Anioły jedzą trzy razy dziennie

147 dni w psychiatryku
Ilość: szt.
Cena:
28,99 zł 32,90 zł
Oszczędzasz:
3,91 zł (12%)
W magazynie
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Okładka: miękka
Data premiery: 2014-01-15
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Grażynę Jagielską przez lata paraliżował strach. Żyła problemami męża. Dla jego pasji poświęciła swoje życie. W końcu jednak musiała zawalczyć o siebie. Przeżyła własny „lot nad kukułczym gniazdem”. Spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym.

  Poznała kobiety, które tak jak ona długo udawały, że wszystko jest w porządku. Spotkała twardzieli, którzy musieli nauczyć się płakać. Była w miejscu, w którym można było wszystko. Nie wolno było jednego – kłamać.

  Julia musiała być coraz lepsza, aż pod wpływem stresu odcięła sobie ucho.
  Ratownik wiecznie golił głowę i wierzył, że dzięki temu stanie się kimś innym.
  Marek wrócił z wojny jako bohater, a potem załamał się i żył jak zwierzę.
  Karolinka była przekonana, że jest aniołem i nikt jej nie widzi.

  Autorka zabiera nas w podróż pełną intymnych zwierzeń i prawdziwych emocji. W poruszający sposób opisuje azyl dla zagubionych oraz obrazy, które prześladowały ich latami. Opowiada o szczerości, potrzebie zrozumienia i bliskości.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 23
 • Recenzje Napisz recenzję
 • wstrząsająca
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Magdalena Raczkowska 28 lipca 2014
  wstrząsająca . Nic więcej nie dodam. WARTO! POlecam Miłość z kamienia do lektury przed Aniołami...
  Mocna
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  %Kacper% 18 czerwca 2014
  Bardzo wstrząsająca książka i bardzo niepokojąca. Opisuje ona jak niewiele potrzeba, żeby stracić panowanie nad swoją psychiką i osobowością. W książce mamy opisane historie osób, które trafiły do szpitala psychiatrycznego. Ich historie naprawdę nie obiegają tak bardzo od codzienności każdego z nas. Uważam, że warto przeczytać tę książkę.
  Obok nas
  • 4
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Aleksandra Zaremba 12 czerwca 2014
  Książka przejmująca. Człowiek i chce czytać dalej i się boi. Boi zmierzyć się z tym co dzieje się obok nas. Jesteśmy zamknięci w swoich małych światach i sama świadomość, że nasz świat lub naszych bliskich mógłby wyglądać podobnie nas przeraża. A granica jest gdzie ? Tego nie wiemy. Refleksji nie da się uniknąć. Bardzo prawdziwa.
  Anioły jedza trzy razy dziennie
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Elżbieta Klewicka 07 maja 2014
  Książka trudna i przejmująca. To co opisuje Autorka jest autentyczne, namacalne i może przydarzyć się każdemu z nas. Przeciętnemu człowiekowi wydaje się, że pobyt w klinice psychiatrycznej jest odległy i nie dotyczy jego. A linia do przekroczenia jest bardzo cienka...
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Spodziewałam się czegoś więcej...
  • 3
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Dorota D 19 marca 2014
  Czytając komentarze czytelników przed zakupem tej książki spodziewałam się, że autorka więcej miejsca poświęci w niej o własnych problemach, odczuciach i przeżyciach, jednak pisze głównie z punktu widzenia obserwatora. Czytając, uświadamiamy sobie, iż między nami żyje dużo ludzi z problemami psychicznymi, wywoływanymi głównie przez stres. Autorka trochę "skacze" po wydarzeniach, co wybijało mnie z rytmu czytania. Bardzo życiowa i realistyczna lektura. Zmusza do zastanowienia, co jest w życiu naprawdę ważne.
  Cierpienie psychiczne jest dla...aniołów
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Anna Pruska 16 marca 2014
  To książka o niewyobrażalnym ludzkim cierpieniu.Cierpieniu najgorszym z możliwych bo dotyczącym psychiki.Niewyobrażalnym dla każdego kto nigdy go nie doświadczył.
