I zaczęło się! 2017 rok rozpoczął się z wielką pompą, a wraz z nim – okres karnawału. W końcu trzeba przywitać Nowy Rok w należyty sposób. Jak zrobić to najlepiej? Tańcząc do białego rana! A jeśli taniec to przy samych hitach. Nie wiesz, co puścić na domowej imprezie? Empik.com Ci pomoże.

Dyskotekowe rytmy czy coś spokojniejszego? Przyglądamy się muzycznym bestsellerom i nowościom, pomiędzy którymi każdy odnajdzie rytmy najbliższe jego sercu.

Domówka na najwyższych obrotach

Dla wielu najlepsze imprezy karnawałowe to te, po których nogi aż bolą od tańczenia. A jest przy czym, bo dobrej muzyki nie brakuje.

Najbardziej uniwersalne są muzyczne składanki. Tanecznych hitów i prawdziwie DJ-skich zapowiedzi nie brakuje na kolejnej części „Domówki z Markiem Sierockim”. Od Modern Talking i Boney M., aż po De Mono i Lady Pank: same niezawodne przeboje, przy których nogi same rwą się do tańca.

Wolisz bardziej biesiadne klimaty? „Impreza” Mańka i Lemana lub reedycja największych hitów Akcentu i Zenka Martyniuka spisze się więc na takiej imprezie niezawodnie. Jeżeli zaś marzysz na imprezie o bardziej subtelnym, oddającym klimat miasta nocą podkładzie muzycznym, sprawdź „RAM Cafe. Volume 11”.

Nastrojowa strefa relaksu

… bo przecież impreza musi mieć też kiedyś moment wyciszenia. Są również wśród nas tacy, którzy zamiast tańców wybierają raczej długie pogawędki z przyjaciółmi. I w takie klimaty może się wpisać odpowiedni podkład muzyczny. Jaki?

Warta uwagi jest choćby płyta Jamesa Bay’a - „Chaos and The Calm”, urzekająca magicznym głosem wokalisty i spokojnymi, nastrojowymi kompozycjami. Gdy chodzi o polską muzykę, świetnie sprawdzi się najnowszy album Mietka Szcześniaka – „Nierówni” lub ambientowa elektronika w wykonaniu Reni Jusis – mowa o płycie „Bang!”.

Nie zapominajmy również o „You Want It Darker” – pożegnalnej płycie Leonarda Cohena czy „57th 9th” – klimatycznym albumie Stinga.

Nastrojowy klimat czeka również na tych, którzy sięgną po 4. część „Muzyki Ciszy” – składanki przygotowanej przez samego Marka Niedźwiedzkiego czy album z jazzowymi hitami wszech czasów – „Mój Empik – moja muzyka. Vol. 2”.

A jaką Ty pójdziesz muzyczną ścieżką w karnawale 2017? Więcej inspiracji szukaj na naszej liście nowości oraz bestsellerów