Jutro przypłynie królowa

(okładka miękka)

Wydawca: Wydawnictwo Czarne
Data premiery: 2013-04-17
Inne wydania: Cena:
okładka miękka 29,99 zł
ebook
Ilość: szt.
Cena: 29,99 zł
34,90 zł
Oszczędzasz: 4,91 zł (14%)
Wysyłamy w 24h
Produkt u dostawcy
DARMOWA DOSTAWA
do salonów empik
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Książka Macieja Wasilewskiego pt.: "Jutro przypłynie królowa" opowiada o Pitcairn, skrawku małego lądu na Oceanie Spokojnym, leżącym piętnaście tysięcy kilometrów na południowy wschód od Londynu. Historia tej wyspy rozpoczyna się w 1790 roku, kiedy to do brzegów wyspy przybił brytyjski okręt Bounty, na którym znajdowali się buntownicy.

  Obecnie żyje tam kilkadziesiąt osób. Sześć razy do roku w pobliże wyspy podpływa jacht lub statek, jednak mieszkańcy niechętnie patrzą na obcych, nikogo nie wpuszczają, a nawet grożą ciekawskim. Czasem pozwolą obcym zejść na ląd… Jedną z takich osób był Maciej Wasilewski, który dostał się na wyspę podstępem, podając się za antropologa badającego żeglarskie sagi. To, co odkrył, okazało się jeszcze bardziej skomplikowane, niż przeczuwał...
 • Dane szczegółowe
 • do góry

  Dane szczegółowe

  Tytuł: Jutro przypłynie królowa
  Seria: Reportaż
  Autor:
  Wydawca: Wydawnictwo Czarne
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2013-04-17
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 168
  Rok wydania: 2013
  Forma: książka
  Indeks: 12836048
  do góry

  Recenzje

 • Recenzje Napisz recenzję
 • Średnia ocena: 4,3

  • 4,3
  5 gwiazdek
  10
  4 gwiazdki
  4
  3 gwiazdki
  0
  2 gwiazdki
  1
  1 gwiazdka
  1
  Kup, zrecenzuj i wygraj
  Napisz recenzję
  Dodano: 19 recenzji.
  Dodano 28.07.2014
  niewiarygodna
  Czytałam i rzucałąm . Przyciągała jak magnes. Kilka razy sprawdzałąm , czy to naprawdę się wydarza . Wielkie ukłony dla autora za odwagę podróży w miejsce , jak ze złego snu
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 24.06.2014
  • 5
  5/5
  Ekspert empiku poleca
  Niesamowity, ale i przerażający opis z podróży w nieznane autorstwa polskiego reportażysty Macieja Wasielewskiego. Wstrząsające studium natury ludzkiej. Autor opowiada o odległej wspólnocie zamieszkującej wyspę Pitcairn. Przybliża historię społeczności złożonej z buntowników ze statku Bounty i tubylców. Ujawnia mroczne tajemnice grupy liczącej kilkudziesięciu członków, która zatraciła swoją ludzką naturę na rzecz nowego ładu społecznego. Opowieść o tym, jak lata izolacji doprowadziły do wynaturzenia i zaniku norm moralnych. Lektura niełatwa, lecz zdecydowanie godna polecenia.
  Dominika Sominka, empik Poznań
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 21.04.2014
  • 5
  5/5
  bardzo dobra książka
  Muszę przyznać, że kiedy brałam książkę do ręki nie miałam pojęcia o czym jest. Lubię te momenty, kiedy coś odkrywam po kolei i po swojemu. Znałam tylko jeden fragment, który raz rzucił mi się w oczy. I to jest naprawdę przerażający reportaż bo mówi nie tylko o tej jednej, małej wyspie, ale pokazuje trochę prawdy o nas wszystkich. Bardzo poruszająca, wstrząsająca i potrzebna książka. Dodajmy do tego, że styl Wasilweskiego idealnie się wpasował, wszystko jest na swoim miejscu. To warto znać i warto się zastanowić
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 19.02.2014
  • 5
  5/5
  Ekspert empiku poleca
  Wstrząsający reportaż odzierający Pictairn, wysepkę zamieszkałą przez potomków buntowników z Bounty, z jej romantycznej legendy. Oszczędna w środkach wyrazu relacja z pobytu autora w zdawałoby się rajskiej, maleńkiej społeczności, która oderwana od świata i zazdrośnie pilnująca swojego zamknięcia, dopuściła do obrzydliwego zwyrodnienia obyczajów i patologii. Mocny reportaż o raju utraconym. Mimo ciężaru tematyki, wart przeczytania.
  Maciej Jankowski, empik Olsztyn
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 09.01.2014
  Wyspy Owcze kontra Pitcair 1:0
  Jutro przypłynie królowa to książka reklamowana często jako szokujący materiał o grupie ludzi zamkniętej na małej wyspie, gdzie nie dociera cywilizacja.
  Lubię reportaże, opis wydawał mi się intrygujący, a autor kusił, jako że książka, którą współtworzył, o Wyspach Owczych, niezwykle mnie urzekła, toteż wszystko wskazywało na to, że muszę sięgnąć po 'Jutro przypłynie królowa'.

