Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo

Ilość: szt.
Cena:
25,99 zł 29,90 zł
Oszczędzasz:
3,91 zł (13%)
W magazynie
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Okładka: miękka
Data premiery: 2013-03-20
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Przez tydzień leżał w głębokiej śpiączce. Lekarze dawali mu minimalne szanse na wyleczenie. Jego ciało nie reagowało na żadne bodźce, a mózg prawie przestał funkcjonować. Kiedy tonął w mroku, stało się coś, czego żaden naukowiec nie mógł się spodziewać. Odkrył Niebo.

  Eben Aleksander, znakomity neurochirurg i szanowany wykładowca Uniwersytetu Harwarda, przez lata podchodził sceptycznie do zagadnień wiary. Swoje życie poświęcił nauce i ufał jedynie faktom. Pod wpływem dramatycznego zdarzenia zagłębił największą tajemnicę ludzkości i przewartościował swoją racjonalną wizję świata.

  Jest to niezwykła relacja, spisana ręką naukowca specjalizującego się w badaniu mózgu, przedstawiająca piękną wizję zaświatów.
  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 40
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Czytałam lepsze.
  • 2
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Sz_Kate13 25 października 2014
  Co prawda przeczytałam tę książkę jednym tchem w 4h, jednak muszę powiedzieć, że bardzo mnie zawiodła. Czytając ją, miałam wrażenie, że uczę się do egzaminu na kierunku medycznym, mnóstwo terminologii z dziedziny neurochirurgii, a tylko 3-4 rozdziały opisujące, co tak naprawdę przeżył autor. I to jeszcze niedokładnie! W większości, książka ta jest poświęcona wyszukiwaniu przyczyn takiego zjawiska, jakiego doświadczył i odrzucaniu po kolei każdej z pozoru możliwej teorii. Ukazana jest tam również historia jego życia, a bardziej szczegółowo to, co się działo w szpitalu według relacji rodziny.
  Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Małgorzata Nylec 16 października 2014
  Ja wierzę autorowi. I staram sie o tym pamiętać żyjąc, że po śmierci jest dobrze w niebie.
  warte uwagi
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Asio 06 października 2014
  Warte uwagi dla wszystkich mających problemy natury egzystencjonalnej. Relacja neurochirurga , który nie należał do głęboko wierzących w Boga przed nagłą infekcją, każde jeszcze raz zastanowić się nad naszym życiem i tym co jest po . To co jest po Eben Alexander opisuje bardzo wiarygodnie. Z chirurgiczną precyzją objaśnia swoją chorobę ,zjawiska jakich doświadczył będąc poza ciałem i walkę jaką prowadzili lekarze z jego ciałem w szpitalu oraz jego rodzina.
  Najciekawsza jest zmiana duchowa , która nastąpiła po powrocie.
  Po życiu
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Wodzianka 17 czerwca 2014
  Zawsze ciekawiły mnie takie historie ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczna. Ta historia jest o tyle ciekawa, bo opisana jest przez człowieka nauki, neurochirurga. Bardzo ciekawie się czyta jego wspomnienia, które według autora świadczą o istnieniu jakiegś innego lepszego świata po śmierci. Polecam jeśli interesujecie się taką tematyka.
  Bardzo dobra
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Sayuri 06 maja 2014
  Książka inna niż wszystkie, obejmująca zagadnienia, które według mnie bardziej były związane z filozofią niż z religią. Dzięki temu książkę można polecić każdemu, kto szuka odpowiedzi na to, czy istnieje życie po śmierci i czy jest Boga. Na pewno po jej przeczytaniu zaczniecie sami się zastanawiać nad tematyką książki. Ciekawe jak dla mnie są próby wyjaśnianie tego co się przydarzyło autorowi z naukowego punktu widzenia. Treść daje do myślenia, o ile choć trochę się kiedykolwiek zastanawialiście nad życiem po śmierci.
  Dowód
  • 4
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  gosia 06 maja 2014
  Bardzo ciekawy temat jednak książkę trochę trudno sie czyta, może to kwestia tlumaczenia, może stylu ,w jakim napisany jest oryginał.
  super,polecam
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Marlena Kot 25 kwietnia 2014
  życiowa,prawdziwa,wciągajaca.. wymaga od nas zastanowienia sie nad naszym życiem,jego sensem,wyzwala intensywniejsze spostrzeżenia na temat naszej indywidualnej wiary w siebie, w ludzkość,gorąfo polceam!
