Bajki terapeutyczne

(okładka miękka)

Wydawca: Media Rodzina
Data premiery: 1999-01-01
Inne wydania: Cena:
okładka miękka 26,99 zł
audiobook od 14,49 zł
Ilość: szt.
Cena: 26,99 zł
29,00 zł
Oszczędzasz: 2,01 zł (7%)
Wysyłamy w 24h
Produkt u dostawcy
DARMOWA DOSTAWA
do salonów empik
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Konwencja bajki, konstruująca świat na poły realny, na poły fantastyczny, tworzy najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość. Pozwala nie tylko zapoznać się i oswoić z sytuacjami budzącymi niepokój (rozstanie z rodzicami, ciemność, kompromitacja, śmierć, hospitalizacja), ale i znaleźć cudowne rozwiązanie nękających problemów, skłaniając dziecko do szukania skutecznych sposobów radzenia sobie z własnymi trudnościami.
  Rodzice, terapeuci i wychowawcy zaznajomieni ze stosowanymi w bajkach technikami psychologicznymi z powodzeniem będą mogli wykorzystywać je we własnych fabułach terapeutycznych mających na celu uodpornienie dziecka przed lękiem lub znaczne zmniejszenie jego porażającego oddziaływania.
 • Dane szczegółowe
 • do góry

  Dane szczegółowe

  Tytuł: Bajki terapeutyczne
  Autor:
  Wydawca: Media Rodzina
  Numer wydania: I
  Data premiery: 1999-01-01
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 140
  Rok wydania: 1999
  Forma: książka
  Indeks: 68175146
  do góry

  Recenzje

 • Recenzje Napisz recenzję
 • Średnia ocena: 4,6

  5 gwiazdek
  5
  4 gwiazdki
  1
  3 gwiazdki
  1
  2 gwiazdki
  0
  1 gwiazdka
  0
  Kup, zrecenzuj i wygraj