  Napisana bardzo dobrym językiem, sprawiła mi pod tym względem dużo przyjemności. Niestety nie tylko język się liczy, największe znaczenie ma treść.

  Chwilami książka zawodzi, brak powiązania między kolejnymi jej częściami. Wyszła trochę opowieść o małej złej wspólnocie, gdzie każdy jest od każdego zależny, a część wykorzystuje siłę, by wywierać wpływ na innych. Wspólnota, która zrodziła się z buntu ma problem, żeby zbuntować się po raz kolejny. Chyba najbardziej zabrakło mi podsumowania i to wpłynęło na treść. Niemniej, przyznaję, że czyta się dobrze, ale chyba spodziewałam się czegoś więcej, stąd zawód.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 21.10.2013
  • 5
  5/5
  Jutro przypłynie królowa
  Maciej Wasilewski odkrywa przed czytelnikiem tajemnicę wyspy Pitcairn leżacej na Oceanie Spokojnym i stanowiąecej terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. Mieszkańcami wyspy są potomkowie buntowników z brytyjskiego statku Bounty wraz z uprowadoznym Tahitańczykami kórzy przybyli na wyspę pod koniec XVII w. Założona przez mieszkanców osada Adamstown to jedyna miejscowość na wyspie. Z pozoru społeczność wyspy to mili, uczynni ludzie wrogo jednak nastawieni do obcych, za których uwarzają każdego spoza wyspy. Obcy nie ma prawa dostać się na wyspę bez zgody mieszkańców. Co sie za tym kryje? Tego właśnie próbuje dowiedzieć się autor reportażu przedostając się na wyspę jako antropolog badający żeglarskie sagi. Obserwując życie wspólnoty prowadzi śledztwo reporterskie i tym samym odkrywa tajemnicę wyspy, która okazuje się piekłem dla jej mieszkańców. Jeszcze bardziej zaskakujące okazują się natomiast reakcje społeczności na odkryte fakty. Intrygująca pozycja którą warto przeczytać.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 16.10.2013
  • 4
  4/5
  wyspa twierdza
  Słyszałem o tej ksiażce duzo dobrego, wiec postanowiłem kupić. W sumie polecam, ale.... Historia jest wstrząsająca, aż nie chce się wierzyć, ze to się dzieje współcześnie, że naprawdę jest takie miejsce i są tacy ludzie. Momentami wciaga jak thriller, ale... drażnią pewne nieścisłości... Mimo wszystko warto przeczytać!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 02.10.2013
  • 5
  5/5
  Jutro przypłynie królowa, albo nie
  Jutro przypłynie królowa to bardzo ciekawa książka, trochę kojarzy mi się momentami z „Tajemniczą Wyspą”. Książka to tak naprawdę reportaż Macieja Wasilewskiego z jego podróży na tajemniczą wyspę Pitcairn, leżącą na Oceanie Spokojnym. Zamieszkujący ją ludzie są dziwni, odizolowani od świata i bardzo niechętni wszelakim odwiedzinom. Dlatego reportaż jest tak intrygujący. Wasilewski powoli pozwala czytelnikowi odkrywać kolejne tajemnice i uroki wyspy Pitcairn. Nie chcę zdradzać za dużo, żeby nie psuć wam przyjemności czytania, ale niektóre fragmenty o tym, co mieszkańcy wyspy robią was zaszokują. Polecam miłośnikom podróży i egzotycznych klimatów.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 01.09.2013
  Przerażająca rzeczywistość!
  Podobało mi się „81:1. Opowieści z Wysp Owczych”, więc bez wahania kupiłem „Jutro przypłynie królowa”. Absolutnie tych dwóch książek nie da się porównać, ale trzeba powiedzieć że p. Marek Wasilewski odwalił w obu przypadkach kawał dobrej roboty! Historia Pitcairn i mieszkającej tam wspólnoty jest wstrząsająca i na długo pozostaje w pamięci. Warto ja przeczytać!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 27.08.2013
  Średnia
