Dlaczego Zebry nie Mają Wrzodów?

Psychofizjologia Stresu
Ilość: szt.
Cena:
66,99 zł 69,90 zł
Oszczędzasz:
2,91 zł (4%)
U dostawcy
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Okładka: miękka
Data premiery: 2010-02-05
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Fascynujące kompendium współczesnej wiedzy na temat psychofizjologii stresu łączące perspektywy 4 dyscyplin: psychologii, neurologii, immunologii i endokrynologii. Autor wnikliwie opisał, co dzieje się z człowiekiem, gdy doświadcza stresu. Dzięki lekturze zrozumiemy, w jaki sposób oddziaływanie stresu na organizm ludzki wpływa na całe nasze życie, czyniąc nas podatnymi na choroby cywilizacyjne, wywołując m.in. zaburzenia pamięci i funkcjonowania mózgu, otyłość czy cukrzycę. Stresu nie można wyeliminować, ale zrozumienie mechanizmów tej reakcji, jej przyczyn i efektów, pomoże nam radzić sobie z otaczającym światem.
  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 2
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Empirycznie doskonała!
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Sildre 04 lipca 2014
  O stresie pisano wiele, ale przeważnie z pominięciem bardzo istotnych zmian fizjologicznych w naszych organizmach oraz bez poparcia naukowymi dowodami. Tutaj mamy wszystko - rzetelne źródło naukowe, napisane w przystępnym języku, tłumaczące procesy zachodzące w organizmie i wiele wiele innych istotnych rzeczy dotyczących stresu. Osobiście jest to moja biblia, na której opieram materiał do szkoleń ze strategii radzenia sobie ze stresem. Polecam!
  Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Ważniejsze pytanie to chyba jednak dlaczego my je mamy…
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Łukasz 15 października 2012
  Na obydwa te pytania znajdziemy odpowiedzi w książce Roberta M. Sapolsky’iego. Jest to najprawdopodobniej pierwsza pozycja na polskim rynku wydawniczym, która zagadnienie stresu i zjawisk z nim związanych opisuje w tak przystępny i ciekawy sposób. Rzetelność i skrupulatność fachowych opisów nie odstrasza naukowością, a wręcz przeciwnie, zachęca do dalszej lektury – coś co w profesjonalnej literaturze nie zdarza się za często. Napisana jest językiem zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika i z dużą, jak na tak fachową książkę, dozą humoru.

  Dzięki temu nie musi być kierowana jedynie do studentów psychologi czy kierunków biologicznych, jak sugerować mógłby podtytuł – Psychofizjologia stresu - lecz może stanowić bardzo rozwijającą lekturę dla wszystkich. Rozdział za rozdziałem, autor odkrywa przed nami tajemnice ludzkiego ciała i psychiki, opisuje poszczególne mechanizmy odpowiedzialne za powstawanie stresu i wyjaśnia w jaki sposób wpływają one na nasz funkcjonowanie. Polecam!
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Dlaczego Zebry nie Mają Wrzodów? - Sapolsky Robert M.
  Właśnie zrecenzowałem: Dlaczego Zebry nie Mają Wrzodów?
  Fascynujące kompendium współczesnej wiedzy na temat psychofizjologii stresu łączące perspektywy 4 dyscyplin: psychologii, neurologii, immunologii i endokrynologii. Autor wnikliwie opisał, co dzieje się z człowiekiem, gdy doświadcza stresu. Dzięki lekturze zrozumiemy, w jaki sposób oddziaływanie ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Dlaczego Zebry nie Mają Wrzodów?
  Podtytuł: Psychofizjologia Stresu
  Tytuł oryginalny: Why Zebras Don't Get Ulcers: The Acclaimed Guide To Stress, Stress-Related Diseases, and Coping
  Seria: Biblioteka psychologii współczesnej
  Autor:
  Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2010-02-05
  Język wydania: polski
  Język oryginału: angielski
  Ilość stron: 456
  Tłumaczenie: Guzowska-Dąbrowska Małgorzata
  Rok wydania: 2010
  Forma: książka
  Indeks: 65689493