Diana. Moja historia - Morton Andrew

Diana. Moja historia (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Produkt niedostępny

Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Opis

O księżnej Walii opublikowano setki książek, biografie oparte głównie na plotkach i żalach służby, ilustrowane zdjęciami zrobionymi przy przez paparazzich. Istnieje jednak tylko jedna prawdziwa biografia księżnej Diany - ta, w której powstawaniu, w tajemnicy przed wszystkimi, ona sama brała udział. To jest właśnie ta książka...

"Diana. Moja historia" to biografia opierająca się na zarejestrowanych na kasetach magnetofonowych wywiadach, które księżna Walii przekazała w sekrecie Anrew Mortonowi w czasie kryzysu małżeńskiego, ilustrowana unikalnymi kolorowymi fotografiami z prywatnego albumu królowej serc.

Wstrząsający światowy bestseller, pokazujący prawdziwe życie tragicznie zmarłej Diany, który zmienił królewską rodzinę na zawsze.

Dane szczegółowe

Tytuł: Diana. Moja historia
Autor: Morton Andrew
Tłumaczenie: Królikowska-Avis Elżbieta
Wydawnictwo: Dream Books
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Ilość stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-08-28
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Indeks: 13453602

Recenzje

Kup, zrecenzuj i wygraj
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
21 recenzji
28-05-2016 o godz 13:24 Waldemar Jędro dodał recenzję:
Żona była zachwycona, polecam dla kobiet ceniących osobę Diany. Mnie nie zaskoczyła, trochę ciekawych newsów i koniec.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
13-03-2016 o godz 21:10 anonymous dodał recenzję:
Dużo faktów z życia Księżnej Diany. Bardzo dobrze się ją czyta. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-12-2015 o godz 15:11 Ilona016 dodał recenzję:
Niestety, jestem strasznie rozczarowana językiem i zawartością książki.
Jak można posługiwać się językiem polskim w tak kaleczący sposób. "we środę" lub " to była embarasingująca sytuacja". Nie ma w słoniku języka polskiego takiego słowa jak: embarasingujący.
Bardzo prymitywny język. Sama treść zdecydowanie obnaża słabość Diany, jej zaburzenia osobowości, emocjonalne i niedojrzałość emocjonalną. Książkę nie czytałam z ciekawości, w późniejszym etapie skupiłam się już tylko na błędach językowych i w dużym stopniu na zaburzonej Dianie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-10-2015 o godz 10:00 ewelinagrzesiulina dodał recenzję:
Fajna książka , którą się łatwo i przyjemnie czyta. Polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-02-2015 o godz 11:48 kawazmlekiem83 dodał recenzję:
Życie księżnej Diany opisane z jej puntu widzenia, wywiady potajemne, owszem jest sporo informacji z jej życia, problemy i trud z jakim się zmagała żyjąc w rodzinie królewskiej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-01-2015 o godz 21:50 astra77 dodał recenzję:
ciekawa propozycja przedstawienia Diany. Wolę jednak książkę z porównaniem życiorysu dwóch kobiet Diany i Sisi
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-12-2014 o godz 15:44 Ala27 dodał recenzję:
Sięgnęłam po tę książkę by poznać punkt widzenia Diany i spojrzeć na historię jej życia z subiektywnej perspektywy. I rzeczywiście taka była: rodzina królewska została pokazana w niezbyt przychylnym świetle, a Diana jest przedstawiona jako samotna, bezbronna ofiara. Dając ocenę tej książce trzeba mieć na uwadze, że jest to wersja tylko jednej strony, dlatego nie podejmuję się osądu kto miał racje i jak to naprawdę było. Przedstawione są tu epizody z życia Diany i rodziny królewskiej, chwilami szokujące lub wywołujące niedowierzanie. Książka zwłaszcza dla wielbicieli Diany.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-10-2014 o godz 09:54 kasia1968 dodał recenzję:
Bardzo wzruszająca i niezwykła historia warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-06-2014 o godz 00:00 Niebieska Kurteczka dodał recenzję:
Postać księżny Diany nadal nie przestaje interesować ludzi. Myślę, że głównie dlatego, że była to bardzo wyjątkowa postać. Jej biografia to bardzo ciekawa historia, bardzo dramatyczna, ale tez mająca sowje lepsze i bardzo szczęśliwe chwile. Ksiązke czytało się świetnie i szczerze ją polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-01-2014 o godz 14:21 Agnieszka Wojciechowska dodał recenzję:
Bardzo ciekawa książka. Trochę czytałam o Księżnej wcześniej jednak i tak dowiedziałam się dużo nowych rzeczy. Polecam, bardzo bobrze się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-12-2013 o godz 14:15 aw6 dodał recenzję:
Książka zrobiła na mnie wrażenie-w jednym miejscu autor ujawnił to, czego mogliśmy się tyko domyślać-wszystkie ciemne strony bycia żoną księcia Walii. Choroba, rozterki,wspomnienia z dzieciństwa poczucie obowiązku, miłość do dzieci, wszystko to przeplata się na kolejnych stronach tej biografii i rzuca nowe światło na postać uwielbianą przez miliony. I dzięki tej opowieści, postać bardziej wielowymiarową, niejednoznaczną, tragiczną niczym wyjętą wprost z greckiej tragedii.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-11-2013 o godz 00:00 DeeDee dodał recenzję:
Jeśli ktoś lubi książki autobiograficzne, koniecznie powinien sięgnąć po tę lekturę. "Diana. Moja historia" to wzruszająca opowieść księżnej Walii o samej sobie. Z książki tej wyłania się zupełnie inny obraz Diany, nie tej o której rozpisywały się gazety, a kobiety która rozpaczliwie pragnęła być kochana. Piękna historia, niestety ze smutnym zakończeniem :(
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-10-2013 o godz 00:00 Małra dodał recenzję:
Książka cudowna i bardzo interesująca, nawet jeśli nie pasjonowała was specjalnie historia księżnej Diany. Jest przede wszystkim napisana w porywający sposób. Na tyle, że kwestia wciągnięcia się w nią to tylko kwestia czasu. Pokazuje nam osobę Diany jaka nie była nam powszechnie znana. Pamiętajmy bowiem, że to media wykreowały sztucznie jej wizerunek na swój własny użytek. Zaś księżna Diana była ponad wszystko kobietą z krwi i kości, pragnącą miłości i zrozumienia, dawała sobie jednak całkiem dobrze radę w meandrach królewskiego dworu. Piękna bajka i smutny koniec. Wspaniała oprawa i mnóstwo zdjęć. Bardzo udana pozycja, polecam sięgnąć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-10-2013 o godz 00:00 Medina dodał recenzję:
Czytałam chyba dwie jak do tej pory biografie księżnej Diany. Jednak faktycznie każda była napisana bardzo zachowawczo nie podając jakby wszystkiego co najbardziej ciekawe i najbardziej nurtujące w postaci Diany. Ta jednak biografia naprawdę jest inna. Przy niej brała udział sama księżna, ponieważ biografia opiera się głównie na rozmowach zapisanych przez Mortona z samą Dianą. Z tej biografii obraz księżnej Walii maluje się zupełnie inaczej niż do tej pory. Znaleźć można tu wiele ciekawych faktów, o których wcześniej nie słyszałam nawet. Bardzo wciągając historia, po przeczytaniu której mam trochę inny obraz Diany. Szczerze wam polecam jeśli również interesujecie się tą postacią.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
11-10-2013 o godz 00:00 Xesia dodał recenzję:
Księżna Diana swego czasu podbiła miliony serc na całym świecie, ale nie ma czemu się dziwić. Ikona dobroci, po prostu anioł w ludzkiej postaci, ucieleśnienie szczerości. Dianę znaliśmy tylko na tyle, na ile pozwoliły nam media, serwując kolejne fakty i ploteczki z życia gwiazdy. A jaka księżna była naprawdę? Diana moja historia Mortona to świetna odpowiedź na to pytanie. Zapiski z rozmów i wywiadów z Dianą, które sama przekazała w sekrecie Anrew Mortonowi w czasie kryzysu małżeńskiego pokazują, jak doskonały mur stworzyła wokół siebie księżna Walii, codziennie zakłądając na twarz maskę, skrywając wewnętrzne problemy i tęsknoty. Świetna pozycja dla każdego czytelnika. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