  O książce usłyszałam niesamowite historie w trójce, w porównaniu z recenzjami książka rozczarowuje. Nie jest zła ale nie zapada w pamięć.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 11.08.2013
  Genialna książka
  Chwilami ta opowieść wydawała mi się tak nierealna, że aż trudno uwierzyć, ze to nie jest fikcja literacka. Zamorskie terytorium W.Brytanii gdzieś na Oceanie Spokojnym , dwie doby żeglugi od stałego lądu, żyjący tam wyizolowani ludzie skrzętnie skrywający straszne tajemnice, panująca zmowa milczenia. Tej książki po prostu nie da się odłożyć!Polecam!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 11.07.2013
  Tajemnica Pitcairn
  Pitcairn na Oceanie Spokojnym, to terytorium Wielkiej Brytanii, choć oddalone od Londynu o tysiące mil. Jej mieszkańcy stanowią malutka, tajemniczą i zamkniętą społeczność, niechętnie patrzącą na nowoprzybyłych. Maciej Wasilewski podjął próbę zgłębienia tajemnicy tych ludzi, potomków więźniów z „Bounty” i w dużym stopniu mu się to udało! Polecam, rewelacyjna książka.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 09.07.2013
  • 5
  5/5
  Ekspert empiku poleca
  Wciąż nie mogę uwierzyć, że jest to reportaż, a nie książka beletrystyczna. Oto wyspa Pitcairn, najdalej wysunięte dobra Jej Królewskiej Mości Królowej Brytyjskiej. O wyspie krążyły legendy: że jest to miejsce z jak z bajki, wręcz skrawek raju na ziemi, że mieszkają tam kobiety niezwykłej urody... Miało to być miejsce idylliczne, obiekt westchnień hipisów i "wolnych ludzi". Ale, jak często z legendami bywa, dalekie były one od prawdy. Wasielewski, który dotarł na wyspę i podaje nam na talerzu obdarty ze skórki "owoc historii" tego miejsca, nie pozostawia złudzeń. Jego książka mogłaby stanąć w jednym szeregu z "Jądrem ciemności" i "Dżumą". Myślę, że to najlepsza rekomendacja dla tej pozycji. Uwaga, przypominam, to reportaż - wszystko wydarzyło się naprawdę.
  Justyna Żukowska, Empik Stargard Szczeciński
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 09.07.2013
  • 5
  5/5
  Ekspert empiku poleca
  Najnowsza książka Macieja Wasielewskiego to reportaż z wyspy Pitcairn - niepozornego skrawka lądu na Oceanie Spokojnym, z dala od szlaków turystycznych i handlowych, którego nietypowa izolacja stała się przyczyną terroru rozgrywającego się poza świadomością reszty świata. Wasielewski dzięki rozmowom z mieszkańcami, a także byłymi rezydentami Pitcairn odkrywa straszliwą prawdę o tym pozornym raju. Jest to odważna książka o ludzkim zezwierzęceniu, o bólu i beznadziejności życia, o okrucieństwie, które ludzie potrafią sobie wzajemnie zgotować. Zgrabnie napisany reportaż rozpaczy.
  Jakub Serafin, Empik Wrocław
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 08.07.2013
  • 5
  5/5
  Ekspert empiku poleca
  Historię opisaną przez Wasilewskiego trafnie porównano do wstrząsającego "Władcy much". Wyspę Pitcairn położoną na Oceanie Spokojnym zamieszkuje kilkadziesiąt osób, potomków buntowników, którzy pod koniec XVIII wieku przypłynęli tu brytyjskim okrętem Bounty. Wokół tego, w jaki sposób żyją i co robią, krąży wiele kontrowersyjnych opowieści, a wszyscy przybywający z zewnątrz traktowani są jak intruzi. Autorowi udało się pozostać na wyspie dziesięć dni zanim go wyrzucono. To, czego zdążył się dowiedzieć, stawia pod znakiem zapytania istotę człowieczeństwa i każe zadać sobie pytanie o granice kultury. Porywająca.
  Adam Sieńko, Empik Kraków
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 19.06.2013
