Brudnopis

(okładka miękka)

Wydawca: Mag Wydawnictwo
Data premiery: 2008-02-08

Produkt niedostępny

lub

 • Opis
 • do góry

  Opis

  Do niedawna popularny w wąskim kręgu miłośników fantastyki, obecnie, dzięki filmowi "Nocznoj Dozor” (w Polsce znany jako Straż Nocna) - najsłynniejszy i najlepiej sprzedający się w Rosji autor Siergiej Łukjanienko prezentuje swoją nową powieść "Cziernowik” (Brudnopis).
  Tych, którzy spodziewali się, że pochłonięty pracą nad kolejnym filmem pisarz obniży loty i nowa, wydana po dłuższej przerwie książka okaże się - delikatnie mówiąc - nie tak dobra jak poprzednie, czekało przyjemne rozczarowanie - Brudnopis nie odbiega poziomem od innych utworów tego pisarza - mówiąc po prostu, jest równie świetny. Najwyraźniej skazany na sukces Łukjanienko nie umie pisać nudnych książek.
  Dwudziestokilkuletni Kirył Maksymow, manager w firmie komputerowej, właściciel skromnej kawalerki i psa wraca pewnego dnia do domu i zastaje tam… nieznajomą kobietę. Przekonany, że to złodziejka wzywa milicję, woła sąsiadów na świadków… ale cała sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana - okazuje się, że Natalia Iwanowa (tak nazywa nieznajoma aferzystka) jest nie tylko zameldowana w tym mieszkaniu - i to od 3 lat! ale ma również dokumenty potwierdzające prawo własności. Więcej! Mieszkanie Kiryła wygląda jak po remoncie - zmieniona glazura, terakota, meble, kolor ścian… Ba! Nawet pies nie poznaje swojego pana! Kiryłowi nie pozostaje nic innego jak wycofać się z pola boju i już w mieszkaniu rodziców (chwilowo przebywających na wakacjach) zastanowić nad możliwością odzyskania podstępnie odebranego lokum.
  Następnego dnia zdeterminowany bohater rozpoczyna biurokratyczną wycieczkę po urzędach - ma nadzieję, że znajdzie jakiś dokument potwierdzający jego prawo do mieszkania. Niestety, czeka go gorzkie rozczarowanie - wszędzie, i w administracji, i u notariusza jako właściciel mieszkania figuruje Natalia Iwanowa. Tknięty złym przeczuciem Kirył zaczyna sprawdzać swoje dokumenty w innych miejscach - u operatora telefonu komórkowego, w banku, w przychodni… Efekt przerasta jego najśmielsze oczekiwania - wszędzie widnieje nazwisko obywatelki Iwanowej! Wygląda na to, że nieznani sprawcy wzięli się za sprawę na poważnie i dla większej pewności "wykasowali” Kiryła Maksymowa z biurokratycznej rzeczywistości.
  Kompletnie zdezorientowany Kirył dzwoni do pracy, żeby usprawiedliwić nieobecność - i tutaj również czeka go przykra niespodzianka - bezpośredni zwierzchnicy nie poznają go po głosie, nie kojarzą jego nazwiska i w ogóle pierwszy raz słyszą o jego istnieniu!
  Sytuacja przedstawia się coraz gorzej i coraz bardziej surrealistycznie. Pozbawiony psa, domu, pracy, telefonu, wszelkich biurokratycznych dowodów swego istnienia, Kirył zaczyna tracić również przyjaciół i bliskich. Przelotni znajomi w ogóle go nie poznają, serdeczni przyjaciele z trudem przypominają sobie, kim jest, nawet przebywający na urlopie rodzice mają problemy z identyfikacją rozmówcy.
  Wygląda to tak, jakby z jakichś sobie tylko znanych powodów sama rzeczywistość zaczęła wypierać Kiryła Maksymowa i kasować jego dane…
  Im dalej, tym gorzej - wkrótce potem rodzice Kiryła zaczynają twierdzić, że nie mają syna o tym imieniu, przyjaciele cierpią na zanik pamięci, nawet ludzie, którzy rozmawiali z nim przed pięcioma minutami nie pamiętają go, jakby natychmiast usuwano im wspomnienia…
  Wkrótce potem klucz od mieszkania rodziców łamie się Kiryłowi w rękach, a dowód osobisty, jedyny dokument potwierdzający jego tożsamość rozpada w pył. Jednak te dramatyczne, dezorientujące wydarzenia są jedynie przygrywką do prawdziwie niesamowitych przygód…

 • Dane szczegółowe
 • do góry

  Dane szczegółowe

  Tytuł: Brudnopis
  Tytuł oryginalny: Cziernowik
  Autor:
  Wydawca: Mag Wydawnictwo
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2008-02-08
  Język wydania: polski
  Język oryginału: rosyjski
  Ilość stron: 362
  Tłumaczenie: Skórska Ewa
  Rok wydania: 2008
  Forma: książka
  Wymiary: 27 x 189 x 126
  Indeks: 61179332
  do góry

