Wszyscy fani Harry’ego z pewnością zastanawiali się jak to jest uczyć się w Hogwarcie, uczestniczyć w lekcjach magii czy prowadzić fascynujące rozgrywki w quidditcha. Każdy chciałaby odkryć rąbka tajemnicy, wkroczyć w ten magiczny świat, choć przez moment poczuć się czarodziejem. Tym razem J. K. Rowling zaskoczyła fanów, sprawiła im wielką niespodziankę i pozwoliła uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach…
Oto książki, z których uczył się Harry i jego przyjaciele! Teraz możecie odkryć je i Wy! Co znajdziecie w nowych, pięknie wydanych podręcznikach rodem z Hogwartu?

 
 

 1.  Quidditch przez wiek
  Jeśli zastanawiacie się skąd pochodzi złoty znicz, w jaki sposób powstały tłuczki albo czemu emblematem Wędrowców z Wigtown jest topór rzeźnicki, weźcie do ręki "Quidditch przez wieki". Wszystkie Wasze wątpliwości zostaną rozwiane! A ponadto po tę książkę, w bibliotece szkolnej Hogwartu, uczniowie sięgają niemal codzienne… Poznajcie więc zasady najciekawszego sportu na świecie!


   
 2. "Baśnie Barda Beedle’a"
  To wyjątkowy zbiór pięknie wydanych, magicznych opowieści, które wzruszają, bawią, czasem nawet przerażają i wywołują dreszcz lęku przed śmiercią… Przełożone zostały z run antycznych przez Hermionę Granger i opatrzone obszernym komentarzem Albusa Dumbledore’a, ze wstępem J.K. Rowling i ilustracjami chorwackiego artysty Tomislava. Zbiór tych niesamowitych historii zachwyci młodych czarodziejów i koneserów. Tylko uwaga…to nie są bajeczki dla dzieci czy tchórzliwych mugoli!


   
 3. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Leksykon
  Niezastąpione wprowadzenie do świata magicznych zwierząt, czarodziejsko ciekawe zestawienie zawierające nieznane dotąd stworzenia… Wydanie od wieków widnieje na liście podręczników Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. To idealne wprowadzenie do świata oryginalnych, bajkowych istot i wybryków natury. Niektóre ze zwierząt, jak bazyliszek, hipogryf czy rogogon węgierski, będą już znane czytelnikom "Harry’ego Pottera". Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii…


   
 4. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz 
  Fani Harry’ego i kinomani – oto przed Wami prawdziwa magiczna perełka - scenariusz filmowy produkcji "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".  To także nowa, książkowa opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. Pełna przygód historia, fantastyczna galeria niesamowitych postaci i magicznych stworzeń. Nieważne, czy jesteś miłośnikiem Pottera, czy po raz pierwszy spotykasz się ze światem czarodziejów – jest to pozycja obowiązkowa dla każdego czytelnika!


Wszystkie te książki z magicznej serii są pięknie wydane, a ich dodatkowym plusem jest to, że część dochodów ze sprzedaży zostanie przeznaczona na szczytny cel – wesprze dzieci i młodzież w trudnych życiowych sytuacjach.

A Wy czy macie już swoje magiczne podręczniki? Jakie są Wasze wrażenia po lekturze? Jeśli szukacie innych, ciekawych propozycji z Harrym w roli głównej – znajdziecie je na empik.com