produkt niedostępny
Autor:
Wydawca: Czarna Owca dawniej Jacek Santorski & Co.
Okładka: twarda
Data premiery: 2010-03-10
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Ta wspaniała książka stanowi punkt wyjścia do dyskusji o kwestiach najważniejszych, nie tylko z dzieckiem, ale też rozmowy z innymi dorosłymi. Pomoże na nowo zadać sobie i innym podstawowe pytania i podjąć próbę sformułowania na nie sensownej odpowiedzi. Książka opowiada o niewierze, która jest pierwotna wobec wiary, najczęściej narzucanej nam przez innych. Niektórzy wierzący twierdzą, że niewiara jest pewnym rodzajem wiary, ale czy niegranie w piłkę jest takim samym sportem jak piłka nożna? Odrzućmy wygodne dla większości stereotypy i przesądy, pożegnajmy dawne statystyki i nieaktualne sondaże według których 95% polskiego społeczeństwa to katolicy, a ateistów nie ma wcale!

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 3
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Jedyna w swoim rodzaju (oby nie na długo!)
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  de merteuil 04 maja 2013
  To książka ważna, a w moim osobistym kanonie dziecięcych lektur obowiązkowych – chyba najważniejsza. A przy okazji wyjątkowa, bo w zasadzie jedyna na polskim rynku traktująca o ateizmie. Autor bardzo umiejętnie skłania do refleksji każąc się zastanowić na faktami tak oczywistymi, że zazwyczaj nie przychodzą nam one do głowy, a które w młodym, kilkuletnim umyśle wywołają z pewnością całą lawinę refleksji. Ważne jest też to, że nie skupia się na żadnej konkretnej religii. Pisze raczej o istocie wiary; czasami skupi się na konkretnym przykładzie, ale wysnuta na jego podstawie teza jest na tyle ogólna, że można ją rozumieć uniwersalnie. Wszystko opisane w prostych i zrozumiałych słowach. Przekonuje, że trzeba mieć dobry powód, żeby wierzyć w bogów. Klasyczne, mętne wytłumaczenia nie powinny zadowolić mądrego i świadomego człowieka. Autor zmusza do wyrobienia sobie własnych poglądów na tematy, na które w naszej kulturze zwykło się przymykać oko. Dla mnie lektura obowiązkowa!
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Polecam
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  michalik77 14 maja 2012
  Również rodzicom - mam nadzieję, że strach przed ludźmi nie przeszkodzi im w zadaniu sobie pytań, których wierzący na co dzień unikają (np. dlaczego wierzę w to, co wierzę? dlaczego nie wierzę w Zeusa, Allaha albo Wotana?).
  Mądrze i z humorem. Zdecydowanie Polecam
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Przemo__ 10 maja 2012
  Mądrze i z humorem. Zdecydowanie Polecam
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Boga przecież nie ma - Lindenfors Patrik
  Właśnie zrecenzowałem: Boga przecież nie ma
  Ta wspaniała książka stanowi punkt wyjścia do dyskusji o kwestiach najważniejszych, nie tylko z dzieckiem, ale też rozmowy z innymi dorosłymi. Pomoże na nowo zadać sobie i innym podstawowe pytania i podjąć próbę sformułowania na nie sensownej odpowiedzi. Książka opowiada o niewierze, która jest ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Boga przecież nie ma
  Autor:
  Wydawca: Czarna Owca dawniej Jacek Santorski & Co.
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2010-03-10
  Język wydania: polski
  Język oryginału: szwedzki
  Ilość stron: 96
  Tłumaczenie: Jaszczuk Elza
  Rok wydania: 2010
  Forma: książka
  Indeks: 65715383