich dwóch najnowszych książkach: „Gdyby jajko mogło mówić" i „Wieloryb".

JACEK HUGO-BADER


20 kwietnia, godz. 18.00

Jacek Hugo-Bader,  reporter „Gazety Wyborczej, autor książki „W rajskiej dolinie wśród zielska”, nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE, i współautor filmu dokumentalnego „Jacek Hugo-Bader”. „Korespondent z Polszy”, będzie naszym kolejnym gościem. Dwukrotnie został uhonorowany nagrodą Grand Press (1999, 2003) i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich będzie promował swoją książkę „Biała gorączka".

AGATA SLIWA –CZYTANIE BAJEK DLA DZIECI


21 kwietnia, godz. 15.30

Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na czytanie bajek przez aktorkę Agatę Śliwę.

DANUTA NOSZCZYŃSKA


21 kwietnia, godz. 16.30

Zapraszamy na spotkanie z pisarką Danutą Noszczyńską - absolwentką krakowskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, która będzie opowiadać o swojej ostatniej powieści "Luize pilnie sprzedam". Autorka w 2007 roku zadebiutowała jako pisarka powieścią „Historia nie Magdaleny”, która bardzo szybko doczekała się dodruku. Kolejne pozycje: „Blondynka moralnego niepokoju”, „Hormon nieszczęścia” oraz „Mogło być gorzej” cieszą się dużą popularnością.

MAX CEGIELSKI

21 kwietnia, godz. 18.00

Dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny, animator kultury, podróżnik, członek kolektywu muzycznego Masala Sound System, obecnie współpracujący z kanałem TVP Kultura, gdzie m.in. prowadzi i współtworzy cykl „Korzenie” ,Max podczas spotkania będzie opowiadał o swojej ostatniej książce "Oko Świata Od Konstantynopola do Stambułu".

JOANNA FURGALIŃSKA

22 kwietnia, godz. 16.00

Naszym gościem będzie Joanna Furgalińska, autorka słownika "Ślóńsko godka Ilustrowany słownik dla Hanysów i Goroli", który ze swadą i humorem przybliża urodę i odrębność językową Śląska.

SEBASTIAN REŃCA

22 kwietnia, godz. 18.30

Zapraszamy wszystkich serdecznie na spotkanie autorskie z historykiem, dziennikarzem i pisarzem Sebastianem Reńcą, autorem m.in. książki "Ślady", który będzie promował swoją najnowszą powieść pt.: "Z Cienia".

Empik Katowice,
CH Silesia, ul. Chorzowska 107

Serdecznie zapraszamy !

Zamknij
Dziękujemy za dodanie komentarza
Zamknij
Dodaj komentarz
Tytuł:
 
Komentarz:
 
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.