Chata - Young William P.

Chata (okładka twarda)

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Opis

Podczas rodzinnych wakacji zostaje porwana Missy, najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa. Na pustkowiach Oregonu, w opuszczonej chacie, znaleziono ślady wskazujące na to, że ktoś ją brutalnie zamordował. Po czterech latach pogrążony w ogromnym smutku ojciec dostaje tajemniczy list. Wnioskuje, że napisał do niego sam... Bóg. W treści listu było zaproszenie do chaty, gdzie popełniono okropną zbrodnię na Missy. Wbrew rozsądkowi Mack postanawia pojechać do chaty i zmierzyć się ze swoimi największymi koszmarami. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie. Spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.

Ta niecodzienna książka to piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas wtedy, kiedy najbardziej go potrzebujemy. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy.

Dane szczegółowe

Tytuł: Chata
Autor: Young William P.
Tłumaczenie: Reszka Anna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nowa Proza
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Ilość stron: 288
Numer wydania: II
Data premiery: 2011-03-25
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Indeks: 60329325

Recenzje

Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,5
5
82
4
6
3
5
2
3
1
8
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
83 recenzje
12-12-2017 o godz 08:28 anna wieczorek dodał recenzję:
Daje do myślenia.Dobra książka dla każdego.Przeczytaj
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-12-2017 o godz 09:48 Joanna Tomczak dodał recenzję:
Jeśli szukasz odpowiedzi na najważniejsze pytania w życiu - ta książka jest dla Ciebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-10-2017 o godz 11:20 mixaiza dodał recenzję:
Książka, która zmienia życie - nic dodać nic ująć. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-09-2017 o godz 00:37 Anonim dodał recenzję:
Mega książka, którą każdy musi przeczytać. Szczególnie dla osób, które z Bogiem są trochę na bakier. Daje do zastanowienia. Pokazuje jak Bóg pozwala zrozumieć stratę bliskiej osoby i odwodzi Macka od obarczania się winą za to co się stało. Już do końca będzie pamiętał Missy i tęsknił za nią, ale nie będzie czuł się winny. Za sprawą Boga Mack wybaczył także swojemu ojcu. Rozmowy z Tatą, Jezusem i Sarayu... no każdy musi przeczytać! Jedna z najlepszych książek jakie w życiu przeczytałam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-09-2017 o godz 14:41 Sylwia Antoniewicz Wojtunik dodał recenzję:
Świetna książka, fajnie opisana a nawet wzrusza.Polecam☺
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-09-2017 o godz 08:42 Aleksandra Kubiak dodał recenzję:
Rewelacyjna książka mówiąca o Bogu w nowoczesnym wydaniu. Serdecznie polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-08-2017 o godz 08:24 Bernadeta Garczyk dodał recenzję:
Książka którą przeczytałam kilka lat temu, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Książka do której się wraca. Polecam ją wszystkim, nie tylko tym którzy po stracie najbliższej osoby mają chwile zwątpienia, utraty wiary i nie mogą odnaleźć sensu życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-08-2017 o godz 06:41 Mateomens dodał recenzję:
Wszystko ok. Książka rewelacyjna. Bardzo mocno polecam wszystkim!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-08-2017 o godz 08:20 Edyta Jakacka dodał recenzję:
Autor zabiera czytelnika w sferę duchową. Pomaga na nowo spojrzeć na Boga i otaczający nas świat. Dzięki tej książce zrozumiałam czym jest tak na prawdę miłość. Warta każdej złotówki!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-08-2017 o godz 10:09 Anna Nowrot dodał recenzję:
Początek może leniwy, ale później czyta się z zapartym tchem...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-07-2017 o godz 07:54 Bogusława dodał recenzję:
Książka uświadamiająca, że wszystkie nasze wyobrażenia o Bogu, to tylko wyobrażenia. Niezmienna, pewna i nieograniczona jest natomiast miłość Boga do człowieka. Wręcz namacalnie uświadamia, że Bóg kocha tak samo dobrych ludzi, jak i morderców i zbrodniarzy. Wszyscy są jego dziećmi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-07-2017 o godz 08:56 Anonim dodał recenzję:
Książka warta przeczytania spojrzenia z innej strony niż "swoje ja" to nie znaczy że łatwa, ale dająca nadzieję. Skłaniająca do przemyślenia swojego życia i zrozumienia siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-07-2017 o godz 02:44 Grzegorz Kuchciak dodał recenzję:
Niełatwo zaakceptować fakt, iż Bóg jest we mnie, dla mnie i przeze mnie. Fajnie, że jest ktoś, kto nie lęka się mi o tym powiedzieć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-07-2017 o godz 13:29 anja_monika dodał recenzję:
Początkowo jakoś nie mogłam przekonać się do tej książki. Gdy zaczęłam ją czytać, nie pochłaniała mnie jej treść. Niby dobrze napisana, ale jakoś nie wciągnęła mnie od pierwszych stron. Za to kawałek dalej....jak zaczęłam czytać, nie mogłam się od niej oderwać i niby jako czytelnik wiesz, że to wszystko nie do końca jest dla Ciebie realne a jednak wierzysz i zastanawiasz się...że kto wie. Może właśnie tak objawia się Bóg. Każdemu inaczej w zależności od sytuacji w jakiej się znajduje. Mega wzruszająca książka, pouczająca. Pokazuje jak ciężko jest oceniać innych i jak czasem należy spróbować spojrzeć z innej perspektywy, by nauczyć się żyć z bólem i nauczyć się przebaczania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-06-2017 o godz 08:14 ray5 dodał recenzję:
