Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku - Jagielska Grażyna

Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku (okładka miękka)

Produkt niedostępny

Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Opis

Grażynę Jagielską przez lata paraliżował strach. Żyła problemami męża. Dla jego pasji poświęciła swoje życie. W końcu jednak musiała zawalczyć o siebie. Przeżyła własny „lot nad kukułczym gniazdem”. Spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym.

Poznała kobiety, które tak jak ona długo udawały, że wszystko jest w porządku. Spotkała twardzieli, którzy musieli nauczyć się płakać. Była w miejscu, w którym można było wszystko. Nie wolno było jednego – kłamać.

Julia musiała być coraz lepsza, aż pod wpływem stresu odcięła sobie ucho.
Ratownik wiecznie golił głowę i wierzył, że dzięki temu stanie się kimś innym.
Marek wrócił z wojny jako bohater, a potem załamał się i żył jak zwierzę.
Karolinka była przekonana, że jest aniołem i nikt jej nie widzi.

Autorka zabiera nas w podróż pełną intymnych zwierzeń i prawdziwych emocji. W poruszający sposób opisuje azyl dla zagubionych oraz obrazy, które prześladowały ich latami. Opowiada o szczerości, potrzebie zrozumienia i bliskości.

Dane szczegółowe

Tytuł: Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku
Autor: Jagielska Grażyna
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Ilość stron: 208
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-01-15
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Indeks: 14124730

Recenzje

Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,6
5
22
4
4
3
3
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
27 recenzji
13-07-2015 o godz 01:47 Piotr Szopa dodał recenzję:
Ja jem 5 razy dziennie - wszystkie posiłki po 20:00. Czy to znaczy że spędzę więcej dni w psychiatryku? Pozdrawiam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-02-2015 o godz 21:04 Kasia Barańczak dodał recenzję:
Wsytrząsająca, prawdziwa do bólu, szczera. Warto przeczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-02-2015 o godz 12:02 Agata dodał recenzję:
"Miłość z kamienia" bardzo mi się podobała, jednak "Anioły jedzą trzy razy dziennie" uważam za książkę o wiele bardziej wciągającą.

W opisie na okładce czytamy "Przeżyła własny „lot nad kukułczym gniazdem”. Spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym.
Poznała kobiety, które tak jak ona długo udawały, że wszystko jest w porządku. Spotkała twardzieli, którzy musieli nauczyć się płakać. Była w miejscu, w którym można było wszystko. Nie wolno było jednego – kłamać"

Na kartach książki Grażyny Jagielskiej, poznajemy losy owych udających kobiet i twardzieli(czasem smutne i wstrząsające).
Możemy przekonać się jak wygląda proces terapii grupowej z punktu widzenia pacjenta, bez fachowego nazewnictwa, naukowego tłumaczenia.