  Kapitalna książka
  To jedna z książek, przy której oczy robią się okrągłe ze zdziwienia i niedowierzania. Nie sadziłem, że na świecie są takie miejsca jak Pitcairn!Wielki szacun dla autora za odwagę i wytrwałość i brawa za bardzo dobry warsztat! Całość pochłonąłem w jeden wieczór! Gorąco polecam, niesamowita historia!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 18.06.2013
  (Bez)ludna wyspa
  Skuszona pozytywną opinią na temat książki i całkiem niezłym poprzednim dziełem Macieja Wasielewskiego, dałam się porwać w podróż na Pitcairn (nazwa jak z bajki) - wyspę na Oceanie Spokojnym, będącą pod jurysdykcją Wielkiej Brytanii. Wyspa pozornie wydawałaby się bezludna, gdyby nie zamieszkiwało jej kilkadziesiąt osób, które zaciekle bronią swojego terenu. Ten kto zdoła postawić nogę na jej lądzie może uważać się za szczęśliwca. Takim szczęśliwcem jest niewątpliwie Maciej Wasielewski, który pod maską antropologa badającego żeglarskie sagi rysuje czytelnikowi obraz lądu abstrakcyjnego, który mógłby stać się pomysłem na świetny film, jednak każde słowo i opis są autentyczne do szpiku kości.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 30.04.2013
  • 5
  5/5
  "Piekło oblepione miodem"
  O książce usłyszałam w Programie Trzecim Polskiego Radia. Autor - Maciej Wasielewski opowiadał o tym co przeżył na Pitcarn, o okolicznościach powstania książki, o wątpliwościach, o strachu i szybkim opuszczeniu wyspy. Opowiadał to w taki sposób, że zaraz po audycji zamówiłam książkę! W tym przypadku spontaniczność się opłaciła, ponieważ jest jedna z ciekawszych, intrygujących pozycji książkowych jaką miałam możliwość przeczytać. "Jutro przypłynie królowa" wydana przez wydawnictwo "Czarne" (co również daje jej sporo punktów, bo uważam że to co się ukazuje pod "banderą" CZARNE, zawsze jest warte uwagi) to książka o najczarniejszej stronie ludzkiej duszy, o ludzkim strachu. Wyspa - raj o słodkim miąższu mandarynek, o wielobarwnych drzewach okalających ogród kwiatowy, o słodkiej wodzie płynącej po deszczu w bruzdach ciepłej ziemi. Raj, w którym "<<polowanie na gekony>> nie ominęło nikogo, przeszło przez każdy dom". Jedno z pierwszych pytań usłyszanych na na Pitcarn brzmi "Komu ufasz?"...
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 25.04.2013
  Bunt na Bounty
  Czy każda łódź, pomimo dobrej farby ,drewna –taka nieprzepuszczalna nie zacznie przeciekać? Wyspa oddalona od nas 20tys.km skrywa mroczne historie, których większość wyspiarzy nie jest w stanie opowiedzieć. Wyspa prawie odcięta od świata z której nie można uciec. Niepowtarzalna przyroda zdominowana smutnymi wątkami.Jednak z wiarą i nadzieją na lepsze jutro.Może...
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Zobacz więcej recenzji
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Jutro przypłynie królowa - Wasielewski Maciej
  Właśnie zrecenzowałem: Jutro przypłynie królowa
  Książka Macieja Wasilewskiego pt.: "Jutro przypłynie królowa" opowiada o Pitcairn, skrawku małego lądu na Oceanie Spokojnym, leżącym piętnaście tysięcy kilometrów na południowy wschód od Londynu. Historia tej wyspy rozpoczyna się w 1790 roku, kiedy to do brzegów wyspy przybił brytyjski okręt ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Jeśli masz pytania lub problem odwiedź nasze strony pomocy lub skorzystaj z formularza kontaktowego
  Jeśli chcesz zgłosić błąd lub wyrazić opinię na temat produktu skontaktuj się z nami