produkt niedostępny
Autor:
Wydawca: Agora
Okładka: twarda
Data premiery: 2006-01-01
Inne wydania: Cena:
ebook
 • Opis
 • do góry

  Opis

  "Do zobaczenia w Raju" to wzruszająca opowieść jednego z najbliższych współpracowników Jana Pawła II - Jego fotografa. Książka jest napisana w formie wywiadu, który przeprowadzał Jarosław Mikołajewski. Zachwyca nie tylko jej treść, ale także forma. Książkę wzbogacają przepiękne fotografie, wykonane oczywiście przez Arturo Mari. Podkreślają one wszystko to, co zostało wcześniej wypowiedziane przez papieskiego fotografa.

  Wywiad przybliża nam tę skromną postać, jaką jest Arturo Mari i, mimo że zamierzeniem było ukazanie wielkości naszego rodaka, nieżyjącego już Karola Wojtyły, to na plan pierwszy wysuwa się oddanie i poświęcenie fotografika. Opowiada on w bezpośredni i prosty sposób o swoich przeżyciach. Mówi bez patosu jakim człowiekiem był Papież. W jego słowach widać ogromną wrażliwość i podziw. Może to zachwycić czytelnika i sprawić by poczuł choć przez chwilę obecność Jana Pawła II. Arturo Mari mówi, że wszędzie tam, gdzie On się pojawił roztaczał wokół siebie blask miłości. Fotograf był świadkiem wielu uzdrowień i cudów. Kilka razy widział jak Ojciec Święty wypędzał złe duchy z ciał opętanych. Dzięki swej mocy uzdrowicielskiej Karol Wojtyła sprawiał, że ludzie ponownie odzyskiwali siły witalne, ich choroby cofały się. Nikt nie wiedział jak to się dzieje, lekarze też nie mogli znaleźć wyjaśnienia, ale Arturo wiedział... To potęga żarliwej modlitwy i miłości Jana Pawła II pomagały mu czynić cuda. Z opowieści Arturo Mari wynika, że dzień Papieża był wypełniony pracą. Mówi on, że w wolnych chwilach modlił się lub pracował. Fotograf śmieje się nawet, że Ojcu Świętemu długopis palił się w ręce i wkład wypisywał się już po kilku godzinach pisania. Opowieść Arturo Mari ukazuje Papieża jako zwykłego, ale jakże niezwykłego człowieka. Potrafił on żartować jak każdy inny, lubił słodycze, nie wywyższał się nigdy, tysiące kilometrów od ojczyzny kultywował tradycje polskie...

  Każdy, kto przeczyta ów specyficzny wywiad uwierzy, że Papież naprawdę jest święty i sam stanie się niejako świadkiem Jego cudów. Arturo Mari udało się w naturalny i bezpośredni sposób ukazać wielkość Papieża. Prostota i szczerość czynią postać Jana Pawła II jeszcze bardziej przyjazną i szczerą. Książka ta różni się od innych wspomnień o Papieżu i niewątpliwie zasługuje na uwagę.
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Do Zobaczenia w Raju - Mari Arturo
  Właśnie zrecenzowałem: Do Zobaczenia w Raju
  "Do zobaczenia w Raju" to wzruszająca opowieść jednego z najbliższych współpracowników Jana Pawła II - Jego fotografa. Książka jest napisana w formie wywiadu, który przeprowadzał Jarosław Mikołajewski. Zachwyca nie tylko jej treść, ale także forma. Książkę wzbogacają przepiękne fotografie, wykonane
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Do Zobaczenia w Raju
  Autor:
  Wydawca: Agora
  Data premiery: 2006-01-01
  Język wydania: polski
  Język oryginału: włoski
  Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
  Rok wydania: 2005
  Forma: książka
  Indeks: 69368882