  To jednak nie to
  • 2
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  opalka 18 kwietnia 2014
  Czy Bóg istnieje? Czy potrzebujemy na to dowodów? Czy biologiczna śmierć ciała wyznacza kres naszej drogi? Takich pytań jest wiele, a teorii i odpowiedzi na nie jeszcze więcej. Ludzie wierzący, do których i ja się zaliczam, w zasadzie nie szukają odpowiedzi na te pytania, ponieważ dzięki swej wierze noszą je w sobie. Natomiast książka dr Alexandra pozostawiła mnie w stanie bezgranicznego zdumienia, budząc przeświadczenie raczej dalekie od stwierdzenia, że oto autor faktycznie obcował z Bogiem. Czułam się raczej … manipulowana. I chociaż powierzchownie patrząc, relacja autora zdaje się potwierdzać istnienie miłosiernego Boga, to wciąż towarzyszyło mi poczucie, że w tej historii w zasadzie nie o Niego chodzi. Miałam wrażenie, że nie ma tu mowy o zbawieniu samym w sobie, będącym nagrodą za życie zgodne z wolą Boga, lecz raczej o pewnym stanie świadomości, uwolnionej z ograniczeń mózgu i ciała. W kwestii wiary pojawia się znacznie więcej pytań niż odpowiedzi. Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki i nie mogę się pozbyć wrażenia, że coś w niej… śmierdzi.
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Gorąco polecam!
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Beata Toczek 04 kwietnia 2014
  Może nie jest to książka "dla wszystkich", ale ja ją przeczytałam "jednym tchem", bo baaaardzo, mi się podobała i nie mogłam się od niej oderwać... W moim odczuciu nie tyle mówi ona o wierze autora, co o jego niesamowitych przeżyciach - dla mnie jak najbardziej wiarygodnych i dzięki niej zmieniłam kompletnie swoje postrzeganie śmierci, co wiecej - strach przed nią zupełnie uleciał! Jest w mojej domowej bibliotece pozycją do której sięgam co jakiś czas, aby "przeżyć to jeszcze raz"...
  Dowód
  • 3
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  ulab6 12 marca 2014
  Raczej średnia. Opowieść o własnych przeżyciach i powrocie do wiary.
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Dowód.
  • 1
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ania 01 marca 2014
  Gniot! Poza tym pozbawiony jakichkolwiek dowodów potwierdzających prawdziwość tezy, iż autor faktycznie miał okazje przebywać poza ciałem i doświadczać tego, czego doświadczał. Amatorzy gatunku fantasy niskich lotów nie będą zawiedzeni ;)
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  polecam
  • 4
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Salem 13 lutego 2014
  Książkę przeczytałem z zapartym tchem. Bardzo dobrze się ją czyta ale czy jest to "Dowód", raczej nie. Mało tam faktów i faktycznych dowodów na życie po życiu. Jeżeli ktoś liczy na uzyskanie jakichkolwiek niezbitych dowód to raczej się rozczaruje. Jednak jeżeli ktoś mocno wierzy to opis autora wystarczy.
  Recenzja
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  aneta.fija 04 grudnia 2013
  ilość opinii mówi sama za siebie...
  PORAŻKA, SZKODA PIENIĘDZY !
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  vojager 23 listopada 2013
  Całe szczęście, że po wszelkich możliwych upustach dałam za tą pozycję tylko 10,00 zł, bo inaczej ryczałabym jak lwica, za nabicie mnie w butelkę. Najpierw to długi wstęp, potem autobiografia, która po czasie zamienia się w dramat rodziny modlącej się przy łóżku chorego. Nudy na pudy ! Z całej treści tylko z 10% to jakieś tam doświadczenia poza cielesne. Są o wiele ciekawsze pozycje z tematyki ezoteryki jak chociażby książki takich autorów jak: Browne Sylvia czy James Van Praagh, które przemawiają do mnie sto razy lepiej. Takich ludzi jak Eben Alexander przeżywających "śpiączkę" jest mnóstwo, i na pewno też mnóstwo w tym lekarzy. Tylko akurat ten jeden lekarz odważył się napisać, żeby przekonać swoich kolegów po fachu, że coś tam po śmierci jest. Mnie nie musiał i przekonywać, ba, nawet stwierdzę, że nie był w stanie mnie bardziej utwierdzić w przekonaniu na istnienie życia po życiu. Książki nie oddam nikomu, bo szkoda czasu na jej czytanie. Posłuży mi na rozpałkę w kominku.
