Ilość: szt.
Cena:
26,49 zł 29,00 zł
Oszczędzasz:
2,51 zł (9%)
U dostawcy
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Media Rodzina
Okładka: miękka
Data premiery: 1999-01-01
Inne wydania: Cena:
okładka miękka  26,49 zł
audiobook MP3  14,49 zł
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Konwencja bajki, konstruująca świat na poły realny, na poły fantastyczny, tworzy najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość. Pozwala nie tylko zapoznać się i oswoić z sytuacjami budzącymi niepokój (rozstanie z rodzicami, ciemność, kompromitacja, śmierć, hospitalizacja), ale i znaleźć cudowne rozwiązanie nękających problemów, skłaniając dziecko do szukania skutecznych sposobów radzenia sobie z własnymi trudnościami.
  Rodzice, terapeuci i wychowawcy zaznajomieni ze stosowanymi w bajkach technikami psychologicznymi z powodzeniem będą mogli wykorzystywać je we własnych fabułach terapeutycznych mających na celu uodpornienie dziecka przed lękiem lub znaczne zmniejszenie jego porażającego oddziaływania.
  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 8
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Bajki terapeutyczne
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  tomasz respondek 14 lipca 2014
  Wszystkim nam rodzicom zależy na tym żeby nasze dzieci były szczęśliwe. Trzeba wiele mądrości, aby sprostać temu zadaniu. Jednym ze sposobów, nie jedynym, jest czytanie dzieciom bajek terapeutycznych. Tak wiele nasze dzieci czują, przeżywają - mają swój cudowny świat emocji. Nie raz te emocje są trudne. Bajka terapetyczna ma moc przekształcić te negatywne emocje lub zminimalizować je tak aby nasze dziecko było szczęśliwsze, spokojniejsze.
  Polecam
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  aolesiowski 26 kwietnia 2014
  Przyznam się szczerze, że nigdy wcześniej nie słyszałem o bajkach terapeutycznych. Postanowiłem spróbować i kupić je dla swojego dziecka. Jestem tym zakupem zachwycony. Bajki te w prosty i logiczny sposób pomagają maluchom zmagać się z codziennym życiem, tłumacząc im różne zagadnienia w sposób zrozumiały dla nich.
  Bajki terapeutyczne
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Clifford 22 grudnia 2013
  Nigdy wcześniej nie słyszałem o bajkach terapeutycznych. Poleciła mi je koleżanka z pracy przy okazji rozmowy o naszych dzieciach. Książka ta jest zbiorem bardzo cennych wskazówek dla rodziców, które pragną pomóc swoim dzieciom przezwyciężyć codzienne lęki związane chociażby z poznawaniem nowych miejsc. Zamówiłem już drugą część - czekam na przesyłkę.
  Książka dla każdego dziecka
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Karolinka 17 sierpnia 2013
  Książeczkę polecam wszystkim mamom, które chcą w prosty i zabawny sposób pokazać dziecku, jak radzić sobie z codziennymi problemami, jednocześnie skłaniając je do logicznego myślenia i samodzielnego wymyślania sposobów na radzenie sobie ze wszelkimi przeciwnościami. Książka pokazuje dziecku jak radzić sobie z lękiem, smutkiem, wyśmiewaniem, odtrąceniem itp.
  Ekspert empiku poleca
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ekspert Empiku 27 czerwca 2013
  Biblioterapia, czyli leczenie książką, służy wspomaganiu osobistego rozwoju człowieka, rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, wzmacnianiu poczucia własnej wartości czytelnika. Bajki terapeutyczne Marii Molickiej powstały z myślą o wychodzeniu naprzeciw lękom małych ludzi, oswajaniu ich przez nazywanie, wprowadzanie w przestrzeń znaną dziecku i bezpieczną. Zawarte w tomie krótkie historyjki pomagają dzieciom łagodzić strach przed ciemnością, chorobą, pobytem w szpitalu, publicznym ośmieszeniem. Książka szczególnie cenna dla pedagogów i bibliotekarzy, a przede wszystkim dla troskliwych rodziców.
  Karolina Augustyniak, Empik Wrocław
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Bajki terapeutyczne
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Kosmetyczka 26 stycznia 2013
  Bajki terapeutyczne mimo istnienia wiele lat na rynku w dalszym ciągu są jedną z najlepszych książek, dzięki którym nauczymy dziecko jak radzić sobie ze smutnymi czy stresującymi sytuacjami w życiu. Na podstawie kilkunastu bajek pokażemy dziecku, że życie nie jest proste, ale można sobie doskonale z nim poradzić. Moje dziecko uwielbia słuchać tych bajek, a później opowiadać, jak można sobie poradzić w danej sytuacji. Polecam!
  Dobra polecam
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  keja 13 listopada 2009
  Mój 6-ni synek lubi tę bajki. oni pomagają zrozumieć trudne tematy. Polecam też Bajki trerapeutyczne cz. II. Jedna z bajek w tych książkach tak wzrószyła moje dziecko, że doprowadziła go do lez :) mnie zresztą tez.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Karolina Augustyniak, empik Wrocław
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Lubimy tę książkę:) 31 sierpnia 2009
  Biblioterapia, czyli leczenie książką, służy wspomaganiu osobistego rozwoju człowieka, rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, wzmacnianiu poczucia własnej wartości czytelnika. Bajki terapeutyczne Marii Molickiej powstały z myślą o wychodzeniu naprzeciw lękom małych ludzi, oswajaniu ich przez nazywanie, wprowadzanie w przestrzeń dziecku znaną i bezpieczną. Zawarte w tomie krótkie historyjki pomagają dzieciom łagodzić strach przed ciemnością, chorobą, pobytem w szpitalu, publicznym ośmieszeniem. Książka szczególnie cenna dla pedagogów i bibliotekarzy, a przede wszystkim dla troskliwych rodziców.
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Bajki terapeutyczne - Molicka Maria
  Właśnie zrecenzowałem: Bajki terapeutyczne
  Konwencja bajki, konstruująca świat na poły realny, na poły fantastyczny, tworzy najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość. Pozwala nie tylko zapoznać się i oswoić z sytuacjami budzącymi niepokój (rozstanie z rodzicami, ciemność, kompromitacja, śmierć, hospitalizacja), ale i znaleźć cudowne ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Bajki terapeutyczne
  Autor:
  Wydawca: Media Rodzina
  Numer wydania: I
  Data premiery: 1999-01-01
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 140
  Rok wydania: 1999
  Forma: książka
  Indeks: 68175146