  Napisz recenzję i oceń produkt

  Oceń produkt:
  Tytuł: *pole wymagane
  Recenzja: **minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane, ** minimum 50 znaków
  Publikuj ›
  Dodano: 9 recenzji.
  Dodano 21.01.2015
  opinia
  Może terapeutyczne ale dość smutne raczej nie do poduszki . Poruszają różne tematy np. molestowanie ,śmierć itp. Każdy musi ocenić sam co czyta dziecku a co odpuścić , w zależności jaki problem chcemy mu naświetlić.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 14.07.2014
  • 5
  5/5
  Bajki terapeutyczne
  Wszystkim nam rodzicom zależy na tym żeby nasze dzieci były szczęśliwe. Trzeba wiele mądrości, aby sprostać temu zadaniu. Jednym ze sposobów, nie jedynym, jest czytanie dzieciom bajek terapeutycznych. Tak wiele nasze dzieci czują, przeżywają - mają swój cudowny świat emocji. Nie raz te emocje są trudne. Bajka terapetyczna ma moc przekształcić te negatywne emocje lub zminimalizować je tak aby nasze dziecko było szczęśliwsze, spokojniejsze.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 26.04.2014
  Polecam
  Przyznam się szczerze, że nigdy wcześniej nie słyszałem o bajkach terapeutycznych. Postanowiłem spróbować i kupić je dla swojego dziecka. Jestem tym zakupem zachwycony. Bajki te w prosty i logiczny sposób pomagają maluchom zmagać się z codziennym życiem, tłumacząc im różne zagadnienia w sposób zrozumiały dla nich.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 22.12.2013
  Bajki terapeutyczne
  Nigdy wcześniej nie słyszałem o bajkach terapeutycznych. Poleciła mi je koleżanka z pracy przy okazji rozmowy o naszych dzieciach. Książka ta jest zbiorem bardzo cennych wskazówek dla rodziców, które pragną pomóc swoim dzieciom przezwyciężyć codzienne lęki związane chociażby z poznawaniem nowych miejsc. Zamówiłem już drugą część - czekam na przesyłkę.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 17.08.2013
  Książka dla każdego dziecka
  Książeczkę polecam wszystkim mamom, które chcą w prosty i zabawny sposób pokazać dziecku, jak radzić sobie z codziennymi problemami, jednocześnie skłaniając je do logicznego myślenia i samodzielnego wymyślania sposobów na radzenie sobie ze wszelkimi przeciwnościami. Książka pokazuje dziecku jak radzić sobie z lękiem, smutkiem, wyśmiewaniem, odtrąceniem itp.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 27.06.2013
  Ekspert empiku poleca
  Biblioterapia, czyli leczenie książką, służy wspomaganiu osobistego rozwoju człowieka, rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, wzmacnianiu poczucia własnej wartości czytelnika. Bajki terapeutyczne Marii Molickiej powstały z myślą o wychodzeniu naprzeciw lękom małych ludzi, oswajaniu ich przez nazywanie, wprowadzanie w przestrzeń znaną dziecku i bezpieczną. Zawarte w tomie krótkie historyjki pomagają dzieciom łagodzić strach przed ciemnością, chorobą, pobytem w szpitalu, publicznym ośmieszeniem. Książka szczególnie cenna dla pedagogów i bibliotekarzy, a przede wszystkim dla troskliwych rodziców.
  Karolina Augustyniak, Empik Wrocław
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 26.01.2013
  Bajki terapeutyczne
  Bajki terapeutyczne mimo istnienia wiele lat na rynku w dalszym ciągu są jedną z najlepszych książek, dzięki którym nauczymy dziecko jak radzić sobie ze smutnymi czy stresującymi sytuacjami w życiu. Na podstawie kilkunastu bajek pokażemy dziecku, że życie nie jest proste, ale można sobie doskonale z nim poradzić. Moje dziecko uwielbia słuchać tych bajek, a później opowiadać, jak można sobie poradzić w danej sytuacji. Polecam!
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 13.11.2009
  • 5
  5/5
  Dobra polecam
  Mój 6-ni synek lubi tę bajki. oni pomagają zrozumieć trudne tematy. Polecam też Bajki trerapeutyczne cz. II. Jedna z bajek w tych książkach tak wzrószyła moje dziecko, że doprowadziła go do lez :) mnie zresztą tez.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (1) nie (0)
  Dodano 31.08.2009
  Karolina Augustyniak, empik Wrocław
  Biblioterapia, czyli leczenie książką, służy wspomaganiu osobistego rozwoju człowieka, rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, wzmacnianiu poczucia własnej wartości czytelnika. Bajki terapeutyczne Marii Molickiej powstały z myślą o wychodzeniu naprzeciw lękom małych ludzi, oswajaniu ich przez nazywanie, wprowadzanie w przestrzeń dziecku znaną i bezpieczną. Zawarte w tomie krótkie historyjki pomagają dzieciom łagodzić strach przed ciemnością, chorobą, pobytem w szpitalu, publicznym ośmieszeniem. Książka szczególnie cenna dla pedagogów i bibliotekarzy, a przede wszystkim dla troskliwych rodziców.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (2) nie (0)
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Bajki terapeutyczne - Molicka Maria
  Właśnie zrecenzowałem: Bajki terapeutyczne
  Konwencja bajki, konstruująca świat na poły realny, na poły fantastyczny, tworzy najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość. Pozwala nie tylko zapoznać się i oswoić z sytuacjami budzącymi niepokój (rozstanie z rodzicami, ciemność, kompromitacja, śmierć, hospitalizacja), ale i znaleźć cudowne ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Jeśli masz pytania lub problem odwiedź nasze strony pomocy lub skorzystaj z formularza kontaktowego
  Jeśli chcesz zgłosić błąd lub wyrazić opinię na temat produktu skontaktuj się z nami

  Ostatnio oglądane


  Podobne do ostatnio oglądanych