  Ta recenzja przydała się 3 razy
  Niezbite dowody
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ksepka 08 listopada 2013
  Uwielbiam takie książki, które poruszają dość kontrowersyjną tematykę śmierci i istnienia czegoś "po". Książkę pochlonęłam w jeden wieczór mimo, że kilka pierwszych stron nie przekonuje do dalszego czytania to dalej jest tylko lepiej. Skończyłam ze zdumieniem na twarzy, jednak jest to książka, która na długo zapada w pamięć.
  Dowód
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  nadam 04 listopada 2013
  Piękna książka. Przeczytałem w 1,5 dnia... W pędzącym świecie informacji i opinii, gdy wielu szuka sensu życia, książka ta daje chwile zadumy i refleksji. Ale takiej dokładnej i podstawowej - po co żyjemy? Można tu też znaleźć np. sens wiary w Boga. Po coś tu, na Ziemi przecież jesteśmy, a ostatecznie liczyć się będzie tylko dobro, którego sami byliśmy źródłem, czy też o nie zabiegaliśmy! Polecam!
  Adam Nowak
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  książka, która może zmienić
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Pat 03 listopada 2013
  Ta książka mną tak poruszyła że jeszcze teraz o niej myślę. Oczywiście słyszałam już wcześniej historię która przydarzyła się panu Alexandrowi Ebenowi. Jest tak nieprawdopodobna, że każe się dłużej zastanowić nad sensem naszego istnienia, naszych relacji z Bogiem (jeśli ktoś oczywiście jest wierzący). Książka także bardzo mocno porusza kwestię wiary w Boga, czy może raczej sceptycyzmu w przypadku owej wiary.. Alexander Eben na pewno nie przekona nieprzekonanych, ale i tak myślę że warto po tę książkę sięgnąć.. nawet jeśli nie wierzycie w Boga, a kwestia wiary nie jest ważną sprawą w waszym życiu.
  Ciekawa historia
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Aleksandra T.89 12 października 2013
  Historia ta jest ciekawa przede wszystkim dlatego że napisał ją szanowany neurochirurg, profesor Harvardu. Ksiązka to zapis jego przeżyć podczas śmierci klinicznej i tego co rzekomo widział po drugiej stronie. Opisuje on swoje doświadczenia ze spotkania z Bogiem i niebem. Czyta się to dość ciekawie, chociaż relacja opisana jest dość chaotycznie. Niektóre fragmenty są bardzo intrygujące i dają do myślenia. Myslę że główna siłą tej książki jest to, ze napisał ja człowiek nauki a ja jakoś nie pamiętam żeby wcześniej ktoś taki pisał o przeżyciach śmierci klinicznej. Polecam jeśli ktoś takimi rzeczami się interesuje.
  do zastanowienia...
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Mati 04 października 2013
  niesamowicie wciągająca książka, która zmusza do myślenia. Zdecydowanie warta uwagi. Polecam szczególnie osobom zainteresowanym tematyką życia po życiu. Drobny minus za niekiedy zbyt plastyczne opisy.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Cudowny dowód
  • 4
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Oczytaniec 03 października 2013
  Wizja nieba i Boga podczas śpiączki lub śmierci klinicznej były często opisywane. Relacji z takich doświadczeń jest wiele. Jednak książka „Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo” wyróżnia się z tych wszystkich relacji. Powodem jest to, że autorem jest ceniony naukowiec, profesor Harvardu Eben Aleksander. Opis podróży przez granicę śmierci do cudowanego miejsca, które można nazwać Niebiem jest poruszający. Naukowe spojrzenie na swój przypadek prof. Ebena uwiarygadnia jego historię. Czy jego historia jest dowodem na istnienie Boga i Nieba musicie ocenić sami. Ja swoją opinie już mam.
  Intrygująca.