  Wrażliwy czytelnik będzie cierpiał czytając.
  Najgorsza jest jednak jego bezradność.Pozostaje współczucie.
  więcej niż bardzo dobra książka
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Makarska 08 lutego 2014
  Trudno ocenić taką książkę. Gdyby była to powieść, można by powiedzieć że jest bardzo dobra. Tu jednak jest coś więcej, bo to prawdziwa historia, a raczej prawdziwe historie pacjentów szpitala psychiatrycznego. Warto tę książkę przeczytać, nie tylko ze względu na Autorkę i jej osobiste przeżycia!
  wstrząsająca
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  sierpniowa 03 lutego 2014
  Książka Jagielskiej bardzo mną wstrząsnęła. Z jednej strony dlatego, że uświadamia, jak cienka jest granica między normalnością i szaleństwem, a z drugiej strony bardzo poruszające były opisy wojennych traumatycznych wydarzeń, które do tego szaleństwa doprowadziły. "Anioły jedzą trzy razy dziennie" nie jest jednak zwykłym reportażem czy dokumentem - to powieść, która czerpie z rzeczywistości i napisana jest pięknym językiem, który łączy poetyckość i literackość z dowcipem.
  Wstrząsająca książka
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Judy 02 lutego 2014
  "Anioły jedzą trzy razy dziennie" przeczytałam i jestem wstrząśnięta tym, co autorka przeżyła. Każdy opisywany przez nią przypadek w zakładzie psychiatrycznym ma swoją historie, jak można się domyślać niezbyt szczęśliwą. Bardzo obrazowa powieść daje do myślenia. Aż kipi od emocji. Czasem trzeba robić przerwy w czytaniu aby ochłonąć!
  Odważna
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  smuga 01 lutego 2014
  Grażyna Jagielska - żona korespondenta wojennego Wojciech Jagielskiego - w książce "Miłość z kamienia" po raz pierwszy przyznała się do pobytu w szpitalu psychiatrycznym z powodu paraliżującego strachu o życie swojego męża. W nowej książce "Anioły jedzą trzy razy dziennie" opowiada o samym pobycie w szpitalu, o ludziach - w większości żołnierzach - którzy tam przebywali, o ich chorobach, próbach ucieczki ze szpitala, formach terapii... Książka bardzo odważna i wstrząsająca.
  mocne
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  ladybird 30 stycznia 2014
  Książka, którą mogę polecić bez wahania – literatura z najwyższej półki, zarówno pod względem formy, jak i treści. Oparta na prawdziwych przeżyciach pani Grażyny Jagielskiej w klinice stresu bojowego, które opisuje z humorem i liryzmem, poetyckością, która stoi w dającym do myślenia kontraście z brutalnością i smutkiem przez nią opisywanymi. Po lekturze ciężko zapomnieć o tym, co się przeczytało, i dlatego przeczytać naprawdę warto.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Książka o tym, gdy prawda jest zbyt straszna.
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  aprior 26 stycznia 2014
  Nie czytałem jeszcze takiej książki. Jest to historia osób, głównie byłych żołnierzy, które starają się powrócić do normalnego życia. Aby to osiągnąć, muszą przejść terapię, której nieodłączną częścią jest życiorys – a istotą życiorysu jest historia ich traumy. Wielu nawet najtwardszych mężczyzn nie jest w stanie tego zrobić – przemilczają niektóre fakty, albo nawet nie są w stanie zacząć; inni dopiero podczas trzeciej terapii są w stanie go wygłosić. Najważniejsze, to mówić prawdę, a nie kłamać. Dla niektórych, niestety, prawda jest zbyt straszna. Zdecydowanie warto.