  Recenzje

 • Recenzje Napisz recenzję
 • Średnia ocena: 4,9

  • 4,9
  5 gwiazdek
  4
  4 gwiazdki
  0
  3 gwiazdki
  0
  2 gwiazdki
  0
  1 gwiazdka
  0
  Kup, zrecenzuj i wygraj
  Napisz recenzję
  Dodano: 6 recenzji.
  Dodano 31.03.2011
  Polecam
  To kolejna przeczytana przeze mnie książka tego autora. Zdecydowanie mogę polecić każdemu kto lubi "magię" w książkach. Mamy tu momenty zaskoczenia ale co najlepsze to, że razem z bohaterem rozwiązujemy tą dziwną historię, to właśnie lubię w książkach Łukjanienki że można zaprzyjaźnić się z bohaterem. Szybko się ją czyta i szybko wciąga. Fajne jest też to że człowiek może sobie wyobrazić że to wszystko mogłoby spokojnie się wydarzyć w rzeczywistości ;D.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 25.07.2010
  • 5
  5/5
  Interesująca i zaskakująca
  "Brudnopis" ma wszelkie cechy dobrej powieści - umiejętnie skonstruowaną intrygę, oryginalnych bohaterów, specyficzny humor... Nic więc dziwnego, że książka wciąga. Czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie.
  Bardzo, bardzo polecam! I to nie tylko miłośnikom fantastyki.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 23.01.2009
  Niesamowita
  Siergiej Łukjanienko jest nietypowym autorem. Jego seria "Patrolu", którą miałem przyjemność czytać w języku rosyjskim wywarła na mnie ogromne wrażenie. A książka "Brudnopis" tylko potwierdziła talent pisarza. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Sam nie byłem w stanie się od niej oderwać. Fabuła porywa już na samym początku i nie zwalnia kroku. Wprost genialne połączenie światów oraz rządzących nimi reguł. Mnie też osobiście spodobały się myśli filozoficzne autora przedstawione na początku każdego rozdziału. Książkę naprawdę mocno polecam zarówno wielbicielom fantastyk jak i pozostałym.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Dodano 05.01.2009
  Brudnopis
  Autor wcześniej znany z patroli (cykl pięciu książek osadzonych w mrocznej rzeczywistości gdzie dobro i zło prowadzi makiaweliczną walkę o dusze śmiertelnych) chciał wyraźnie odbić od mrocznego, pełnego egzystencjalnych pytań świata. Chciał pokazać człowieka w sytuacji przed którym otwierają się takie opcje jak: nieśmiertelność, wszechmoc, możliwość eksploracji równoległych światów. Koszt wszystkiego co wymieniłem jest jednak duży. Autor zadaje pytanie czytelnikowi czy niezbyt duży...zapłacić bowiem trzeba swoim doczesnym życiem, utratą wolności i wreszcie człowieczeństwem. Cała ta ideologia ubrana jest w niezwykle humorystyczny, pełny dygresji dotyczących codziennego życia i prosty do odbioru styl.Wszystko Gorąco polecam. Inne książki tego autora także.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 11.08.2008
  Bardzo przyjemna lektura
  Książka fantastyczna! Jedynym jej mankamentem jest to, że w pewnym momencie akcja dosłownie "siada". Od połowy książki czyta się ja już tylko dlatego, że tak ciekawie się zaczęła. Zakończenie może troszkę niejasne jednak przyznaję wciąga.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (3) nie (0)
  Dodano 10.02.2008
  Siergiej Łukjanienko "Brudnopis"
  Książkę zakupiłem w dniu premiery - i w tym samym dniu skończyłem. Miałem sobie przeczytać początek i prawdziwie zacząć czytać dopiero w sobotę, jednak wszystko wyszło mi nie tak jak sobie zaplanowałem - książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i nie pozwoliła się oderwać. Najnowsze dzieło Łukjanienki jest jedną z najlepszych książek z gatunku fantastyki jakie dane mi było przeczytać - autor poziomem nie odstaje od poprzednich, jakże wspaniałych dzieł.
  Serdecznie zachęcam do zakupu powieści - nie ma takiej możliwości abyście się zawiedli!!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (11) nie (1)
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Brudnopis - Łukjanienko Siergiej
  Właśnie zrecenzowałem: Brudnopis
  Do niedawna popularny w wąskim kręgu miłośników fantastyki, obecnie, dzięki filmowi "Nocznoj Dozor” (w Polsce znany jako Straż Nocna) - najsłynniejszy i najlepiej sprzedający się w Rosji autor Siergiej Łukjanienko prezentuje swoją nową powieść "Cziernowik” (Brudnopis).Tych, którzy spodziewali się, ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Jeśli masz pytania lub problem odwiedź nasze strony pomocy lub skorzystaj z formularza kontaktowego
  Jeśli chcesz zgłosić błąd lub wyrazić opinię na temat produktu skontaktuj się z nami