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Philips98 28 września 2013
  Warto przeczytać, choćby po to by zdobyć nową perspektywę postrzegania świata duchowego. Książka intrygująca i bardzo odważna jak na dziennik naukowego naturalisty i agnostyka. Chociaż muszę przyznać, że mimo wszelkich starań autora, ciężko jest uwierzyć w jego historię. Choćby nawet trzeba było zaliczyć ją do literatury fantastycznej, pozostaje bardzo ciekawą lekturą. Polecam.
  Chwila refleksji
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Tosia Trojanek 14 września 2013
  Życie mnie nauczyło, że trzeba żyć tu i teraz, na maksa. Ale czasem zastanawiam się nad istnieniem Nieba, Piekła czy w ogóle czegoś po "tamtej stronie". Eben Alexander przeżył śmierć kliniczną, a po powrocie do świata żywych postanowił o tym, czego doświadczył, opowiedzieć. Można mu wierzyć lub nie, ale uważam, że warto przeczytać te książkę i chwilę nad nią zastanowić.
  Wielkie rozczarowanie
  • 1
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  bacha 07 sierpnia 2013
  Wielkie rozczarowanie. Książka zapowiadała się ciekawie, niestety autor powinien pozostać przy pracy lekarza, a swoje wspomnienia dać do spisania profesjonaliście. Nie warto, szkoda czasu.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  DNO
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  DIABLOMEN33 01 sierpnia 2013
  NUDA
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  wierszem...
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Bolbeck 13 lipca 2013
  Książka skłoniła mnie do napisania wiersza. Niech służy jako recenzja://

  W rzeczywistości niepojętej,/
  głęboką jedność czuć istnienia,/
  gdzie czas zatacza wokół pętlę,/
  gdy wszystko w dobro się zamienia.//

  Móc wciąż szybować poprzez byty,/
  w bliskości z nimi czuć wciąż miłość,/
  wznosić się ponad własne szczyty,/
  zobaczyć to co jest, co było.//

  Nad czasem sunąć bezszelestnie,/
  jak ponad łąką lekki motyl,/
  ogarniać całą świata przestrzeń,/
  rozumieć Boga stwórczy dotyk.//

  Światłem odczuwać te przestrzenie,/
  które istotą są stworzenia/
  i wrócić znowu tu, na ziemię,/
  by tamtym dobrem ją przemieniać//
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Ekspert empiku poleca
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ekspert Empiku 09 lipca 2013
  Czy ta książka da Ci ostateczną odpowiedź na istnienie życia po życiu albo czy podpowie, jak jest w zaświatach? Być może... Może też upewni Cię w czymś albo Cię zdenerwuje. Może wywoła w Tobie refleksję mniejszą lub większą, choć możesz uznać, że ktoś miał po prostu ciekawe doświadczenie. Myślę, że każdy powinien przeczytać tę książkę, by móc sobie samemu odpowiedzieć na kilka pytań, a może otworzyć drzwi do poznania, poszerzyć horyzont... Ja skonfrontowałem lekturę ze swoimi przemyśleniami i było to ciekawe przeżycie. A czego Ty się dowiesz? Sprawdź sam!
  Bogdan Macioch, Empik Warszawa
  Ta recenzja przydała się 3 razy
  Ekspert empiku poleca
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ekspert Empiku 08 lipca 2013
  Wiele już było przypadków tzw. "śmierci klinicznej", gdy po przebudzeniu pacjenci opowiadali różne historie dotyczące tego, co zobaczyli. Jednakże w tym wypadku swoją wersję opowiada neurochirurg - osoba, która pozostawała bardzo sceptyczna w stosunku do wiary i życia po śmierci. W książce "Dowód" Eben w przepiękny sposób opisuje miejsce, w którym się znalazł - baśniową, niemal fantastyczną krainę pełną szczęścia i miłości. Nie stara się jednak na siłę wmawiać nam, że było to Niebo lub może po prostu piękna projekcja podświadomości, chce tylko przekazać niezwykłe doświadczenia dające nam wiele do myślenia.
  Jakub Serafin, Empik Wrocław
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Marketing
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  anonymous 02 lipca 2013
  Rozczarowanie na całej linii. Ewidentne nabijanie kasy. Po raz pierwszy żałuje wydanych pieniędzy!
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Nie zaskakuje, choć wyjątkowa na swój sposób.
