Atlas ptaków

 
brak opinii ]
  • Autor:  Marcin Karetta
  • Seria wydawnicza: Encyklopedia, atlas
  • Język oryginału: polski  Język książki: polski
  • Oprawa: Miękka 
    Data wydania: 2008-02-27
  • Cena rynkowa: 39,90 zł
  • Cena empik.com: 36,99 zł

Czas dostawy: wysyłamy w 3-5 dni

Kup używane: Brak produktów używanych.

Jeśli chcesz sprzedać
taki produkt, kliknij:


Opis książki: Atlas ptaków

"Atlas ptaków" to kolejny tytuł w serii książek edukacyjnych Pascala, skierowany do osób, które interesują się ptakami występującymi na terenie Polski, miłośników, obserwatorów przyrody, uczniów, studentów, nauczycieli oraz osób chcących uzupełnić domową biblioteczkę o tytuły o tematyce popularnonaukowej.

Dzięki tej książce każdy z nich poszerzy wiedzę o ptasich gatunkach,  rozpozna  ptaki śpiewające tuż za naszymi oknami oraz te, które można spotkać podczas spacerów po łąkach czy lasach albo w czasie wędrówek po parkach krajobrazowych lub narodowych. Atlas jest też doskonałym przewodnikiem dla wszystkich, początkujących i zaawansowanych obserwatorów ptaków. 

"Atlas ptaków" zawiera opisy 200 gatunków ptaków oraz niemal 300 zdjęć i rysunków. Omawia takie zagadnienia, jak: budowa anatomiczna i przystosowanie do lotu, upierzenie, przystosowanie do środowiska, głosy, pożywienie, siedliska, wędrówki, gniazdowanie. Opisuje zasady obserwacji ptaków w sezonie lęgowym oraz w czasie wędrówek i zimowania, jak też najcenniejsze ostoje ptasie wraz z najciekawszymi lub najliczniejszymi dla nich gatunkami ptaków. Atlas kończą  indeksy łaciński i polski, prezentacja stron internetowych i opis  centrali ornitologicznych.

"Atlas ptaków" cechuje wysoki poziom merytoryczny. Jego autorem jest Marcin Karetta, współpracownik Zakładu Ekologii Ptaków we Wrocławiu, Działu Przyrody Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i Instytutu Biologii Środowiskowej w Krakowie, wiceprezes Związku Polskich Fotografów Przyrody i od lat aktywny obserwator ptaków.  

"Atlas ptaków" wprowadza w niezwykły świat. Zapoznanie się z tą książką może stać się początkiem pięknej przyrodniczej pasji.

Klienci, którzy kupili ten produkt, wybierali również

Książki
Cena dla Ciebie: 25,42 zł
Książki
Cena: 51,49 zł
Książki
Cena: 25,99 zł
Książki
Cena: 8,49 zł
Filmy
Cena: 23,49 zł
Filmy
Cena: 27,99 zł

Recenzje użytkowników

Brak recenzji użytkowników
.

Szczegółowe dane produktu

Wydawca: Wydawnictwo Pascal
Ilość stron: 272
Numer Wydania: I
ISBN: 978-83-7513-190-1
EAN: 9788375131901
Indeks: 61231917
Słowa kluczowe
brak tagów dla tego produktu
.