Ilość: szt.
Cena:
36,49 zł 42,50 zł
Oszczędzasz:
6,01 zł (14%)
U dostawcy
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik
Okładka: twarda
Data premiery: 2012-03-23
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Heban (bestseller 1998 i 1999 roku) to złożona z wielu fascynujących wątków, nowoczesna powieść-relacja z „ekspedycji” w głąb Czarnego Kontynentu, ukazująca Afrykę u progu XXI wieku, Afrykę rozdzieraną wojnami, głodem, epidemiami i korupcją. W Afryce mieszkałem kilka lat. Pierwszy raz pojechałem tam w 1957 roku. Potem, przez następnych czterdzieści lat, ilekroć nadarzała się okazja - wracałem. Dużo podróżowałem. Unikałem oficjalnych szlaków, pałaców, ważnych figur i wielkiej polityki. Natomiast lubiłem jeździć przygodnymi ciężarówkami, wędrować z koczownikami po pustyni, być gościem chłopów z tropikalnej sawanny. Ich życie jest mozołem, jest udręką, którą znoszą jednak ze zdumiewającą wytrwałością i pogodą. Nie jest to więc książka o Afryce, lecz o kilku ludziach stamtąd, o spotkaniach z nimi, czasie wspólnie spędzonym. Ten kontynent jest zbyt duży, aby go opisywać. To istny ocean, osobna planeta, różnorodny, przebogaty kosmos. Tylko w wielkim uproszczeniu, dla wygody, mówimy - Afryka. W rzeczywistości, poza nazwą geograficzną, Afryka nie istnieje. R.K.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 3
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Reportaże z Afryki
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Asta1988 14 sierpnia 2014
  Niezwykle poruszające reportaże z Afryki, których nie da się łatwo zapomnieć. Autor podróżował po czarnym kontynencie w 50 - 60 tych latach XX wieku i opisał wszystko to czego sam tam doświadczył - biedę, ludzkie nieszczęścia, choroby, wojnę, złe rządy... jednym słowem opisał prawdziwą Afrykę czyli biedną, ale za razem niesamowicie bogatą w swoją kulturę i różne obyczaje. Ryszard Kapuściński jest dla mnie mistrzem reportażu, dlatego też książkę polecam wszystkim, którzy uwielbiają podróżować i poznawać nieznane lądy siedząc w domu!
  Ekspert empiku poleca
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ekspert Empiku 05 lipca 2013
  Czytanie tej książki prowadzi do zadumy, a nawet smutku. Z jednej strony pokazano w niej potworności, jakie przeżywały republiki afrykańskie w czasie rewolucji i przewrotów oraz tragedię życia na Czarnym Lądzie, a skalę problemu uwypuklono dodatkowo przez przerzucenie losów, sposobów myślenia i życia z Afryki na Europę. Lektura wzbudza także w czytelniku chęć zwiedzania świata. Dzięki niej w głowie rodzi się pragnienie poznawania nowych kultur, ludzi oraz podróżowania. Reportaż wywołuje smutek, pozwala jednak również marzyć o lepszym jutrze dla ludzi oraz o podróżach do każdego zakątka świata.
  Mateusz Czubienko, Empik Bielsko-Biała
  Heban wciąga :)
  • 3
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Małgorzata Gubała 17 stycznia 2013
  Książka "Heban" jest niesamowita. Przygody w niej opisane i sposób, w jaki pan Ryszard opisuje zdarzenia jest tylko dowodem jego wielkiego talentu pisarskiego i dziennikarskiego. Polecam!
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Heban - Kapuściński Ryszard
  Właśnie zrecenzowałem: Heban
  Heban (bestseller 1998 i 1999 roku) to złożona z wielu fascynujących wątków, nowoczesna powieść-relacja z „ekspedycji” w głąb Czarnego Kontynentu, ukazująca Afrykę u progu XXI wieku, Afrykę rozdzieraną wojnami, głodem, epidemiami i korupcją. W Afryce mieszkałem kilka lat. Pierwszy raz pojechałem ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Heban
  Autor:
  Wydawca: Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik
  Numer wydania: XVIII
  Data premiery: 2012-03-23
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 344
  Rok wydania: 2013
  Forma: książka
  Indeks: 11696971