  • 3
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  SummerSon 20 czerwca 2013
  Eben Alexander przedstawił w mienionej książce czas kiedy był w śpiączce, co przeżywał, z kim i gdzie. Niniejszym uważam, że ta książka nie była „wspaniała” i kompletnie nie rozumiem dlaczego tak książka jest na „najwyższych półkach” .
  Pan neurochirurg prawdopodobnie chciał przekazać nam coś. Coś, czego sam nie rozumie. Ale czego oczekuje od nas? Żebyśmy uwierzyli w jego historię? Fabuła jest ciekawa, jednak ta książka ma to do siebie, że jest niezwykła. Nie można usiąść nad nią dzień i przeczytać wszystkiego jednym tchem. Czytelnik musi zastanowić się nad każdym rozdziałem. Wyobrazić sobie co to właściwie jest „Kobieta na Skrzydle Motyla” i wiele innych obrazów widzianych z „Perspektywy Dżdżownicy”.
  Język niestety nie jest autora, jak ogłosił w swojej książce, dziękując uroczyście przyjacielowi, który pomógł mu „ładnie opisać” jego życie pozaziemskie. Książka, może i jest przełomem, i ja osobiście wierzę w historie pana Eben'a Alexander, ale jakim celem było napisanie książki?
  Dotyk
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Timba 09 czerwca 2013
  Chciałam przeczytać, bo autorem jest naukowiec. Byłam szalenie ciekawa, jak będzie opisywał zaświaty i co najważniejsze, jakich argumentów użyje, aby przekonać niedowiarków. Książka niestety mnie nie zachwyciła, bo jest napisana zbyt chaotycznie i momentami przegadana. Chociaż kilka fragmentów mocno mnie poruszyło! Ogólnie do przeczytania, ale nie trzeba rzucać wszystkiego.
  Ciekawa alternatywa
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Darkmen 20 maja 2013
  W zalewie książek tego typu zauważam pewien minus. Najczęściej piszą o nich albo osoby bardzo wierzące albo duchowni. Ja chciałem poznać relacje kogoś kto jest ateistą i przekonałby mnie że faktycznie po śmierci coś jest niż tylko pustka. Dlatego właśnie sięgnąłem po tę pozycje. Chciałem żeby mi to opowiedział człowiek nie wierzący. Dlatego też jak tylko przeczytałem recenzje poszedłem do kasy i kupiłem ją. Była to moim zdaniem jedna z trafniejszych decyzji bo książka jest naprawdę dobra. Po przeczytaniu jej dało mi to trochę do myślenia. Musze jeszcze zgłębić ten temat ale myślę że warto. W końcu jakby nie patrzeć świadomość że po śmierci coś jeszcze na nas czeka jest... pocieszająca.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  a e-book???
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  miriad 17 maja 2013
  kiedy bedzie dostepny e-book??? w dobie e-czytnikow bardzo mnie dziwi ze ksiazka ktora znajduje sie na liscie bestsellerow nie wystepuje w wersji e.
  Dowód
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Miłka 11 maja 2013
  Bardzo intrygująca książka. Sięgnęłam po nią głównie dla tego, że ta historia zdarzyła się naprawdę. Chciałam dowiedzieć się jak taki racjonalista, naukowiec, człowiek niespecjalnie wierzący , jakim jest Eben Alexander będzie próbował przekonać mnie do istnienia zaświatów i życia po śmierci. Nie powiem, czy mu się udało, ale szczerze zachęcam do przeczytania o tym, co przeżył. Na mnie ta książka zrobiła duże wrażenie!
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Spokuj
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Anna Synoradzka 17 kwietnia 2013
  Początek był fascynujący , wciągający ,pełen emocji. Potem przyszedł lęk , niedowierzanie . Przerwałam czytanie na parę dni. Wrócilam i to był także powrót duchowy. Ogarnął mnie spokuj i poczucie bezpieczeństwa . Wiem , że nie jestem sama i nigdy nie będę. To książka dla wszystkich. Myślę , że po przeczytaniu to tylko kwestia czasu , kiedy się uwierzy. Polecam wszystkim pełnym obaw i niepokoju o to co dalej , co potem.....
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Na początku było słowo ...
