Empik Toruń Starówka - zapowiedź spotkania z Indios Bravos
Empik Toruń Starówka - zapowiedź spotkania z Indios Bravos

Zespół Indios Bravos 26 października będzie gościem Empiku na toruńskiej Starówce. Data spotkania to również data oficjalnej premiery nowej płyty zespołu "PEACE!" Impreza będzie okazją do nabycia długo wyczekiwanego albumu oraz rozmowy z Gutkiem i Banachem o ich inspiracjach przy powstawaniu materiału na nowy krążek. Wieczorem odbędzie się koncert zespołu w toruńskim klubie Od Nowa.


Wykonawcy o płycie


Trzecia płyta IB nosi tytuł "Peace!" i zawiera 14 piosenek w tym 3 w wersji live. Kawałków premierowych jest 12, choć większość z nich już znacie z koncertów. Pozostałe 2 to koncertowe wersje piosenek z płyty "Part one", czyli "I know" zarejestrowane w klubie Stodoła w roku 2004, i „Here, where I’m” z koncertu w radiowej Trójce. Z tego koncertu wzięliśmy też na płytę piosenkę pt. "Małpa".
Płyta trafi do sklepów 26 października 2007 roku .

Jeśli chodzi o tak zwanych gości, to trudno jako gościa traktować Dziun, która śpiewa tu w paru piosenkach, więc w takim charakterze znajdą się się na płycie Andrzej Smolik ( 2 piosenki), Bartosz Łęczycki ( 2 piosenki) i Jacek Prokopowicz (2 piosenki)

Płyta ta zamyka pewien etap w historii zespołu, zmienia nam się skład koncertowy, zmienia się też muzyka. Zwolennicy jamajskiego reggae będą nią z pewnością rozczarowani, ale ci, którzy po prostu kochają muzykę za emocje, które niesie, a nie za przynależność do określonego gatunku powinni by usatysfakcjonowani. Kochamy reggae, lecz chyba trochę inne niż to obecnie modne.

Dla nas muzyka należy do sfery sacrum, i choć nie ulega wątpliwości, że jest też formą rozrywki, to my kładziemy nacisk na jej bardziej mistyczną stronę. Mistycyzm oczywiście nie oznacza ponuractwa i napuszonej powagi, wyklucza jednak cynizm i bezmyślność. Bo cynizmem było by trzymanie się określonej konwencji tylko dlatego, że jest na nią zapotrzebowanie, a bezmyślnością powtarzanie wciąż tych samych muzycznych grepsów. Jesteśmy otwarci na różne inspiracje i cały czas ich poszukujemy.

Indios Bravos w Empiku

26 października, godz. 16.30 - Empik Megastore, ul. Wielkie Garbary 18, Toruń

Zamknij
Dziękujemy za dodanie komentarza
Zamknij
Dodaj komentarz
Tytuł:
 
Komentarz:
 
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.