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Otwiera oczy
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Beta 24 stycznia 2014
  Grażyna Jagielska otworzyła mi oczy na istnienie traum, z jakimi borykają się żołnierze powracający z wojen. Nigdy wcześniej nie myślałam o nich, nie uzmysławiałam sobie jakie dramaty przeżywają po powrocie do domu i jak ciężko zrozumieć ich sytuację nawet najbliższej rodzinie. Cieszę się, że taka książka wyszła, bo należy mówić o tak trudnych sprawach, nawet jeśli są niewygodne, a jak dotąd, mam wrażenie, że ludzie milczą i tak, jakby ten temat nie istniał. Mam nadzieję, ze po premierze tej ksiązki sytucja się zmieni.
  siła kobiety i szpital psychiatryczny
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  szyszka 24 stycznia 2014
  Podczas czytania tej książki rozmyślałam dużo o tym, że wybitni mężczyźni zawsze potrzebują kobiet, które będą ich wspierającymi, spokojnymi towarzyszkami. Czekającymi na nich, kiedy oni robią swoje ważne rzeczy. I to na nich najczęściej odbija się wszystko to, co dotyczy męża. W przypadku pani Jagielskiej doszło to do ekstremum. Odczuwam ogromny podziw dla jej literackich zdolności. Swoje cierpienie, swoją utratę normalności potrafiła przekuć w znakomitą i do bólu poruszającą książkę, która mówi o rzeczach strasznych, ale nie brakuje w niej liryzmu, a nawet humoru.
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  ...
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Mi 23 stycznia 2014
  Grażyna Jagielska zabiera nas w swojej książce tam, gdzie nigdy nie chcielibyśmy się znaleźć, ale której przestrzeń jest dla nas pociągająca. Z potrzebną ku temu empatią i rozmysłem, konstruuje opowieść o życiu cywilów i weteranów, którzy z jakichś pobudek zatracili sens swojego życia. Traumy i wspomnienia, nie dające spać i ukazujące obrazy, które za wszelką cenę chcieliby wyrzucić, nie opuszczają czytelnika przez długie godziny po lekturze.
  O nas wszystkich
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Roberto 23 stycznia 2014
  Ta książka nie jest tylko o psychicznie chorych ludziach, którzy zostali zamknięci w psychiatryku, żeby tam odnaleźli siebie i spokój, sposób na normalne życie, ale jest też o każdym z nas, którzy co dnia spierają się z rzeczywistością, nie godzą się na nią i choć pozornie doskonale sobie ze wszystkim radzą, to nie ulega wątpliwości, że potrzebują wskazówek, żeby nie zgubić się w pewnym momencie i nie utracić tego, co mają najcenniejszego - życie.
  Otwiera oczy i zmuszado refleksji
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Bazia 23 stycznia 2014
  "Anioły jedzą trzy razy dziennie" nie jest książką łatwą, nie czyta się jej lekko i szybko. Jednak w każdym calu jest warta każdej sekundy jej poświęconej. Temat nie jest dość prosty, ponieważ mimo tego, że doskonale zdajemy sobie sprawę o istnieniu ludzi, którzy mają kłopoty z psychiką nie zastanawiamy się głębiej nad taką przypadłością. Grażyna Jagielska otworzyła mi oczy na tego typu niepełnosprawności. Pokazała, że zdrowie psychiczne nie zależy tylko od nas, że nie każdy jest taki jak my. Na wielu przykładach ludzi pokazała przeróżne traumy, problemy, wpływ przeszłości i teraźniejszości na poszczególnych ludzi. Zmusiła mnie do przemyśleń i refleksji nad samą sobą. Jedna z lepszych książek dokumentalnych, jakie miałam okazję czytać.
  !
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Cyber 22 stycznia 2014
  Zatrwożyły mnie fragmenty, po które sięgnąłem w księgarni, po czym natychmiast kupiłem książkę. Przeczytałem w jeden wieczór, bo poruszane tam tematy były mi szalenie bliskie, ale myślę, że każdy tam znajdzie coś dla siebie, bo wszyscy mamy swoje demony, które często wydają nam się nie do pokonania. Mam wrażenie, że po lekturze lepiej rozumiem siebie.
