Instytucjonalizacja partii politycznych w społecznościach miejskich

Ilość: szt.
Cena:
35,99 zł 39,20 zł
Oszczędzasz:
3,21 zł (8%)
U dostawcy
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Wydawnictwo Adam Marszałek
Okładka: miękka
Data premiery: 2012-11-10
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Można jednoznacznie stwierdzić, że problematyka tożsamości ideowej i aktywności partii politycznych w Polsce po 1989 r. jak dotąd w literaturze politologicznej nie doczekała się zbyt wielu opracowań. W ostatnich latach pojawiło się wprawdzie kilka wartościowych analiz naukowych na temat partii politycznych w okresie transformacji systemowej czy następnie konsolidacji demokracji, jednak przedmiotem ich zainteresowań były głównie pojedyncze ugrupowania albo poszczególne nurty partyjne. Niewiele natomiast było prób konceptualizacji tej problematyki w oparciu o kryterium miejsca partii politycznych na różnych szczeblach funkcjonowania systemu partyjnego. W świetle sformułowanej wyżej refleksji publikację dr. Wojciecha Kostki należy ocenić jako szczególnie cenną. [...] Publikacja ta stanowi udaną próbę przedstawienia aktywności partii politycznych w Polsce po 1989 r. na różnych szczeblach funkcjonowania systemu partyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem szczebla lokalnego [...]. Podkreślenia wymaga również optymalny dobór przez Autora metod i narzędzi badawczych, co zaowocowało tym, że książkę można uznać za swego rodzaju osiągnięcie metodologiczne, mogące stanowić podstawę do prowadzenia tego typu badań na szerszą skalę.
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Instytucjonalizacja partii politycznych w społecznościach miejskich - Kostka Wojciech
  Właśnie zrecenzowałem: Instytucjonalizacja partii politycznych w społecznościach miejskich
  Można jednoznacznie stwierdzić, że problematyka tożsamości ideowej i aktywności partii politycznych w Polsce po 1989 r. jak dotąd w literaturze politologicznej nie doczekała się zbyt wielu opracowań. W ostatnich latach pojawiło się wprawdzie kilka wartościowych analiz naukowych na temat partii ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Instytucjonalizacja partii politycznych w społecznościach miejskich
  Autor:
  Wydawca: Wydawnictwo Adam Marszałek
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2012-11-10
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 408
  Forma: książka
  Indeks: 12438358