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  jakula 16 kwietnia 2013
  Niesamowicie podnosząca na duchu książka. Pokazująca że nawet dla naukowego człowieka może się zdarzyć prawdziwy CUD, który przemienia niedowiarka w wierzącego człowieka. Autor rozmawia z Bogiem, którego nazywa OM. A przecież w religii hinduskiej OM oznacza słowo, które stwarza wszystko. To jeszcze jeden dowód, prosto z zaświatów, że Bóg jest tylko jeden i wszyscy wierzymy w tego samego Boga. Ta książka powinna uczyć wiary i tolerancji. Gorąco polecam.
  Ta recenzja przydała się 3 razy
  OM
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Miroslawa Jozwiak 04 kwietnia 2013
  Z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę. Będzie ona z pewnością pocieszeniem dla każdego.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  dla sceptyków
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  donvito 31 marca 2013
  Książka świetna, czyta się od deski do deski, aż dziw ze napisał ją lekarz nie literat. Przeżycia miał ciekawe, rzeczywiście z tym motylem mnie zadziwil niesamowicie, bo sporo czytałam już o śmierci klinicznej, ale tu jest nieco inaczej, bardziej poetycko. Mimo wszystko nadal nie do końca uwierzyłam, ale miło mieć nadzieję, ze coś tam jest, że takie coś tam jest, warto przeczytać, warto dać w prezencie, nawet jeśli sie jest sceptykiem, bardzo ładna historia po prostu.
  Ta recenzja przydała się 3 razy
  Polecam!
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  gosiam 28 marca 2013
  Świetnie się ją czyta. Abstrakcyjne sytuacje (aczkolwiek rzeczywiście doświadczone przez autora) opisne są znakomicie. Książka "wciąga" do ostatniej strony. Podkreśnienia wymaga fakt, że autorem jest neurochirurg który do momentu włąsnych niecodziennych przeżyć dość sceptycznie podchodził do spraw wiary. POLECAM !!!
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Kraina miłości i szczęścia
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  michi245 24 marca 2013
  „Dowód” Ebena Alexandra to bardzo refleksyjna i pozytywna historia neurochirurga, którego na 7 dni zawiódł własny mózg – po prostu się wyłączył. Alexander zabiera nas do baśniowej krainy Miłości i Szczęścia. Jak wielokrotnie podkreśla, wiele elementów tej zagadki jest nadal nieodkrytych. Autor wysuwa kilka hipotez, jednak żadna nie jest wystarczającym wytłumaczeniem jego doświadczeń. Moim zdaniem, książka ta jest dowodem na to, że nasza świadomości i stan wiedzy są jeszcze na tyle niedoskonałe, że nasz podświadomość, świat marzeń i fantazji nadal potrafią nas zaskakiwać.
  Ta recenzja przydała się 4 razy
  do uważnej lektury
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  LeoniMa 21 marca 2013
  „Dowód” Alexandra to, jak głosi podtytuł, „Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo”. Lepiej bym tego nie ujęła. Chciałabym tylko zaznaczyć, że Nieba, które odkrył Alexander nie znajdziemy w Biblii czy w jakimkolwiek tekście religijnym. Niebo, które opisuje autor jest wytworem ludzkiej wyobraźni lub świadomości, lub raczej (chyba najtrafniej) podświadomości. To miejsce, w którym przebywa Alexander podczas tygodniowej śpiączki jest niczym wyrwane z najpiękniejszej baśni, jaką kiedykolwiek było nam dane poznać. Nadal jest to tylko baśń, wizja, fantazja o miejscu, gdzie panuje niewyobrażalne szczęście, miłość i spokój. Warto sięgnąć po tę książkę, aby choć na chwilę znaleźć się w nim i uciec od szarego i ponurego życia. Gorąco polecam!
  Ta recenzja przydała się 6 razy
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo - Alexander Eben
  Właśnie zrecenzowałem: Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo
  Przez tydzień leżał w głębokiej śpiączce. Lekarze dawali mu minimalne szanse na wyleczenie. Jego ciało nie reagowało na żadne bodźce, a mózg prawie przestał funkcjonować. Kiedy tonął w mroku, stało się coś, czego żaden naukowiec nie mógł się spodziewać. Odkrył Niebo. Eben Aleksander, znakomity ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo
  Autor:
  Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2013-03-20
  Język wydania: polski
  Język oryginału: angielski
  Ilość stron: 256
  Tłumaczenie: Śmietana Rafał
  Rok wydania: 2013
  Forma: książka
  Indeks: 12691920