Buszujący w zbożu

(okładka miękka)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Data premiery: 2007-10-12
Ilość stron: 304
Inne wydania: Cena:
Okładka od 26,99 zł

Produkt niedostępny

lub

 • Opis
 • do góry

  Opis

  Bohaterem "Buszującego w zbożu" jest szesnastoletni uczeń, Holden Caulfield, który nie mogąc pogodzić się z otaczającą go głupotą, podłością, a przede wszystkim zakłamaniem, ucieka z college'u i przez kilka dni "buszuje" po Nowym Jorku, nim wreszcie powróci do domu rodzinnego. Historia tych paru dni, którą opowiada swym barwnym językiem, jest na pierwszy rzut oka przede wszystkim zabawna, jednakże rychło spostrzegamy, że pod pozorami komizmu ważą się tutaj sprawy bynajmniej nie błahe...
 • Dane szczegółowe
 • do góry

  Dane szczegółowe

  Tytuł: Buszujący w zbożu
  Autor: Salinger J. D.
  Tłumaczenie: Słysz Magdalena
  Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
  Język wydania: polski
  Język oryginału: angielski
  Ilość stron: 304
  Numer wydania: II
  Data premiery: 2007-10-12
  Rok wydania: 2007
  Forma: książka
  Indeks: 69903427
  do góry

  Recenzje

 • Recenzje Napisz recenzję
 • Średnia ocena: 4,2

  5 gwiazdek
  9
  4 gwiazdki
  3
  3 gwiazdki
  2
  2 gwiazdki
  0
  1 gwiazdka
  0
  Kup, zrecenzuj i wygraj