09-10-2013 o godz 00:00 Tigi dodał recenzję:
Jeśli już czytać o Lady Di, to warto wybrać książkę, która nie opiera się na wymysłach z gazet. Chociaż książka nie odkrywa już żadnych tajemnic, to jednak czytałam ją z wielką przyjemnością i zaciekawieniem! Książka prezentuje w zasadzie wyłącznie historię z punktu widzenia księżnej, co czyni ją trochę jednostronną. Wydaje mi się ze w tej sytuacji książka powinna być określana mianem autobiografii! Tak czy owak - polecam, szczególnie przed obejrzeniem filmu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-10-2013 o godz 21:49 migawka dodał recenzję:
O Lady Di wiedzieliśmy tyle, ile chcieli nam opowiedzieć Windsorowie. Ciekawostki i ploteczki można było poczytać w prasie, jednak komu chciałby się wertować stosy gazet lub przekopywać Internet, żeby sprawdzić, co jest prawdą, a co nie? Morton podaje nam same najlepsze kąski na tacy. I szokuje, burząc wyidealizowany obraz Diany. Prawdziwy tytuł powinien brzmieć Diana: moja historia, która zaszokuje świat. Polecam przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
05-10-2013 o godz 18:23 Margerytka dodał recenzję:
Wydawałoby się, że wszystkie fakty o życiu księżnej Diany są znane, jednak najlepsze scenariusze pisane są nie przez wybitnych autorów, a przez samych bohaterów. W przypadku tej książki ustami Diany przemawia jej przyjaciel Andrew Morton. To fascynujące jak można zawładnąć sercami ludzi na swoim świecie swoją dobrocią, miłością, a jednocześnie skrywać w sobie taki ból i smutek. Jestem zdumiona opowieścią i polecam ją każdemu bez wyjątku!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-10-2013 o godz 22:32 ŁupaSzka dodał recenzję:
Księżna Diana była niezaprzeczalnie niezwykła postacią, wręcz kultową. Wydawało się, ze wszytsko na jej temat zostalo już powiedziane, że to legenda sama w sobie, a tutaj takie zaskoczenie! Świetna książka, z której można dowiedzieć się bardzo ciekawych faktów zarówno o dianie jak i całej rodzinie królewskiej. Najbardziej podoba mi się takie bardzo „ludzkie” podejście autora do Diany – brak tu wyidealizowanych laurek i przerysowanych mitów. Autor stara się pokazać ją obiektywnie, taką jaką naprawdę była. Wartością tej publikacji sa również na pewno zdjęcia – są to fotografie z prywatnych albumów księżnej. Duzą część z nich miałam okazję zobaczyc po raz pierwszy. Autentyczna, rzetelna biografia – polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-10-2013 o godz 23:52 Wera dodał recenzję:
Czekałam bardzo długo na tę książkę! Jestem oczarowana i zaczarowana. Księżna Diana była i jest jednym z moich autorytetów w życiu. I mimo, że wydawało mi się, że wiem dosłownie wszystko na jej temat, ta książka utwierdziła mnie w przekonaniu, że znałam ją zaledwie w 30%. Cudownie napisana, odkrywa wszystkie uczucia te złe i dobre, daje wiarę, że mimo przeciwności losu i zła jakie wyrządzają nam ludzie można być dobrym człowiek. Esencja Diany.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-09-2013 o godz 08:17 kuguarka dodał recenzję:
Chciałabym polecić wszystkim zainteresowanym książkę - Diana. Moja historia. To książka, która opowiada o księżnej takiej jak my. Osobie z rozbitej rodziny ( wybrać mamę czy tatę ?), mającej depresję poporodową oraz targającej się na własne, wydawałoby się tak kolorowe życie. Osobie, która przez wiele lat przymuszona była tolerować romans męża, przez którego zawsze była ignorowana, która pomimo wszystko chciała czuć się kochana. Książka napisana przez Mortona pokazuje jak wiele drastycznych scen rozegrało się w życiu- Królowej Ludzkich Serc- Diany.
Ciekawe czy książe Karol po publikacji tak wzruszającej historii sam napisze nam swoją historię...
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
Załaduj więcej recenzji Pokaż mniej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Listy do Yves'a Berge Pierre
30,99 zł
34,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanych

 zamknij  korzyści