Książka, o której się nie zapomina. Bardzo życiowa historia, która zmusza nas do refleksji nad swoimi decyzjami. Książka która powinna być w każdym domu. By wracać do niej i zastanowić się nad swoim losem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-04-2017 o godz 17:43 Agata Tymuła dodał recenzję:
Początek bardzo wciągający, ale od momentu chaty- nie dałam rady 😑
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-12-2016 o godz 18:58 Piotr Gierlak dodał recenzję:
Świetna książka, szczególnie dla tych, którzy noszą w duszy żal do Boga. Kupiłem już 8 sztuk i rozdaję ją znajomym. Są zachwyceni. Uwaga. Zawiera wątki, które z punktu widzenia teologii katolickiej są niepoprawne. Można o tym szerzej poczytać w Internecie, żeby być świadomym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-11-2016 o godz 17:53 damian25t dodał recenzję:
Wybudza człowieka ze sztampowego myślenia o Bogu i religiach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-11-2016 o godz 23:22 Weronika Paczuska dodał recenzję:
ksiazka zachwalana, ale ja nie dalam rady przejść przez nia, zbyt emocjonalna i napisana w amerykańskim stylu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-11-2016 o godz 08:32 Jan Fuhrmann dodał recenzję:
To nie jest książka o religii, choć taką się wydaje. Rzecz, opisując losy wyimaginowanego bohatera, w symboliczny sposób ukazuje nam nasze życie i to, co mamy w swoim duchowym wnętrzu. Bohater po tragicznych przejściach rodzinnych spotyka się z Bogiem. I krok po kroku, początkowo pełen buntu i starych nawyków w myśleniu o relacjach z Nim, dokonuje rewizji swoich dogmatów w duchu pełnej akceptacji miłości i zaufania, jako największej siły w relacjach tak z Bogiem, jak i ludźmi.
Rozdziały, początkowo nieco nudnawe (może celowo?), wprowadzają czytelnika w misterium ducha, czemu służą genialne dialogi pomiędzy bohaterem a Bogiem, Duchem Świętym i Jezusem. Konwencjonalne prezentowanie osób boskich zastąpione zostało, i to jest świetne, ukazaniem ich jako postaci przypominających zwykłych ludzi. Bóg jest ukazany nie jako siwobrody starzec, ale jako czarnoskóra kobieta, uwielbiająca gotować, Duch Święty jako eteryczna Azjatka, a Jezus jako facet w dżinsach, majsterkowicz. Prezentacja osób boskich pozbawiona została, na potrzeby narracji, tradycyjnego dystansu, na rzecz ukazani ich jako istot boskich, ale całkiem po ludzku bezpośrednio przystępnych. Genialne, zaskakujące zwroty akcji. Patrząc, w trakcie czytania książki, na przemianę wewnętrzną bohatera, czytelnik ma co i raz okazję zajrzeć w głąb własnego ducha i dokonać oceny swoich relacji z Bogiem, jakie by one nie były. Na ponowne spotkanie z książką zdecydowałem się po dwóch tygodniach od pierwszego przebrnięcia przez nią, i ze zdumieniem skonstatowałem, że dostrzegłem w jej treści kilka rzeczy, które niejako umknęły mi podczas pierwszego kontaktu. Książka zasługuje na to, aby każdy, kto ma problemy w życiu (bo kto ich nie ma?) do niej zajrzał. Gwarantowany skutek, że po jej lekturze ujrzymy nasze życie inaczej niż wcześniej. Książka jest doskonałym lekarstwem dla ludzi zablokowanych przez myślenie kategoriami dogmatyzmu religijnego. Gorąco ją jednak polecam także wszystkim tym, którzy chcą bez religijnie wzbogacić swoje wnętrze duchowe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-08-2016 o godz 13:22 Karolina dodał recenzję:
Książka z refleksja.odbiega od tego jakie mamy wyobrażenie dotyczące religii.czytało mi się świetnie.z
Książka polecana kobietom i mężczyznom
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-07-2016 o godz 20:11 Ewa Zysk dodał recenzję:
Książka która wywołała we mnie wiele wzruszenia i łez. Na pewno przeczytam ją kiedyś jeszcze raz. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-06-2016 o godz 17:58 Malwina Miotke dodał recenzję:
Książka rewelacyjna. Zaczyna się troszkę nudno, ale z czasem z czasem akcja tak nabiera tempa, że nie można się od niej oderwać. Czytając ją odnosi się wrażenie jakby się było w innym świecie, gdzie wszystkie sprawy, problemy staja się takie błahe, a ich rozwiązanie bardzo oczywiste. Mimo, że w książce jest opisana dramatyczna historia, to czytając książkę ma się w sobie wewnętrzny spokój. Bardzo polecam. :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-05-2016 o godz 10:49 Agnieszka dodał recenzję:
Przeczytanie tej książki spowodowało zmianę myślenia nt. Boga na zawsze
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-05-2016 o godz 18:32 Danio92 dodał recenzję:
Książka jest świetna , aż trudno uwierzyć w tą całą historie.Jeżeli jest tak jak to przedstawił nam autor z wizji i opowieści Macka to było by wspaniale. Uważam że każdy kogo trapia jakieś smutki,żale olbo samotność powinien sięgnąć po tę książkę . Historia jakiej doświadczył Mack jest do pozazdroszczenia, myślę że wiele z nas chciałoby doświadczyć takiej "weekendowej" przygody.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-05-2016 o godz 08:58 gosia2113 dodał recenzję:
książka jest specyficzna, trochę religijna trochę dramat :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-04-2016 o godz 19:49 Anna Lalik dodał recenzję:
Książka bardzo mnie wciągnęła .Ilekroć siadałam do czytania przenosiła mnie w inny świat..Od momentu dotarcia głównego bohatera do chaty i spotkania tam Taty-czyli Boga w trzech postaciach,nie mogłam się oderwać od czytania. Poruszyła moje wnętrze.Teraz czyta ją mój mąż. Jestem pewna ,że niedługo przeczytam ją jeszcze raz.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-04-2016 o godz 10:31 Marta Chankowska dodał recenzję:
Książka do której będę wracała z czystą przyjemnością. Na nowo uczy wartości takich jak: miłość, wiara, wybaczenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-02-2016 o godz 09:59 Ewa dodał recenzję:
Książka Williama P. Younga pt Chata, napisana w 2007 r. , wersja polska wydana w 2011 r. ,stała się światowym bestsellerem z racji ujęcia najważniejszych dla człowieka wartości w ramach popularnej sensacyjno-filozoficznej opowieści. Ojciec utracił ukochaną córeczkę, ale jego trwoga, żal i brak nadziei zostają ukojone przez namacalną Miłość Boga, który przychodzi jak Przyjaciel. Jest szczera, ogarniająca i przeogromna. Nie jest złudzeniem, ale dotknięciem serca i rozumu twardego mężczyzny pogrążonego w żałobie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-01-2016 o godz 02:40 magfd dodał recenzję:
Bardzo ale to bardzo ciekawa książka ! Gorąco zachęcam do zakupu ! Daje do myślenia!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-12-2015 o godz 13:03 Agnieszka Pyka dodał recenzję:
Niezwykła opowieść. Czy to fikcja literacka, czy nie decyzja należy do czytelnika. Na pewno wzruszy najbardziej zatwardziałe serce, skłoni do przemyśleń, pozwoli zrozumieć pewne rzeczy! Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-12-2015 o godz 12:39 olacz dodał recenzję:
Piękna, o największej istniejącej miłości a raczej Miłości
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-12-2015 o godz 22:58 Ulciak dodał recenzję:
Rewelacyjna książka dla każdego, o każdej porze i w każdej sytuacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-11-2015 o godz 14:54 Agus55 dodał recenzję:
Polecam. Bardzo dobra książka, która daje dużo do myślenia wart przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-11-2015 o godz 10:07 Jolanta Malachowska dodał recenzję:
Książka do której się wraca, która uczy poznawania siebie poprzez rozmowę z Bogiem. Polecam zakup tej pozycji .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-10-2015 o godz 13:34 Natalia Rebizak dodał recenzję:
Czytałam już parę książek w tej tematyce. Czytając tą książkę uważałam że jest przekoloryzowana, jak dla mnie science fiction. Dopiero pod sam koniec zrozumiałam co autor miał na myśli i dopiero wtedy nabrałam wiary w to co było w niej opisane!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-10-2015 o godz 14:09 macierzanka80 dodał recenzję:
Piekna, wzruszająca opowieść o stracie, poszukiwanie na nowo sensu życia i wielkiej miłości Boga do nas.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-09-2015 o godz 06:46 malgorzanna dodał recenzję:
Skoro ma być to książka otwierająca oczy na powodu istniejącego na świecie zła, na to dlaczego Bóg na nie pozwala, to powinna poruszyć wszystkie aspekty zła, a "Chata" tłumaczy wiele lecz nie wszystko. Ogranicza się do zła wywołanego ręką ludzką. Próbuje wyjaśnić powody braku ingerencji na nie ze strony Boga. Jednak wielu z nas nie rozumie dlaczego są choroby dotykające np. maleńkie dzieci. Na to wielu z nas sie burzy, tego nie rozumiemy. Ja po przeczytaniu książki dalej nie rozumiem, bo nie ma na ten temat słowa. Uważam więc tę opowieść za niewyczerpującą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-09-2015 o godz 17:58 kulmon dodał recenzję:
Bardzo dobra książka, która daje dużo do myślenia wart przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-08-2015 o godz 14:18 Justyna Ferlewicz dodał recenzję:
piękna książka skłaniająca czytelnika do refleksji
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-08-2015 o godz 16:24 ilona erazmus dodał recenzję:
Polecam wszystkim !! Jest genialna, wciągająca, wzruszająca a przede wszystkim można ją czytać po raz kolejny...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-07-2015 o godz 23:10 Joanna Dolacińska dodał recenzję:
Świetna lektura dla tych którzy zastanawiają się dlaczego Bóg pozwala na cierpienie niewinnych ludzi. Pozwala odpowiedzieć na wiele trudnych pytań. Szczerze polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-07-2015 o godz 15:45 motylek dodał recenzję:
Ciekawa książka nie tylko dla młodzieży, lecz nawet dla dorosłych. Książka jest rewelacyjna. Polecam ją każdemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-06-2015 o godz 15:24 ewajs dodał recenzję:
Polecam tą pozycję, każdemu kto chciaż raz w życiu zadał sobie pytanie " Gdzie jest Bóg w chwilach dla nas trudnych?" Dlaczego trzeba wierzyć i żyć w zgodzie z innymi tu na ziemi ? Po co warto zrobić chociaż raz w życiu coś inaczej niż do tego przywykliśmy? Co daje nam słuchanie swojego serca, intuicji ? Ksiązka o ciekawej fabule - polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-06-2015 o godz 00:04 Daria dodał recenzję:
,,Chata" opowiada o ojcu, którego córeczka została porwana podczas wakacyjnego wyjazdu. Mac zaczyna oddalać się od Boga. Nie może poradzić sobie z cierpieniem, którego doświadcza po stracie dziecka. Pewnego dnia dostaje od Boga list... Nie chciałabym zdradzać więcej szczegółów, by nie odbierać przyjemności z czytania.