Pozycja napisana prostym przystępnym językiem, trafiającym do odbiorcy.
Książka osobista i szczera.
Polecam gorąco :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-11-2014 o godz 21:40 beaton dodał recenzję:
Książka "Anioły jedzą trzy razy dziennie" to zapis szaleństwa. Bije z niej bezradność. Bezradni są pensjonariusze opisywani w książce: nie wiedzą jak to się stało, że znaleźli się w tym punkcie życia, w jakim są obecnie, nie radzą sobie z sobą, nie widzą wyjścia z sytuacji, nie rozumieją, czego oczekuje od nich otoczenie. Tu rzeczywistość miesza się z fikcją, teraźniejszość z przeszłością, przyszłości nie ma lub stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Książka jest smutna, ale nie tylko ze względu na opisywane losy bohaterów. Mnie najbardziej zasmucił fakt, iż osoby, które znalazły się po "drugiej stronie lustra" są praktycznie nie do odzyskania dla "normalnego życia". Opisywane techniki terapeutyczne wydają się nie przynosić zamierzonych efektów. Trudno jest nadać życiu nowy sens i znaleźć cel. Bardzo współczuję wszystkim, którzy sami lub ze względu na swoich bliskich doświadczyli tej niemocy. Życzę im wytrwałości i miłości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-07-2014 o godz 17:14 Magdalena Raczkowska dodał recenzję:
wstrząsająca . Nic więcej nie dodam. WARTO! POlecam Miłość z kamienia do lektury przed Aniołami...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-06-2014 o godz 00:00 %Kacper% dodał recenzję:
Bardzo wstrząsająca książka i bardzo niepokojąca. Opisuje ona jak niewiele potrzeba, żeby stracić panowanie nad swoją psychiką i osobowością. W książce mamy opisane historie osób, które trafiły do szpitala psychiatrycznego. Ich historie naprawdę nie obiegają tak bardzo od codzienności każdego z nas. Uważam, że warto przeczytać tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-06-2014 o godz 15:00 Aleksandra Zaremba dodał recenzję:
Książka przejmująca. Człowiek i chce czytać dalej i się boi. Boi zmierzyć się z tym co dzieje się obok nas. Jesteśmy zamknięci w swoich małych światach i sama świadomość, że nasz świat lub naszych bliskich mógłby wyglądać podobnie nas przeraża. A granica jest gdzie ? Tego nie wiemy. Refleksji nie da się uniknąć. Bardzo prawdziwa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-05-2014 o godz 08:57 Elżbieta Klewicka dodał recenzję:
Książka trudna i przejmująca. To co opisuje Autorka jest autentyczne, namacalne i może przydarzyć się każdemu z nas. Przeciętnemu człowiekowi wydaje się, że pobyt w klinice psychiatrycznej jest odległy i nie dotyczy jego. A linia do przekroczenia jest bardzo cienka...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
19-03-2014 o godz 12:54 Dorota D dodał recenzję:
Czytając komentarze czytelników przed zakupem tej książki spodziewałam się, że autorka więcej miejsca poświęci w niej o własnych problemach, odczuciach i przeżyciach, jednak pisze głównie z punktu widzenia obserwatora. Czytając, uświadamiamy sobie, iż między nami żyje dużo ludzi z problemami psychicznymi, wywoływanymi głównie przez stres. Autorka trochę "skacze" po wydarzeniach, co wybijało mnie z rytmu czytania. Bardzo życiowa i realistyczna lektura. Zmusza do zastanowienia, co jest w życiu naprawdę ważne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-03-2014 o godz 19:26 Anna Pruska dodał recenzję:
To książka o niewyobrażalnym ludzkim cierpieniu.Cierpieniu najgorszym z możliwych bo dotyczącym psychiki.Niewyobrażalnym dla każdego kto nigdy go nie doświadczył.
Wrażliwy czytelnik będzie cierpiał czytając.
Najgorsza jest jednak jego bezradność.Pozostaje współczucie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-02-2014 o godz 13:55 Makarska dodał recenzję:
Trudno ocenić taką książkę. Gdyby była to powieść, można by powiedzieć że jest bardzo dobra. Tu jednak jest coś więcej, bo to prawdziwa historia, a raczej prawdziwe historie pacjentów szpitala psychiatrycznego. Warto tę książkę przeczytać, nie tylko ze względu na Autorkę i jej osobiste przeżycia!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-02-2014 o godz 13:16 sierpniowa dodał recenzję:
Książka Jagielskiej bardzo mną wstrząsnęła. Z jednej strony dlatego, że uświadamia, jak cienka jest granica między normalnością i szaleństwem, a z drugiej strony bardzo poruszające były opisy wojennych traumatycznych wydarzeń, które do tego szaleństwa doprowadziły. "Anioły jedzą trzy razy dziennie" nie jest jednak zwykłym reportażem czy dokumentem - to powieść, która czerpie z rzeczywistości i napisana jest pięknym językiem, który łączy poetyckość i literackość z dowcipem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-02-2014 o godz 00:00 Judy dodał recenzję:
"Anioły jedzą trzy razy dziennie" przeczytałam i jestem wstrząśnięta tym, co autorka przeżyła. Każdy opisywany przez nią przypadek w zakładzie psychiatrycznym ma swoją historie, jak można się domyślać niezbyt szczęśliwą. Bardzo obrazowa powieść daje do myślenia. Aż kipi od emocji. Czasem trzeba robić przerwy w czytaniu aby ochłonąć!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-02-2014 o godz 13:43 smuga dodał recenzję:
Grażyna Jagielska - żona korespondenta wojennego Wojciech Jagielskiego - w książce "Miłość z kamienia" po raz pierwszy przyznała się do pobytu w szpitalu psychiatrycznym z powodu paraliżującego strachu o życie swojego męża. W nowej książce "Anioły jedzą trzy razy dziennie" opowiada o samym pobycie w szpitalu, o ludziach - w większości żołnierzach - którzy tam przebywali, o ich chorobach, próbach ucieczki ze szpitala, formach terapii... Książka bardzo odważna i wstrząsająca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-01-2014 o godz 23:42 ladybird dodał recenzję:
Książka, którą mogę polecić bez wahania – literatura z najwyższej półki, zarówno pod względem formy, jak i treści. Oparta na prawdziwych przeżyciach pani Grażyny Jagielskiej w klinice stresu bojowego, które opisuje z humorem i liryzmem, poetyckością, która stoi w dającym do myślenia kontraście z brutalnością i smutkiem przez nią opisywanymi. Po lekturze ciężko zapomnieć o tym, co się przeczytało, i dlatego przeczytać naprawdę warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
26-01-2014 o godz 22:49 aprior dodał recenzję:
Nie czytałem jeszcze takiej książki. Jest to historia osób, głównie byłych żołnierzy, które starają się powrócić do normalnego życia. Aby to osiągnąć, muszą przejść terapię, której nieodłączną częścią jest życiorys – a istotą życiorysu jest historia ich traumy. Wielu nawet najtwardszych mężczyzn nie jest w stanie tego zrobić – przemilczają niektóre fakty, albo nawet nie są w stanie zacząć; inni dopiero podczas trzeciej terapii są w stanie go wygłosić. Najważniejsze, to mówić prawdę, a nie kłamać. Dla niektórych, niestety, prawda jest zbyt straszna. Zdecydowanie warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
24-01-2014 o godz 16:25 Beta dodał recenzję:
Grażyna Jagielska otworzyła mi oczy na istnienie traum, z jakimi borykają się żołnierze powracający z wojen. Nigdy wcześniej nie myślałam o nich, nie uzmysławiałam sobie jakie dramaty przeżywają po powrocie do domu i jak ciężko zrozumieć ich sytuację nawet najbliższej rodzinie. Cieszę się, że taka książka wyszła, bo należy mówić o tak trudnych sprawach, nawet jeśli są niewygodne, a jak dotąd, mam wrażenie, że ludzie milczą i tak, jakby ten temat nie istniał. Mam nadzieję, ze po premierze tej ksiązki sytucja się zmieni.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-01-2014 o godz 00:40 szyszka dodał recenzję:
Podczas czytania tej książki rozmyślałam dużo o tym, że wybitni mężczyźni zawsze potrzebują kobiet, które będą ich wspierającymi, spokojnymi towarzyszkami. Czekającymi na nich, kiedy oni robią swoje ważne rzeczy. I to na nich najczęściej odbija się wszystko to, co dotyczy męża. W przypadku pani Jagielskiej doszło to do ekstremum. Odczuwam ogromny podziw dla jej literackich zdolności. Swoje cierpienie, swoją utratę normalności potrafiła przekuć w znakomitą i do bólu poruszającą książkę, która mówi o rzeczach strasznych, ale nie brakuje w niej liryzmu, a nawet humoru.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
23-01-2014 o godz 21:36 Mi dodał recenzję:
Grażyna Jagielska zabiera nas w swojej książce tam, gdzie nigdy nie chcielibyśmy się znaleźć, ale której przestrzeń jest dla nas pociągająca. Z potrzebną ku temu empatią i rozmysłem, konstruuje opowieść o życiu cywilów i weteranów, którzy z jakichś pobudek zatracili sens swojego życia. Traumy i wspomnienia, nie dające spać i ukazujące obrazy, które za wszelką cenę chcieliby wyrzucić, nie opuszczają czytelnika przez długie godziny po lekturze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-01-2014 o godz 21:31 Roberto dodał recenzję:
Ta książka nie jest tylko o psychicznie chorych ludziach, którzy zostali zamknięci w psychiatryku, żeby tam odnaleźli siebie i spokój, sposób na normalne życie, ale jest też o każdym z nas, którzy co dnia spierają się z rzeczywistością, nie godzą się na nią i choć pozornie doskonale sobie ze wszystkim radzą, to nie ulega wątpliwości, że potrzebują wskazówek, żeby nie zgubić się w pewnym momencie i nie utracić tego, co mają najcenniejszego - życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-01-2014 o godz 00:00 Bazia dodał recenzję:
"Anioły jedzą trzy razy dziennie" nie jest książką łatwą, nie czyta się jej lekko i szybko. Jednak w każdym calu jest warta każdej sekundy jej poświęconej. Temat nie jest dość prosty, ponieważ mimo tego, że doskonale zdajemy sobie sprawę o istnieniu ludzi, którzy mają kłopoty z psychiką nie zastanawiamy się głębiej nad taką przypadłością. Grażyna Jagielska otworzyła mi oczy na tego typu niepełnosprawności. Pokazała, że zdrowie psychiczne nie zależy tylko od nas, że nie każdy jest taki jak my. Na wielu przykładach ludzi pokazała przeróżne traumy, problemy, wpływ przeszłości i teraźniejszości na poszczególnych ludzi. Zmusiła mnie do przemyśleń i refleksji nad samą sobą. Jedna z lepszych książek dokumentalnych, jakie miałam okazję czytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-01-2014 o godz 16:56 Cyber dodał recenzję:
Zatrwożyły mnie fragmenty, po które sięgnąłem w księgarni, po czym natychmiast kupiłem książkę. Przeczytałem w jeden wieczór, bo poruszane tam tematy były mi szalenie bliskie, ale myślę, że każdy tam znajdzie coś dla siebie, bo wszyscy mamy swoje demony, które często wydają nam się nie do pokonania. Mam wrażenie, że po lekturze lepiej rozumiem siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-01-2014 o godz 13:44 Glamur dodał recenzję:
Wiedziałem, że Grażyna Jagielska napisała książkę trudną, emocjonalną i wystawiającą człowieka na próby literackie, metaforyczne, ale też życiowe, namacalne, potrzebne, ważne. Książka porusza wiele istotnych kwestii, o których na co dzień staramy się nie pamiętać, albo na zawsze zapomnieć. Pokazuje, jak trudno jest żyć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-01-2014 o godz 22:11 Kardia dodał recenzję:
Książka Jagielskiej robi bardzo mocne wrażenie. Jest to historia ludzi z traumą, która nie opuszcza ich na krok. Niektórzy wciąż przeżywają, widzą te sytuacje, które ich pokonały. Jedna z pacjentek załamała się podczas obrony doktoratu i uważa, że jest aniołem, inna z kolei nie wytrzymała stresu w pracy i obcięła sobie ucho. Nie mówiąc o historiach żołnierzy, których pokonał Afganistan i Irak, i wciąż widzą szczątki swoich przyjaciół. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
21-01-2014 o godz 00:10 LeoniMa dodał recenzję:
Tym razem napiszę, co mi się przypomniało, kiedy czytałam świetne, niezwykle przejmujące „Anioły…”. Reportaże Jagielskiego, męża autorki – bardzo dopracowane, treściwe, zupełnie oddalone od naszej polskiej rzeczywistości, książkę Krzysztofa Millera, w której znakomity fotoreporter wspomina 13 wojen, w których wziął udział, akcentując tę, którą musi toczyć sam ze sobą, odcinek House’a i kilka amerykańskich filmów, które nauczyły mnie w jakiś sposób wyobrażać sobie zakład psychiatryczny. I nagle sięgam po książkę Grażyny Jagielskiej. Jakaś kobieta opowiada mi, co widzi. Tu Jezusek, tu pani Stasia, Julia, dziewczyna, która jest aniołem. Jej narracja jest chaotyczna i momentami niejasna, ale chwilę później dowiaduję się, że sama jest pacjentką. Że jest tu nowa… Jej obserwacje są prawdziwe, przejmujące, czasem szokujące. Świadomość, że to kobieta z krwi i kości, a nie fikcyjna bohaterka literacka, wzmaga wrażenie. Niezapomniana lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-12-2013 o godz 00:00 Konstancja dodał recenzję:
Skoro wzruszyłam się samą zapowiedzią tej książki, to nie wiem co będzie w trakcie jej czytania... Jedno jest pewne - na pewno ją kupię i przeczytam. Interesuje mnie funkcjonowanie ludzkiej psychiki, ludzkie emocje, zachowania i ich przyczyny, więc na pewno będzie to dla mnie ciekawa lektura. Czekam na premierę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-12-2013 o godz 00:00 Largo dodał recenzję:
Czytam opis i zapowiedzi na różnych portalach i jestem przekonana, że ta książka będzie moja w dniu premiery. 147 dni w psychiatryku to z pewnością nie będzie zwykła książka, a jedno wielkie emocjonalne przeżycie, które pozwoli mi poznać umysły ludzi zamkniętych w szpitalach psychiatrycznych. Jestem przekonana, że będzie to bestseller w swojej kategorii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
Załaduj więcej recenzji Pokaż mniej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Niksy Hill Nathan
43,49 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pyszne obiady Starmach Anna
27,49 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wymazane Witkowski Michał
30,99 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanych

 zamknij  korzyści