  W szponach lęku
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Glamur 22 stycznia 2014
  Wiedziałem, że Grażyna Jagielska napisała książkę trudną, emocjonalną i wystawiającą człowieka na próby literackie, metaforyczne, ale też życiowe, namacalne, potrzebne, ważne. Książka porusza wiele istotnych kwestii, o których na co dzień staramy się nie pamiętać, albo na zawsze zapomnieć. Pokazuje, jak trudno jest żyć.
  Mocna książka o ludziach i ich traumach.
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Kardia 21 stycznia 2014
  Książka Jagielskiej robi bardzo mocne wrażenie. Jest to historia ludzi z traumą, która nie opuszcza ich na krok. Niektórzy wciąż przeżywają, widzą te sytuacje, które ich pokonały. Jedna z pacjentek załamała się podczas obrony doktoratu i uważa, że jest aniołem, inna z kolei nie wytrzymała stresu w pracy i obcięła sobie ucho. Nie mówiąc o historiach żołnierzy, których pokonał Afganistan i Irak, i wciąż widzą szczątki swoich przyjaciół. Polecam
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Niezapomniana lektura
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  LeoniMa 21 stycznia 2014
  Tym razem napiszę, co mi się przypomniało, kiedy czytałam świetne, niezwykle przejmujące „Anioły…”. Reportaże Jagielskiego, męża autorki – bardzo dopracowane, treściwe, zupełnie oddalone od naszej polskiej rzeczywistości, książkę Krzysztofa Millera, w której znakomity fotoreporter wspomina 13 wojen, w których wziął udział, akcentując tę, którą musi toczyć sam ze sobą, odcinek House’a i kilka amerykańskich filmów, które nauczyły mnie w jakiś sposób wyobrażać sobie zakład psychiatryczny. I nagle sięgam po książkę Grażyny Jagielskiej. Jakaś kobieta opowiada mi, co widzi. Tu Jezusek, tu pani Stasia, Julia, dziewczyna, która jest aniołem. Jej narracja jest chaotyczna i momentami niejasna, ale chwilę później dowiaduję się, że sama jest pacjentką. Że jest tu nowa… Jej obserwacje są prawdziwe, przejmujące, czasem szokujące. Świadomość, że to kobieta z krwi i kości, a nie fikcyjna bohaterka literacka, wzmaga wrażenie. Niezapomniana lektura.
  Na pewno kupię i przeczytam
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Konstancja 29 grudnia 2013
  Skoro wzruszyłam się samą zapowiedzią tej książki, to nie wiem co będzie w trakcie jej czytania... Jedno jest pewne - na pewno ją kupię i przeczytam. Interesuje mnie funkcjonowanie ludzkiej psychiki, ludzkie emocje, zachowania i ich przyczyny, więc na pewno będzie to dla mnie ciekawa lektura. Czekam na premierę.
  Czekam i czekam-
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Largo 25 grudnia 2013
  Czytam opis i zapowiedzi na różnych portalach i jestem przekonana, że ta książka będzie moja w dniu premiery. 147 dni w psychiatryku to z pewnością nie będzie zwykła książka, a jedno wielkie emocjonalne przeżycie, które pozwoli mi poznać umysły ludzi zamkniętych w szpitalach psychiatrycznych. Jestem przekonana, że będzie to bestseller w swojej kategorii.
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Anioły jedzą trzy razy dziennie - Jagielska Grażyna
  Właśnie zrecenzowałem: Anioły jedzą trzy razy dziennie
  Grażynę Jagielską przez lata paraliżował strach. Żyła problemami męża. Dla jego pasji poświęciła swoje życie. W końcu jednak musiała zawalczyć o siebie. Przeżyła własny „lot nad kukułczym gniazdem”. Spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym.Poznała kobiety, które tak jak ona długo udawały, że ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Anioły jedzą trzy razy dziennie
  Podtytuł: 147 dni w psychiatryku
  Autor:
  Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2014-01-15
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 208
  Rok wydania: 2014
  Forma: książka
  Indeks: 14124730