Jak dla mnie książka jest rewelacyjna. Dostałam ją kiedyś na urodziny od znajomego. Teraz sama przy każdej okazji kupuję ją na prezent. Idealna dla osób szukających odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące wiary, chociaż czytelnik może być troszkę zaskoczony wyjaśnieniami. Myślę, że sprawdziłaby się w przypadku osób wątpiących w istnienie Boga, tym którzy borykają się z różnymi trudnościami, cierpieniem w życiu. ,,Chata" ukazuje relacje człowieka z Bogiem w sytuacjach, w których raczej mamy wyrzuty do Boga za bagaż doświadczeń jakim nas obdarowuje. Książka uczy innego postrzegania świata i ludzi. A co najważniejsze trafia do serca czytelnika - wzrusza... i to bardzo. Nie przepadam za książkami, jednak ,,Chatę" przeczytałam jednym tchem (chociaż miałam nadzieję na inne zakończenie) i pewnie jeszcze nie raz przeczytam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-06-2015 o godz 22:33 Sylwia Kopyś dodał recenzję:
Słyszałam, że po przeczytaniu tej książki syn koleżanki zmienił swoje życie na lepsze.....pomyślałam,że musi ją przeczytać i moja córka. Zmiany u mojej córki nastąpiły błyskawicznie. Czy to przypadek?Ja wiem, że nie. Również przeczytałam "Chatę" i od razu pożyczyłam ją innej osobie. To obraz Boga w naszym codziennym trudnym życiu. Zastanawiam się czy ta historia, aby nie wydarzyła się naprawdę. Książka dla świeckich i napisana po świecku,polecam tym, którzy w życiu czegoś lub raczej kogoś szukają.....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-05-2015 o godz 23:10 Joanna Nuckowska dodał recenzję:
To wyjątkowa książka, jaką pamięta się przez całe życie. Doskonała na prezent i do własnego księgozbioru. Razem z bohaterem przeżywa się niezwykłą przygodę. Książka bardzo wciągająca i piękna. Polecam z całego serca!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-04-2015 o godz 11:55 Darek dodał recenzję:
Pozycja z listy bestsellerów. Niezwykła historia, wyjatkowa treść. Zmuszająca do głęgokich przemysleń.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-02-2015 o godz 07:37 Monika Nowak dodał recenzję:
Nie jestem fanką tej publikacji, została mi ona zareklamowana przez bliską osobę, więc wiele się po książce spodziewałam, ale nie wzbudziła we mnie większych emocji. Przeczytałam i uznałam, że to taka sobie baśń. Niestety mnie nie zachwyciła.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
21-01-2015 o godz 00:43 Andrzej Stasiński dodał recenzję:
...kupowana dla kogoś innego.Ale być musi dobra skoro dla kogoś z drugiego końca Polski :).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-12-2014 o godz 11:29 Ka6a dodał recenzję:
Powieść Younga jest przede wszystkim zaskakująca i inspirująca. Na tle książek, które poruszają relacje człowieka z Bogiem stanowi niewątpliwie wyjątek i swojego rodzaju przełamanie, przede wszystkim przełamanie stereotypowego obrazu i jednokierunkowego myślenia o Bogu. W świecie, w którym mamy do czynienia z postępującą laicyzacją i "wolnością bez ograniczeń" z pewnością ta książka zmienia punkt myślenia i wprowadza pozytywne "zamieszanie", bo okazuje się, że Bóg jest obecny w naszym życiu nieustannie i jest bliżej nas niż możemy przypuszczać.
W świcie gdzie zdarza się tragedia i cierpienie jedyną receptą jest Miłość, i to niezwykła miłość Boga do człowieka. Chata próbuje odpowiedzieć w niekonwencjonalny sposób, ale przejrzysty na odwieczne pytanie o rolę cierpienia w naszym życiu, o to kim jest Bóg, Syn Boży i Duch święty oraz na to kim naprawdę jesteśmy my sami . Warto skorzystać z zaproszenia do Chaty, bo tam odkryjemy prawdę o sobie, o naszych relacjach zarówno z innymi, jak i z Bogiem, i jaką rolę pełni w naszym życiu Bóg. Poza tym może okazać się, że miłość jest prostsza niż myślimy. Zachwycająca, poruszająca, dająca do myślenia, prawdziwa. Polecam każdemu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-12-2014 o godz 13:47 SABINA ŻOCHOWSKA dodał recenzję:
Ksiażka zaskakująca,pokazujaca że warto zmieniac schematy mysleniowe,czyta sie ją z zaciekawieniem ale tez napewno z zadumą.Druga ksiazka autora Rozdroza rowniez warta przeczytania,goraco polecam Sabina1
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-11-2014 o godz 00:31 amskin dodał recenzję:
Niewiele jest książek, które przeczytałam 2 razy. Naprawdę kilka. "Chata" jest jedną z nich. Mój mąż przeczytawszy pierwsze zdanie streszczenia- kazał mi ją wyrzucić. Tak, było wstrząsające. Ale ja mimo wszytko kupiłam drugi egzemplarz. Przeczytałam. Miał to być balsam po stracie Taty. Lektura odkrywa - Boga, jego miłość, naturę (Jeden Bóg w 3 osobach). Zachwyciłam się Duchem Świętym. Zachwyciłam się tym, że Bóg może być bardzo blisko nas- tak naprawdę to potrzebujemy go wezwać a potem skorzystać z zaproszenia do Chaty...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
07-11-2014 o godz 08:28 aQUa_35 dodał recenzję:
Jak dla mnie emocjonalne tornado, które więcej buduje niż niszczy. Na pewno książka odświeżyła moją duchowość. Nieco inaczej patrzę na pewne sprawy w przeszłości, a i przyszłość będę interpretować przez pryzmat nowych przemyśleń. W teraźniejszości chcę częściej odwiedzać moją osobistą "chatę" i jej Mieszkańców.