  Napisz recenzję i oceń produkt

  Oceń produkt:
  Tytuł: *pole wymagane
  Recenzja: **minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane, ** minimum 50 znaków
  Publikuj ›
  Dodano: 12 recenzji.
  Dodano 30.12.2015
  • 4
  4/5
  Klasyka
  To książka, którą każdy powinien mieć na półce. Wiele razy do niej wracam i nigdy się nie nudzi.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 05.07.2013
  Ekspert empiku poleca
  "Buszujący w zbożu" w bardzo dosadny sposób ukazuje powojenną amerykańską rzeczywistość. Główny bohater to typowy nastolatek z tamtego okresu - nienawidzi wszystkiego i wszystkich, nic mu w życiu nie wychodzi, a jedynymi jego rozrywkami są tytoń i alkohol. Książka nie jest pozbawiona wulgaryzmów, ale dzięki temu jest zdecydowanie bardziej szczera. Fabuła pomaga w zrozumieniu, skąd wziął się ruch hipisowski i dlaczego Ameryka stała się symbolem moralnej dekadencji. Powieść ma status kultowej i każdy powinien mieć ją w swojej domowej biblioteczce. Zdecydowanie warto.
  Wojciech Iwaszczuk, Empik Białystok
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 16.04.2013
  • 4
  4/5
  ...
  Książkę zdecydowanie trzeba zrozumieć! Sama nie jestem najlepiej nastrojona do świata, z ocenami też słabo i tak samo chciałabym uciec jak najdalej stąd, doskonale rozumiem to co działo się w głowie tego chłopaka. Wkurzało mnie jednak to, że ciągle powtarzało się -"jak babcię kocham" bądź wszystko było "cholerne".
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 30.11.2011
  Zamachy i Buszujący.........
  Przeczytałem i powiem że nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Zastanawiałem się, dlaczego
  Mark David Chapman był pod ogromnym wpływem Buszujący w zbożu J. D. Salingera chciał wzorować się na bohaterze książki Holdenie Caulfieldzie. Ponoć inny zamachowca John Hinckley tak samo był opętany tą książką (zamach na prezydenta USA Ronald Reagan
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (1)
  Dodano 01.09.2011
  Buszujący w zbożu { The Catcher in the Rye }
  Jak­kol­wiek sku­szona jed­nak wielką sławą owej książki, bar­dzo chęt­nie odda­łam się jej lek­tu­rze. Muszę przy­znać, że fabuła tej powie­ści tro­chę mnie zasko­czyła, gdyż oparta jest na nar­ra­cji pierw­szo­oso­bo­wej — retro­spek­tyw­nej, pro­wa­dzo­nej przez sie­dem­na­sto­latka — Hol­dena Caul­fielda, wyrzu­co­nego z kolej­nej szkoły i uda­ją­cego się następ­nie do Nowego Jorku. Tutaj tak naprawdę roz­po­czyna się tzw. “akcja” - Hol­den odwie­dza kluby nocne, wynaj­muje pro­sty­tutkę (z którą jed­nak decy­duje się tylko roz­ma­wiać), namięt­nie pije whi­sky, pali papie­rosy, a nawet (jak sądzi) staje się nie­do­szłą ofiarą napa­sto­wa­nia sek­su­al­nego ze strony byłego nauczy­ciela. Jedyną “ostoją” w życiu nasto­latka jest jego sio­stra, dzie­się­cio­let­nia Pho­ebe — praw­dziwa, natu­ralna, jesz­cze nie dotknięta pew­nym “pięt­nem” doro­sło­ści.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 18.07.2011
  Co zbierze Holden ze swojego pola?
  Książka głośna, kontrowersyjna, budząca emocje. Każdy czytający dostrzega w niej coś innego. Ja dostrzegam to, że do wszystkiego w życiu trzeba dorosnąć. A już szczególnie do tego aby być „ponad”…Holden, jak każdy nastolatek jest przekonany, że otaczający go świat jest zakłamany, ludzie fałszywi i głupi, a prawda i naturalność płynie wyłącznie z młodości. I w swoich twierdzeniach ma...rację. Nie dostrzega jednak rzeczy najważniejszej, która decyduje o klasie człowieka. A mianowicie nie dostrzega tego, że najważniejsze jest akceptowanie, a nie podważanie prawd życiowych, oraz tego, że owe prawdy biorą się wyłącznie z ludzkiej wiedzy i doświadczeń. I że nie da się tego wydumać siedząc w knajpie lub włócząc się bez celu. Do tego trzeba dorosnąć, bo to jest żniwo uprawianego pola, a nie podeptanego ugoru.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 06.04.2011
  • 5
  5/5
  Super książka
  Książkę czyta się przyjemnie. Zaskoczyła mnie pozytywnie ponieważ była moją lekturą w gimnazjum.
  Historia opowiada o chłopaku-nastolatku, który nie żałuje pieniędzy na alkohol, papierosy i dziwki. Polecam
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (2)
  Dodano 15.02.2010
  Wojciech Wijatkowski, Toruń
  Książka niedawno zmarłego Salingera jest dziełem nietuzinkowym. Niegdyś uznana za prowokującą obyczajowo, obecnie często widnieje na listach lektur. W odróżnieniu od reszty zawartości tych list, „Buszujący w zbożu” może znaleźć uznanie w oczach młodego człowieka. Jest to opowieść o kilku dniach z trudnego życia Holdena Caulfielda, nastolatka gnębionego poczuciem wyobcowania i niezrozumienia. Chłopak nie może zagrzać miejsca w szkole, z której zostaje wydalony, w otaczających go ludziach dostrzega głównie fałsz i obłudę. Symboliczna granica między dzieciństwem a dorosłością jest dla Holdena przekleństwem doprowadzającym go na skraj poczytalności.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (3) nie (0)
  Dodano 17.11.2009
  bez względu na wiek
  Książka bardzo przyjemna. Opowiada o chłopcu który jak na swój wiek dojrzele podchodzi do życia. Myśle, że to jest pozycja obowiązkowa dla każdego, pozycja do której z checią bedziemy powracać i za każdym razem coś nowego i ciekawego w niej znajdziemy.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 01.12.2008
  Buszujący w zbożu
  Po książke sięgnełam bo usłyszałam o niej w jakimś filmie Amerykańskim z Melem Gibsonem. I nie żałuje. Książka jest naprawde wspaniała i oryginalna, pierwszy raz czytalam cos takiego :)
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 30.03.2008
  Kultowa książka
  Młody bohater, który obnaża otaczający go świat. Prawdziwa, bezkompromisowa, przenikliwa.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 19.12.2007
  Prawdziwie kultowa.
  Kiedy przeczytałem tę książkę poraz pierwszy, miałem wtedy jakieś 18-19 lat, nie mogłem się od niej oderwać. Pochłonęła mnie całkowicie. Jednak ciekawe jest to, że gdy do niej powracam to za każdym razem czyta się ją inaczej, może dojrzalej (z biegiem lat ponoć człowiek dorasta). Po pięciu latach od pierwszego razu znalazłem w niej nowe spojrzenie na niektóre zagadnienia. Teraz mija kolejne pięć lat i zamierzam znów powrócić do tej przepięknej prozy, ciekawe co odkryję w niej tym razem. Reasumując; warto wracać po latach do dobrej książki (tylko nie za często bo poznamy ją na pamięć), zawsze znajdzie się w niej coś nowego.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (3) nie (0)
  zobacz więcej recenzji
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Buszujący w zbożu - Salinger J. D.
  Właśnie zrecenzowałem: Buszujący w zbożu
  Bohaterem "Buszującego w zbożu" jest szesnastoletni uczeń, Holden Caulfield, który nie mogąc pogodzić się z otaczającą go głupotą, podłością, a przede wszystkim zakłamaniem, ucieka z college'u i przez kilka dni "buszuje" po Nowym Jorku, nim wreszcie powróci do domu rodzinnego. Historia tych paru ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków

  Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
  Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

  Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

  Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:


   
  * Pola wymagane
  Wyślij

  Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, nasze CENTRUM WSPARCIA KLIENTA jest specjalnie dla Ciebie – czynne całą dobę*

  pod nr telefonu:

  +48 22 462 72 50

  *oprócz świąt ustawowo wolnych od pracy

  Ostatnio oglądane


  Podobne do ostatnio oglądanych