Ilość: szt.
Cena:
30,99 zł 36,90 zł
Oszczędzasz:
5,91 zł (16%)
W magazynie
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Okładka: miękka
Data premiery: 2011-09-21
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Historia o czeskich bohaterach i niemieckim kacie. Nagroda Goncourtów 2010. Kolejna po "Łaskawych" i "Janie Karskim" powieść, która wywołała burzliwą dyskusję we Francji.

  HHhH – "Himmlers Hirn heisst Heydrich", mózg Hitlera nazywa się Heydrich. Reinhard Heydrich – "blond bestia", "człowiek o sercu z żelaza" jak nazywał go Hitler – uchodził za "najniebezpieczniejszego człowieka w III Rzeszy", "Archanioła Zła". Był jednym z czołowych nazistów, prawą ręką Himmlera, współtwórcą koncepcji Ostatecznego Rozwiązania. Od 1941 roku jako gestapowski namiestnik z zamku na Hradczanach rządził okupowaną Czechosłowacją, zyskując kolejny krwawy przydomek: "rzeźnik z Pragi". 27 maja 1942 dwóch czeskich spadochroniarzy zrzuconych z Londynu, Josef Gabcik i Jan Kubis przeprowadziło zamach na Heydricha, w wyniku którego poniósł śmierć. Operacja Anthropoid zakończyła się sukcesem, jednakże jej uczestnicy nie zdołali umknąć zemsty Hitlera.

  "HHhH" jest wierną historycznym źródłom powieściową rekonstrukcją tamtych wydarzeń. Wszystkie postaci w niej opisane są autentyczne, niektóre żyją do dziś. Wszystkie fakty, o których mowa, zostały drobiazgowo zweryfikowane. Efektem jest absorbująca bez reszty powieść, którą czyta się jak sensacyjne książki Roberta Ludluma.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 3
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Bohater książki nazywa się Binet.
  • 4
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Fla17 05 kwietnia 2013
  Zdarzają się książki, w których ego autora dominuje nad treścią, a bohatera przysłania postać pisarza – oto jedna z nich. Patrząc na kategorię, do której przyporządkowano HHhH na empik.com, oraz dopisek ‘powieść’ na okładce, nie spodziewałam się rzecz jasna historycznego dokumentu. Ku mojemu zdziwieniu, to co otrzymałam, określiłabym jako ‘szkic przemyśleń autora + powieść gratis’. O parze zamachowców informacje podano szczątkowe, o Heydrichu niby sporo, niestety sam autor nie jest do końca przekonany, co jest faktem a co dopisaną fikcją. Zresztą tą i innymi wątpliwościami pisarz dzieli się chętnie. Samemu panu Binet i jego rozterkom poświęcono najwięcej miejsca, poznajemy jego kochanki, datę urodzin, treść rozmów ze znajomymi, rozgoryczenie brakiem zaproszenia na ślub przyszłej szwagierki. Boli fakt, że mimo ogromu pracy włożonego w przygotowanie merytoryczne do napisania debiutu, autor zdaje się nie być pewnym, co właściwie wie, ani co chce napisać…
  Dobrze, że nam nie przyszło żyć w tamtych "ciekawych" czasach...
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Dario 01 października 2011
  Dobrze się to czyta. Moim zdaniem książka jest naprawdę interesująca, chociaż dla kogoś, kto interesuje się tematem zaskoczeń wielu nie ma. Interesująca jest postawa autora świadomego swoich słabości, który mimo wszystko zwycięsko wychodzi z konfrontacji z materiałem historycznym. Bravo!
  błąd
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  MarthaJahns 18 września 2011
  Błąd w tytule.. Himmlers Hirn heisst Heydrich to mózg Himmlera nazywa się Heydrich. Nie trzeba być germanistą, żeby zauważyć błąd.
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  HHhH - Binet Laurent
  Właśnie zrecenzowałem: HHhH
  Historia o czeskich bohaterach i niemieckim kacie. Nagroda Goncourtów 2010. Kolejna po "Łaskawych" i "Janie Karskim" powieść, która wywołała burzliwą dyskusję we Francji. HHhH – "Himmlers Hirn heisst Heydrich", mózg Hitlera nazywa się Heydrich. Reinhard Heydrich – "blond bestia", "człowiek o sercu ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: HHhH
  Podtytuł: Zamach na kata Pragi
  Autor:
  Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2011-09-21
  Język wydania: polski
  Język oryginału: francuski
  Ilość stron: 380
  Tłumaczenie: Kamińska-Maurugeon Magdalena
  Rok wydania: 2011
  Forma: książka
  Indeks: 60593856