Książkę pożyczyła mi znajoma, przeczytałam i stwierdziłam, że taką pozycję warto mieć na swojej półce....Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-05-2014 o godz 09:29 Ewa dodał recenzję:
Rewelacja!!
Dobrze napisana i zawiera treści przydatne do zrozumienia miłości Boga. Po prostu jak to działa. Jeśli wierzysz, ale nie możesz pogodzić się z niesprawiedliwością ludzką. Przeczytaj. Może otworzą Ci się oczy!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-05-2014 o godz 21:33 Sayuri dodał recenzję:
Książka bardzo poruszająca, z której można wiele wynieść, która odpowiada miedzy innymi na pytanie "Dlaczego Bóg pozwala na tyle cierpień ?" Nie jest to pozycja dla każdego, niektórzy mogą odnieść wrażenie nudy, zbyt filozoficznego podejścia do sprawy. Mimo to polecam, warto zajrzeć choćby po to żeby się przekonać jak książka na Ciebie wpłynie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-04-2014 o godz 15:28 zuzanna.w.d dodał recenzję:
Książka jest naprawdę wspaniała. Pole am każdemu kto lubi wynieść coś więcej z książki. Skłania ona do refleksji i zastanowienia się nad własnym postępowaniem. Wszystko jest tam doskonale opisane i możemy znaleść odpowiedzi ,które od dawna nas męczyły. Serdecznie polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-04-2014 o godz 21:11 anonymous dodał recenzję:
Najlepsza książka jaka kiedykolwiek czytałam bardzo mocno utkwi w twojej głowie i napewno do niej wrócisz gorąco polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
10-02-2014 o godz 23:01 ewam dodał recenzję:
czytalam ta ksiazke pare lat temu i do dzisiaj jestem pod jej wrazeniem. Smutna, kontrowersyjna,zagadtkowa.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
07-12-2013 o godz 21:25 Ada dodał recenzję:
Przepiękna opowieść, można dużo w niej odkryć i wiele się nauczyć. Tematyka wydaje się być czysto religijna, jednak nic mylnego. W prosty i zrozumiały sposób tłumaczy i odpowiada na trudne pytania tak bardzo często przez nas zadawane. Po przeczytaniu tej książki życie staje się inne, nakłania do przemyśleń i refleksji.
Zdecydowanie 10/10 - POLECAM ! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-10-2013 o godz 00:00 paulinaLeszczynska_Płock dodał recenzję:
Historia Mackenziego Allena Phillipsa przypomina mi historię Hioba, co prawda spotyka go ''tylko'' jedno nieszczęście ale bardzo tragiczne. Bohater w obliczu cierpienia spotyka Boga, z którym przez weekend rozmawia o tragedii, bólu, sprawiedliwości... Głeboko oczyszczajaca rozmowa. Piękna książka o człowieku, który szuka odpowiedzi. Polecam tą książkę cierpiącym, wątpiącym i poszukującym!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
27-10-2013 o godz 22:10 basiek dodał recenzję:
Najpiękniejsza jaką czytałam, idealna w moim guście... Nigdy nie przestanę podziwiać autora za tak pięknie opisaną historię cierpienia. Wiele mnie nauczyła i na pewno jeszcze do niej wrócę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-10-2013 o godz 19:47 Agrafka dodał recenzję:
Płakałam nie raz czytając tę książkę. Historia ojca, który rozmawia z Bogiem o swoim bólu po stracie dziecka o swoim cierpieniu. Niezwykła historia. Bardzo smutna, ale jednocześnie niesie ze sobą sporą dawkę optymizmu i pocieszenia. Serdecznie wam polecam. Ta książka poruszy wasze serca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-10-2013 o godz 13:21 Oczytaniec dodał recenzję:
Aż nie wiem co napisać aby wyrazić pod jakim wrażeniem jestem po lekturze tej książki. Podszedłem do niej bardzo emocjonalnie bo sam jestem ojcem i nie wyobrażam sobie utraty dziecka. Książka tylko dla tych którzy mają dużą odporność na wzruszające historie. Inni po prostu nie będą w stanie czytać spokojnie tej książki. Naprawdę niesamowita.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-10-2013 o godz 11:45 Sara dodał recenzję:
Dostałam tą książkę już jakis czas temu, ale dopiero niedawno do niej sięgnęłam. Powinnam była przeczytać ją wcześniej! To piękna opowieść o ojcu, który stracił córkę, a w obliczu tragedii spotyka się z ... Bogiem. Uduchowiona powieść o relacjach człowieka z Bogiem i akceptacji tragedii, która nas spotyka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-10-2013 o godz 20:21 Duśka dodał recenzję:
Wzruszająca i zaskakująca książka, która sprawiła, że zupełnie inaczej spojrzałam na kwestię wiary i Boga. Skłoniła mnie do przemyśleń i natchnęła nadzieją, której ostatnio mi brakowało. Piękna opowieść, pomogła mi uwierzyć w dobre, radosne oblicze Boga...Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-10-2013 o godz 00:00 Bajzer dodał recenzję:
Jeśli książka po jej przeczytaniu zmusza mnie do jakichkolwiek refleksji, to uważam, że jest warta grzechu. Ta właśnie taka jest! Jeszcze parę dni po jej przeczytaniu chodziła mi po głowie. Nie mówię od razu, że zmieniła całkowicie mój światopogląd, ale na pewno go urozmaiciła. Polecam ją każdemu, kto po prostu lubi dobrą i inteligentna lekturę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-10-2013 o godz 20:55 syriusz dodał recenzję:
Niesamowicie ciekawy pomysł na książkę. Szczerze mówiąc nigdy nawet nie słyszałem o czyms takim. Jestem pod ogromnym wrażeniem kreatywności Younga. Historia intryguje i nie pozwala się od niej oderwać. A los bohatera wzruszy każdego, nawet najbardziej gruboskórnego. Polecam bo to wyjątkowa książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-10-2013 o godz 21:57 Dorota dodał recenzję:
"Chatę" przeczytałam już jakiś czas temu, ale do dziś budzi we mnie ogromne emocje. Polecam ją każdemu kto nie potrafi uporać się ze swoją wiarą czy nieszczęściem.
Autor prezentuje nam piękną, wzruszającą opowieść o tym że Bóg jest zawsze wśród nas, bez względu na to czy tego chcemy czy. Trwa u naszego boku i czeka kiedy będziemy gotowi by go przyjąć. Przebieg akcji może zaskoczyć, jest zdecydowanie niesztampowy, ale dzięki temu niezwykle ciekawy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-09-2013 o godz 00:00 Góral dodał recenzję:
Skusiłem się na tę książkę po pozytywnych recenzjach, 6 mln sprzedanych egzemplarzy też chyba musi o czymś świadczyć... Przeczytałem i podobała mi się ta książka, trochę łamiąca stereotypowe postrzeganie Boga i wiary. Ale szczerze powiem, że jestem daleki o zachwytów! Po prostu dobra książka o ważnych sprawach!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-09-2013 o godz 00:00 DreamGirl dodał recenzję:
Ta książka zmieniła moje życie. Nie wierzę, że Bóg przychodzi do nas w jakieś postaci, ale wierzę że jest i nieustannie wpływa na nasze życie. Ta książka fantastycznie pokazuje jak wiara może ukoić nasze cierpienie i ból i że każdą tragedię można przetrwać i pójść dalej, jeśli tylko „ktoś” wskaże nam drogę i będzie drogowskazem! Polecam wszystkim na zakrecie....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-09-2013 o godz 00:00 ferbisz dodał recenzję:
Czytaniu tej książki towarzyszyły ogromne emocje. Z jednej strony łzy leciały ciurkiem, z drugiej czułam chwilami radość. Historia Macka, który nie potrafi pogodzić się ze śmiercią córki była dla mnie bardzo poruszająca. Mack w końcu odnajduje drogę do Boga i do przebaczenia, a ja z tej książki wyniosłam wiele nadziei. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-06-2013 o godz 10:06 Daryouss dodał recenzję:
Jest to pierwsza powieść tego jeszcze niezbyt znanego pisarza z jaką miałem okazję się zapoznać za namową mojej znajomej. Muszę przyznać, że nie jestem osobą nadzwyczaj religijną, natomiast książka mnie poniekąd zaskoczyła i myślę że zaintryguje także osoby, które podobnie jak ja mają nieustabilizowany stosunek do naszej wiary, ale i nie tylko. Na pewno jest to pozycja godna uwagi, która przywołuje jednak mieszane uczucia. Autor opowiada dramatyczną historię, w której przedstawia swoją wizję spotkania z Bogiem, która dla wielu z nas może okazać się niezwykle zaskakująca, a nawet nierealna. Jego pogląd przełamuje obecnie przyjęte stereotypy. Bóg w powieści pokazany jest jako istota namacalna, pełna ciepła, zrozumienia i radości, co jest absolutnie sprzeczne z wizją postaci grożącej palcem z nieba. Czytając tę książkę można podejrzewać, iż napisała ją osoba niezbyt doświadczona, ale są to tylko pozory. Powieść ciekawi, wzrusza i daje do myślenia. Niczego więcej oczekiwać chyba nie trzeba
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-06-2013 o godz 13:22 Monika dodał recenzję:
"Chata" W.P. Younga to jedna z piękniejszych książek, którą warto przeczytać. Na jej stronach spotykamy się najpierw z wielką rodzinną tragedią, potem z cierpieniem, aż na końcu doświadczamy spotkania - obecności samego Boga. Czteroletni smutek Mackenziego po utracie Missy przerywa tajemniczy list. List, który jest dla Macka zagadką, z jednej strony niosącą strach, a z drugiej być może nadzieję. Ale nadzieję na co ? - sam sprawdź.! Przerażony Mack nie daje za wygraną i chce odpowiedzieć na zaproszenie do serca koszmaru, a potem do serca samego Boga. Bo to co zastaje w chacie przechodzi jego ludzkie pojęcie. Przechodzi jego pojęcie definicji koszmaru. Zasypia. Budzi się w Opatrzności Bożej. To co przeżywa przez ten weekend przechodzi jego najśmielsze oczekiwania. Bóg, z którym spotyka się Mack nie jest ukazany stereotypowo, ale ma nową, świeżą "twarz", która odbija swoje oblicza w sercach wielu zagubionych ludzi. Ta książka jest znakomitą terapią dla wielu zabłąkanych. Polecam.!!! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-04-2013 o godz 00:00 Eleonora dodał recenzję:
Pierwsza książka Paula Younga i pierwsza w tym gatunku, którą miałam okazję przeczytać. Jak dla mnie jest to rewelacyjne połączenie powieści psychologicznej oraz powieści religijnej okraszonej delikatną nutką tajemniczości. Powieść ta jest historią Mackenziego Allena Phillipsa, który próbuje uporać się z bólem i żalem po stracie swojej córeczki Missy. Niejednokrotnie podczas czytania stawały mi łzy w oczach. Jest odpowiedzią na wielokrotne zadawane sobie pytanie: czy Bóg istnieje i jakie jest nasze zadanie na tym świecie. Udowadnia, że nawet w najgorszych momentach naszego życia nie można zwątpić i przestać wierzyć Bardzo polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-04-2013 o godz 20:22 Agnieszka dodał recenzję:
"Chata" to historia opowiedziana przez Allena Mackenziego,a w fantastyczny sposób spisana przez Williama Younga,na podstawie tego co usłyszał.

Allen po wypadku miał problem z napisaniem tego co przeżył po zaginięciu swojej córeczki,w trakcie spotkania z Trójcą Świętą,oraz tego jak bardzo zmieniło się jego życie zarówno zewnętrzne ,jak i wewnętrzne wskutek powyższych wydarzeń.

"Chata" to poruszająca,pełna mądrości powieść wskazująca nam najważniejsze aspekty naszego życia...miłość i wzajemny szacunek.Ukazuje również zagrożenia,które niesie ze sobą "samolubny świat" czyli chęć zysku,władzę,niezależność,łatwe,ale jak błędne,negatywne osądzanie zachowań drugiego bliźniego.

Gorąco zachęcam do przeczytania powyższej powieści,do własnych przemyśleń oraz znalezienia odpowiedzi na pytanie "czy ta historia wydarzyła się naprawdę"???
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-05-2012 o godz 00:14 Edyta dodał recenzję:
Książka była dla mnie bardzo ważna, gdyż pomogła mi spojrzeć na Boga w nieco inny sposób, nie taki stereotypowy, ale właśnie taki bardzo ludzki, bo On właśnie taki jest, nie jak w starych opowiastkach "Sędzia z siwą brodą, który siedzi poważny na tronie", ale Ojciec pełen miłości, radości, taki, któremu na nas zależy, niesie przebaczenie. Ta książka to oczywiście nie zbiór prawd wiary, to dobra powieść do czytania, która jednocześnie pobudza naszą wyobraźnię i pomaga spojrzeć na naszą wiarę w niecodzienny sposób. Jak dla mnie super. Najlepiej przeczytać samemu i ocenić.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
04-01-2012 o godz 00:00 Rafał dodał recenzję:
Muszę przyznać, że bardzo zależało mi na przeczytaniu tej książki, czytając tak wiele entuzjastycznych komentarzy. Niestety bardzo się rozczarowałem. Literacko (językowo) książka jest przeciętna, jeżeli nie powiedzieć słaba. Powtarzające się opisy "łez jak diamentów" spadających z twarzy i namnożenie prostych i męczących epitetów o cudownych kolorach, pięknych uczuciach tworzy ją w pewnym momencie wręcz niestrawną. Teologicznie i intelektualnie też nie zachwyca, wręcz powiedziałbym że spłaszcza wielkie prawdy wiary. Jestem człowiekiem głęboko wierzących, lecz ta książka moim zdaniem nie oferuje nic poza ciekawą historyjką z głębią na poziomie opowiadań dla dzieci na szkółce niedzielnej. Szkoda, bo początek książki rzeczywiście wciąga, jednak niestety na krótko. Próba oszukiwania czytelnika na początku że historia jest prawdziwa, by w posłowiu powiedzieć, że jest wymyślona jest według mnie dość żenującym posunięciem. Szczerze odradzam tę książkę i wierzącym i niewierzącym.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 4
01-12-2011 o godz 10:45 markietanka dodał recenzję:
Przepiękna, zimowa, klimatyczna okładka i bardzo porządne, dopracowane wydanie sprawiły, że zaczęłam czytać i .... nie mogłam się oderwać!"Chata" to niesamowita opowieść o spotkaniu z Bogiem. Ale nie takim poważnym, groźnym, i do tego mężczyzną - o nie! Tutaj Bóg jest przedstawiony inaczej - bardziej lekko i przystępnie.
Wizja, którą przedstawia autor w pierwszej chwili zaskakuje, potem bawi, a potem budzi głębokie refleksje.
Każdy z nas ma taki moment, że zastanawia się, czy Bóg jest ...i jaki jest?
Bóg z Chaty - to Bóg, jakiego ja chciałabym spotkać. Ciepły, otwarty... i bardzo ludzki.
Rozmowy z Bogiem nie są sztywne, nakazowe tylko nakreślają obraz, a ocena należy do nas. Bóg nie poucza, nie wymusza - daje możliwość do dyskusji, do negacji, do swoich wniosków.....
To bardzo mądra opowieść, która przynosi wiele dobrego, uczy i bawi. Jest lekka, ale bardzo głęboka. Urzekła mnie forma przekazu - jasny, prosty język, które niesie tak wiele.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
14-11-2011 o godz 10:23 Sanderus dodał recenzję:
Koncepcja bardzo ciekawa. Niektóre spostrzeżenia autora dają do myślenia, choć mistrzem stylu to pan Young nie jest :-). Niestety nie sposób zgodzić się z dość naiwnym "punktem dojścia" opowieści, będącym w sprzeczności z prezentowanymi tezami, a dodatkowo straszliwie nieludzkim ...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 3
28-09-2011 o godz 16:19 kasandra dodał recenzję:
Człowiek często się zastanawia gdzie jest Bóg, kiedy dzieje się komuś krzywda, kiedy cierpi dziecko lub życie rozsypuje się jak domek z kart. Właśnie wtedy nachodzą nas wątpliwości, zaczynamy analizować i myśleć, gdzie jest Stwórca, dlaczego nam nie pomaga i dopuszcza abyśmy doznali krzywdy. Czujemy się zdradzeni, źli na wszystko wokół. Taki właśnie temat podejmuje się opisać i zrozumieć William P. Young w swojej książce. „Chata” to poruszająca powieść o miłości, Bogu, nawróceniu, cierpieniu i tragedii, która potrafi diametralnie odmienić czyjeś życie. To także historia o wartościach jakimi powinniśmy się kierować i życiu duchowym, które jest istotniejsze niż może się nam wydawać. Polecam zarówno osobom wierzącym, jak i tym wątpiącym i cały czas szukającym swego miejsca w życiu. Myślę, że warto dać tej książce szansę. Pozdrawiam!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
19-07-2011 o godz 23:57 sannlika dodał recenzję:
Nie rozumiem poprzedzających komentarzy, ponieważ książka mnie ani nie urzekła, ani nie porwała. Dla mnie historia wlecze się jak falki z olejem. Muszę przyznać, że żałuję zakupu jak i czasu, który poświęciłam na jej przeczytanie. Nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
25-06-2011 o godz 16:02 Karolina Czerwińska dodał recenzję:
Książkę czyta się doskonale. W pewnym momencie burzy całkowicie obowiązujące stereotypy i bardzo prostym językiem daje do myślenia. Zamówiłam kilka dodatkowych egzemplarzy dla znajomych - tak bardzo mnie urzekła.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
Załaduj więcej recenzji Pokaż mniej recenzji

Young William P.

Chata Young William P.
30,49 zł
36,90 zł
Ewa Young William P.
32,99 zł
36,90 zł
Rozdroża Young William P.
32,99 zł
36,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Chata Young William P.
30,49 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekret Byrne Rhonda
35,49 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Siła Byrne Rhonda
35,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ewa Young William P.
32,99 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kodeks pracy Prus Anna
13,49 zł
35,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Chata Young William P.
30,49 zł
36,90 zł
strona produktu - rekomendacje Chata Young William P.
25,50 zł
31,50 zł
strona produktu - rekomendacje Ewa Young William P.
24,69 zł
30,50 zł
strona produktu - rekomendacje Ewa Young William P.
32,99 zł
36,90 zł
strona produktu - rekomendacje Chata Young William P.
25,50 zł
31,50 zł
strona produktu - rekomendacje Światło Asher Jay
23,49 zł
29,90 zł
strona produktu - rekomendacje Tomorrow Right Now Beans
61,99 zł
66,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanych

Pobierz aplikację

Newsletter

Zapisz się i nie przegap okazji

Adres e-mail został dodany. Dziękujemy.

Pobierz aplikację

partnerzy logistyczni:

logo poczty polskiej logo DHL logo UPS

operator płatności:

należy do:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50 Czynne całą dobę
+48 22 462 72 50 Czynne całą dobę